Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri-e kimenni Németországba...

Joker0012 kérdése:

Megéri-e kimenni Németországba dolgozni, így 2021ben?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.


Sajnos a Német nyelvet nem beszélem, viszont angolul nagyon is jól tudok. Nemrég jött egy lehetőség, hogy menjek ki Németországba, egy gyár szerűségbe, szakma sajnos nincs, ami oda, arra a helyre, abba a környezetbe jó volna,de elvileg nem is kérik, csak betanított munka, német papírok, német bejelentéssel, 3 hónap után, pedig a 2 kisgyermekemre is szedhetem, a kinti pénzt még +ba, szerintetek megéri kimenni így, ilyen feltételekkel?



2021. jún. 3. 02:24
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
0%
30: Hazafiságot nem tanítottak az egyetemen? Csak azért kérdezem, mert az állam adta a tudást.
2021. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 qkker1 ***** válasza:
100%

"Hazafiságot nem tanítottak az egyetemen?"


Amíg nem lehet megélni a hazafiságból, addig pont letojom!

2021. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
0%
BME-s diplomával nem élsz meg itthon az nem a rendszer hibája, hanem épp kettessel átmentél a vizsgán és semmi tudást nem tudsz felmutatni a papírod mellett. Ez nem az ország hibája.
2021. jún. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig előfordulhat, hogy valaki jól tanul, de esetleg nem sikerült még az egyetemen kiépítenie egy kapcsolati hálót, ami nagyon fontos egyébként. A diploma után pedig a tanultak nagy részét elfelejtjük, és a munkahelyen kell megtanulni a szakmát. De mivel tapasztalat kell, ezért nem vesznek fel. Jól meg kell választani ezért a szakmai gyakorlati helyet.
2021. jún. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
100%
33-as: ha külföldön az adott diplomámmal után nagy és közismert vállalatok kapkodtak utánam, MO-on meg csak nem voltak ismerösök a megfelelö helyen, akkor a hiba nem bennem vagy a diplomámban van, hanem, hanem a mo-i rendszerben!
2021. jún. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
72%

#33

Csak jelzem, hogy ha multi cégnél vagy BME-s diplomával mérnök, akkor a te munkád 6-7 €/óra áron adják el, míg ha német mérnök vagy, ugyanannál a cégnél, akkor 20 € felett sem ritka. Tudom, ez neked nem mond semmit, ezért lefordítom:


Ugyanazt a munkát harmad annyiért végeztetik el a magyar mérnökökkel, mint a németekkel. Remélem így érthető, bár nem vagyok biztos benne.


Az egyetem nagylelkűségéről és a hazafiasságról annyit, hogy ha államilag támogatott formában végzel, akkor x időt itthon kell dolgoznod, ezt is lefordítom neked, itthon kell adóznod évekig, vagy ha kimész, fizetheted vissza a képzés árát, ergo mindenképpen jól jár a jótét lélek állam.


Én amint végeztem, mentem is ki, és a cég visszafizette amit nekem kellett volna. Jól megloptam az államot, nem?


Ja, és ha valamihez hozzá sem tudsz szagolni, akkor tartsd meg az ostoba véleményedet magadnak, mert a proli hőzöngésre a lőtéri kivert kutya nem kíváncsi.


Köszönöm.

2021. jún. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 qkker1 ***** válasza:
94%

"BME-s diplomával nem élsz meg itthon az nem a rendszer hibája,"


Három szakmám van, köszi jól megéltem belőle Németországban.

2021. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
0%
37: Ki beszélt most Németországról? :O xD
2021. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
2%
35: Érdekes nekem minden olyan ismerősöm elhelyezkedett itthon aki BME-s diplomát tett. Nem a rendszert kell okolni saját balfaxságod miatt. Csakis te vagy a felelős, hogy itthon nem boldogulsz. Én középfokú végzettséggel keresek itthon meg havi 450 ezreket nettóban te meg diplomával nem tudsz elhelyezkedni haha...
2021. jún. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
100%

40: betelepült migráns, aki megtud élni, itthon meg ehetné a száraz kenyerte. Nem is tudom melyiket választanám..


Ha közel vagy a tűzhöz, mindig jól lehet keresni, akár 4 általánossal is, de nincs mindenkinek imserettsége.

2021. jún. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!