Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mekiben bruttó 1600 a KEZDŐ...

A mekiben bruttó 1600 a KEZDŐ ALAP órabér-én diplomásként lassan 20 év után nem kapok ennyit diplomás munkakörben-ez nem elgondolkodtató?

Figyelt kérdés

Az éttermekben dolgozók havi bére extra juttatások és műszakpótlék nélkül bruttó 270 680 forint. A bruttó órabér tehát 1691 forintra emelkedett, ha a bónuszokat nem számítjuk.


[link]


Én 20 év után diplomával szakterületen nem kapok ennyit. A nettóm a GBM értéke, ami nettó 150.000 alatt van.

Azért marha érdekes hogy a mekiben kezdőbérnek többet vágnak valakihez nulla végzettséggel mint máshoz egy helyen diplomával diplomás állásban.


És erre nem válasz az hogy akko mennyééé oda fijjjam.... ez nem válasz.


2021. máj. 15. 22:03
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
77%

1. Nem mondtam hogy ez így jó, csak azt mondtam a cégek miért döntenek igy jellemzően. Én tényeket közöltem, nem azt mondtam hogy szeretném hogy ez legyen.

2. A közalkalmazotti fizetés, bár valóban rettentően kevés, közel sem mélyszegénység kategória

3. Nem mondta senki (én elgalábbis biztos nem) hogy nem lehet elhelyezkedni, csak jóval nehezebb. Olyan ez kb. mintha pályakezdő lennél, őket is elvből elutasítja sok cég.

2021. máj. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
41%
A közalkalmazotti fizetésből éhezni fogsz, kb arra elég, hogy ne halj éhen. Szóval szerintem igenis mélyszegénység kategória
2021. máj. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
Nem tudom te mennyit keresel, de pl a nettó 150, amit a kérdező írt, elég a megélhetéshez. Nyilván nagyon kevés, előre jutni nem nagyon lehet belőle, de arra pont elég, hogy vidéki kisvárosban egy kis lakásban vegetálj. Tudom, senkinek nem célja hogy élete végéig 35 négyzetméteren lakjon, és tescos párizsit egyen, nem mondom hogy ez egy magas (vagy akár normális) életszínvonal, de közel sem mélyszegénység. A mélyszegénység az a putri, ahol még a tüzeőt is lopni kell, hogy ne fagyjanak meg télen. Ott egy család "él" ennyiből, vagy ennyiből se.
2021. máj. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

De most tényleg, diplomával a zsebedben ez 20 év után tűnt fel neked?

Vagy ha feltűnt korábban is, miért nem léptél?


Kb. egyidősek lehetünk, nekem már pályakezdőként sikerült felmérnem, hogy az állami szféra nem éppen kifizetődő. Versenyszférában jobban lehet keresni, de ha 20 év állami szférát tudsz csak kiemelni az önéletrajzodban, ezzel valószínűleg ki is zártad magad az egyéb területekről.


Hiába szidod a mekit vagy az ott dolgozók iskolai végzettségét, rajtad ez nem segít. A világ nem éppen igazságos, a változó piaci körülményekhez kell igazodni és a lehető legrugalmasabbnak lenni.


Hidd el, nem feltétlenül könnyebb másnak sem. Gondolkozz és találj ki valamiféle passzív jövedelemforrást magadnak, amivel kiegészítheted a fizudat. Legyen az egy találmány, egy könyv, egy saját vállalkozás vagy bármi. Kiegészítő juttatás pl. vérplazma donorként is szerezhető (csak egy ötlet).


Lényeg a lényeg, a gyakorin való kérdezgetés nem fogja megoldani a problémáidat, csak az, ha felkötöd a felkötnivalót és felelősséget vállalsz a saját életedért. 20 év munkatapasztalattal a hátad mögött már tudnod kellene, hogy az államot egyáltalán nem érdekli, hogy a honpolgárok élnek-e vagy halnak és az sem, hogy miből élnek vagy miből halnak éhen.

2021. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:

"a gyakorin való kérdezgetés nem fogja megoldani a problémáidat, csak az, ha felkötöd a felkötnivalót és felelősséget vállalsz a saját életedért."


Na ez az, ami nem fog menni a krédezőnek.

2021. máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!