Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri-e kimenni Németországba...

Joker0012 kérdése:

Megéri-e kimenni Németországba dolgozni, így 2021ben?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.


Sajnos a Német nyelvet nem beszélem, viszont angolul nagyon is jól tudok. Nemrég jött egy lehetőség, hogy menjek ki Németországba, egy gyár szerűségbe, szakma sajnos nincs, ami oda, arra a helyre, abba a környezetbe jó volna,de elvileg nem is kérik, csak betanított munka, német papírok, német bejelentéssel, 3 hónap után, pedig a 2 kisgyermekemre is szedhetem, a kinti pénzt még +ba, szerintetek megéri kimenni így, ilyen feltételekkel?



2021. jún. 3. 02:24
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom annak az országnak a történelmét, kultúráját himnuszát, jeles alakjait is úgy ismered, mint a magyart. Ha a válaszod nem, akkor nem vagy odavaló, nem az otthonodba vagy."

A válaszom igen, ismerem az itteni dolgokat, szóval idevaló vagyok.


"Érted? Kosz, irigység és rosszindulat pedig minden országban van."

Persze, csak nem mindegy, miylen szinten - és MO-on nagységrendekkel magasabb az arány!


"Ott nem látsz bele annyira a dolgokba, mert nem beszéled úgy a nyelvet ahogy kéne. Nem követed a politikát."


De, belelátok a dolgokba, követem a politikát, söt a nyelvet is minimum anyanyelvi szinten beszélem, annyira, hogy erröl tanulok még két másik nyelvet is, nekem könnyebb, mintha magyarról próbálnám.


Hidd el, ENGEM befogadtak, ÉN kellöen beillszekedtem, tuom a nyelvet, ismerem a kultúrát, szóval ITT vagyok OTTHON!

2021. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
100%
Látom jó kis vita alakult ki :) Az az igazi, amikor bárhol otthon tudja magát érezni az ember. Németországban azt szeretem, hogy iszonyú sokszínű, mivel sokan mennek oda. Teljesen kinyílik így az ember látóköre. Miért ne érezhetné ott otthon magát? Ha ott vannak a barátai, szerelme. Sokan mondják, a német nyelv milyen ronda. De ha megismeri jobban az ember, megtalálja benne a szépséget, ahogy minden nyelvben. A történelmet meg szerintem sokan az itthoniak se tudják úgy igazán, kivéve aki töri vagy vmilyen humán szakra megy, vagy tovább olvasgat a témában. A gimi után ugyanis, ha utána nem érdekel egyáltalán, egyre halványulni fog.
2021. jún. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 redstorm72 válasza:
0%

Egy operátor életszínvonala Németországban is ott van kb. ahol egy magyar operátoré. Sokan azt hiszik, hogy kint Kánaán van és kimennek nyelvtudás nélkül dolgozni nyugatra. Mivel a nyelvet nem beszélik, akkor hiába van bármilyen szakmai végzettségük, diplomájuk esetleg akkor is csak a képesítésükhöz képest gyengébb munkát tudnak végezni. Például hiába valaki jó tanító az általános iskolában, Németországban max takarító, operátor lehet, ha nem megy neki a nyelv.

Ahogy tudom, maximum építőipari szakmákkal érheti meg kimenni, de azt is úgy hogy munkásszállón vagy és pár évig heti 7 napot dolgozol, majd hazajössz és az ott félretett pénzből talán tudsz mihez kezdeni itthon. Egy lakás ára kb. ugyanannyi havi fizetésbe kerül Németországban, mint itthon.

2021. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim válasza:
100%
46: Te vagy a tipikus otthon maradó fajta, aki beéri szarral is, mert nem képes megtanulni egy nyelvet. :) Akiben vagy egy kis ész, az fel tudja fogni, hogy semmit nem számít, hogy hova született. Nehogy már az döntsön egy értelmesebb emberke sorsáról, hogy a véletlen hova pottyantotta le...
2021. jún. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 A kérdező kommentje:
53, azért ezzel picit tudnék vitatkozni, operátor voltam én is, és amit kaptam 4 műszak 12 órában +napi 4 óra út oda vissza, na hát, azt nem tudtam zsebre tenni, szaros 140 150 ezer forint.
2021. jún. 4. 19:07
 56/60 anonim válasza:
100%
Az 53-as pont az a fajta, aki imádja visszarángatni a többieket, mert neki szar, nehogy már másnak jobb legyen, mert van benne egy kis életösztön... Utálom az ilyen fajtát. :)
2021. jún. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. jún. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
65%
Sosem ertettem, hogy lehet menni olyan orszagba, ahol nem beszeled az adott orszag nyelvet. Ha az angolt beszeled miert nem mesz angliaba? Nemetbe meg ha menni szeretnel akkor iratkozz be egy nyelvtanarhoz fel ev alatt mar lesz egy alap nyelvtudasod, abbol kint mar megelsz, aztan jon a tobbi. Neked sem lesz kellemetlen ha megkerdezik a boltba hogy kersz e egy taskat, aztan csak pislogsz mint Rozi a Moziba
2021. júl. 23. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim válasza:
0%

Osztom annak a véleményét aki lebalf@..... ta azt aki nem tud itthon megelni ha már tanult szakképzett vagy hasonló.

Egy burkoló, festő, autoszerelo, asztalos, stb annyit kér el amit nem szégyell. HA KITARTÓ ÉS UGYES.

milliókat.

Orvos ismerősöm praktizal 32 évesen plusz a kórház.

Megint nem említek számokat.

En egy Lidl-ben dolgozó senki vagyok belatom aki dolgozott Angliában, Cipruson. Nekem pénzügyileg nem sokat adott, bár Ciprus energiái feledhetetlenek.

Itthon vagyok, a parom biztonsági őr volt jó üzleti érzékkel szakmunkas bizonyítvánnyal.

Kitartása gyümölcsöző. Tudtunk lakást venni a Marinan ahol rengeteg külföldi,(orosz, indiai, angol, olasz el.)

Érdekes ok szeretnek itt.

Sosem hallok fikázást tőlük mint ahogy a magyar fikázza saját hazáját.

Sogornom irodai alkalmazott 36 éves szült és alig várják, hogy visszamenjen bruttó 1.200000 havi fizetésért. (tudom tudom Németországba ez is tobb), de legalább a nagyi vigyáz az unokara ingyen és szívből jövő szeretetben.

Nővérem óvodai dada, nem keresi halálra magát, de örül amije van.

Talán a pozitív gondolkodás sok tanulas és kitartás a kulcs???

Biztosan...

2022. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim válasza:
0%

59es vagyok. Semmi baj azzal ha kimegy valaki bármilyen okból hisz én is megettem, de ne fikazzuk már az országot amiatt, mert lusták voltunk tanulni vagy fekadtuk hamar vagy nem jöttem ki s fonokkel.

Sorolhatnam.

En sosem fikaztam Magyarországot.barmikor Megkerdeztem azt mondtam tapasztalatszerzesbol vagyok kint. Persze ha úgy alakult volna: szerelem, miegymás és külföldön maradok megettem volna, de akkor sem fikaztam soha Magyarországot a saját szerencsétlen Énem miatt.

A kormány egy dolog, de nem ő adja a kenyeret.

Mindenhol van jó és rossz.

2022. júl. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!