Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy álláshirdetésnél mindig...

Egy álláshirdetésnél mindig megvárják a hirdetés leteltét, vagy előtte is felvehetnek?

Figyelt kérdés

Volt egy álláshirdetés, elég nagy cégnél, május 4.-én jelentkeztem, 5.-én elvileg meg is nézték a jelentkezésem, de még nem szóltak vissza semmit, és a határidő május 31. Gondolom annyira nem vagyok értékes nekik hogy rögvest lecsapnak rám, de érdemes reménykedni még? Úgy értem, nem jött még email (vagy hívás) hogy bocs, nem sikerült, de fordítva meg kicsit fura gondolkodás, hogy hmm ez egy tök jó jelölt, ő kell nekünk! de azért várjuk meg 31.-ét hogy fairplay legyen...


Hogy működik ez általában?



2021. máj. 17. 01:06
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem úgy lenne logikus, hogy már egyből ahogy bejön egy alkalmasnak tűnő jelölt azt behívják interjúra.

Amúgy én nem teljesen értem mi az amit leszűrnek egy önéletrajzból. Szerintem csak az alkalmatlanok kiszűrésre kellene használni. A többi jelöltet, aki felsorolt követelményeknek esetleg előnyöknek is láthatóan megfelel, azt fel kéne legalább telefonon hívni, hogy jobban megismerhessék.

Nem ez az általános, de nem értem miért. Engem sokszor nem hívnak fel, pedig nagyképűség nélkül mondom, hogy inkább örülniük kéne, hogy az eddigi tanulmányaim és munkáim során szerzett tudást az adott cégnél szeretném kamatoztatni.

2021. máj. 17. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Mi a családban pont erröl beszéltünk. Mindig olyan hirdetésekre adom be a palyazatom ahova a leirtaknak megfelelek.

Ebböl az egyik ilyen skills a nyelvtudás, ami nalam kiemelkedö, anyanyelvi szint. Enelkül nem lehet elvegezni a munkat. A masik a tapasztalat.


Eddig csak 2 eset volt, hogy azonnal haraptak a palyazatomra, ugy, h masnap mar hivtak es kaptam interjuidöpontot.


Mind a 2 nagynevü multi. A kis- es közepvallalkozások vissza sem irtak, ha igen akkor elutasitottak.


Mi sem ertjük miert van ez.

Csaladom es en is ugy gondoljuk, hogy nyeremeny lenne a cégnek ha alkalmaznának.

2021. máj. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 Mert egy kisvállalkozásnak túl nagy a tudásod és tisztában vannak vele, hogy mivel nem lenne számodra kihívás, ezért keresnek mást. Ha úgy tetszik "túlképzett vagy" számukra. Míg egy multi nem fogja magát égetni oda nem illő alulképzett dolgozókkal.


Kérdező, általában megvárják kivéve ha nem vagy nagyon nagyon profi, ami miatt azt mondják tökéletes vagy és nem érdekli őket más.

2021. máj. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában megvárják, hátha az utolsó pillanatban érkezik még valaki.
2021. máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és mi a helyzet a kreatív munkákkal? Úgy értem, akik terveznek, általában olyat ami még nincs a piacon, azoknál nem is lehet megfelelni a kritériumoknak, mert pont olyat kellene mutatni amit még senki, vagyis egy tervező lehetne akár egy 8 általánosos emberke is, nem? Amire én most jelentkeztem, hát mondjuk úgy 60%-ban felelek meg, de mellékeltem elképzeléseket is amit 3d maxban összedobtam, és a cég imidzsével kapcsolatos, igazából ezért is vagyok magabiztos mert elvileg pont ilyen embereket keresnek, az az egyetemi diploma hablaty meg lehet csak formalitás... Nekem csak érettségim van, meg sok ötletem és ambícióm. Hát majd meglátjuk akkor 31.-én mi lesz.
2021. máj. 17. 11:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha türelmetlen vagy, akkor meg lehet ereszteni egy telefont, hogy hol tart épp a kiválasztás.
2021. máj. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
van "státusz" fül az oldalon, ott az van írva, hogy "examined" vagyis elvileg már látták, 4.-én küldtem be és 5.-én már examined volt az állapot, ezért furcsa hogy még egy 'Köszi de nem'- sem jött :D Amúgy meg svéd a cég, Svédországban, én meg csak angolul tudok felső fokon, meg kicsit németül, de nem volt írva kritériumnak hogy svédül kellene tudni, amúgy is elég multinacionális cégről van szó.
2021. máj. 17. 12:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj türelmesen akkor. Az, hogy 05.31ig lehet jelentkezni, az nem azt jelenti, hogy akkor már az ember is megvan. Bejönnek a pályázatok, ők szelektálnak, aztán kiválasztják azokat akikre kíváncsiak. Addig nincs értelme senkit elutasítani, míg nem láttak minden anyagot. Tudom, hogy idegörlő dolog, de a svédek azért talán csak küldenek egy e-mailt, ha nem feleltél meg.
2021. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Millió ilyen volt már nekem is, mostanában már direkt irreális bérigényeket írok bele, és ezekre általában 1-2 napon belül jön az elutasítás. De ha az általuk "versenyképes fizetést", akkor le se szarnak, de a hirdetés aktív, sőt, van hogy újra kirakják.
2021. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!