Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri-e kimenni Németországba...

Joker0012 kérdése:

Megéri-e kimenni Németországba dolgozni, így 2021ben?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.


Sajnos a Német nyelvet nem beszélem, viszont angolul nagyon is jól tudok. Nemrég jött egy lehetőség, hogy menjek ki Németországba, egy gyár szerűségbe, szakma sajnos nincs, ami oda, arra a helyre, abba a környezetbe jó volna,de elvileg nem is kérik, csak betanított munka, német papírok, német bejelentéssel, 3 hónap után, pedig a 2 kisgyermekemre is szedhetem, a kinti pénzt még +ba, szerintetek megéri kimenni így, ilyen feltételekkel?



2021. jún. 3. 02:24
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
16%
Igazad van sokkal jobb Mekis kaját zabálni egy londoni vagy berlini plázában.
2021. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
95%
Szeretem az irigy prolikat, olyan szórakoztató amikor a nyomorukat, kilátástalanságukat hazaszeretetnek állítják be.
2021. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
36%

"Csak jelzem, hogy ha multi cégnél vagy BME-s diplomával mérnök, akkor a te munkád 6-7 €/óra áron adják el, míg ha német mérnök vagy, ugyanannál a cégnél, akkor 20 € felett sem ritka. Tudom, ez neked nem mond semmit, ezért lefordítom:"

Hiába "jelzed", nem igaz az állításod! Engem ugyanannyiért alkalmaztak, mint a "német" mérnököket, pontosabban még többet kaptam, mert csoportvezetöi munkakörben alkalmaztak, és a több jövedelemmel jár.

2021. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg még annyit, senki nem tart "betelepülö migránsnak", hanem teljesen befogadtak az itteniek - de ehhez az is kellett, hogy rendesen beszélem a nyelvet, illetve nem különülök el tölük, nem játszom a "nagy magyart", hanem beilleszkedtem az itteni életmódba, az itteni emberek közé! (Söt itt lett családom is, a párom itteni "öshonos" csala´dból származik.)
2021. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%

#44

Kint én is annyit kapok, de az otthoni cégnél a harmadát kapnám. A többivel egyetértek, engem sem néznek ki, nyilván műveltség és iskolázottság kérdése, valószínűleg akik mosogatni mennek ki, azoknál máshogy mennek ezek a dolgok.

2021. jún. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
0%

42: Gondolom rád jellemző ez a tulajdonság. Prolizáson kívül neked nem nagyon megy más.


44: Az mindegy. Nem ott születtél, nem az a szülőhazád. Befogadtak az egy dolog, de sohasem fogod magad otthon érezni ott.



A hazaszeretet és a honvágy már nagyon kevés emberben van meg sajnos. A pénzt választják sokan pedig abba nem ártana belegondolni, hogy a nagyszülők, szülők idejében sem volt pénz mégsem hagyták itt az országot. Nem éltek legtöbben gazdag életet, sőt sokan szegények voltak, de elmondhatják magukról nem fordítottak hátat az országuknak a nehéz időkben sem. Ma már 10,000 forintért képesek sokan az anyjukat is eladni.

2021. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 qkker1 ***** válasza:
100%

"A pénzt választják sokan "


Akkor menjél be a boltba. és mondjad, hogy te hazaszeretettel szeretnél fizetni, pénz helyett!

2021. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
0%
47: Be is mentem és köszönöm a magyar gyári munkás keresetemből megtudok venni bármiféle kaját magamnak. És nem kellett külföldre menjek hozzá.
2021. jún. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
100%

" Befogadtak az egy dolog, de sohasem fogod magad otthon érezni ott."

DE, éppen az, hogy ITT OTTHON ÉRZEM magam, sokkal inkább, mint amikor elmegyek MO-ra és ott az írigységet, koszt, rosszindulatot látom csak mindenhol!

2021. jún. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
0%
49: Ezt csak beképzeled. Nem tudom melyik országba költöztél, de gondolom valami Nyugatiba... Gondolom annak az országnak a történelmét, kultúráját himnuszát, jeles alakjait is úgy ismered, mint a magyart. Ha a válaszod nem, akkor nem vagy odavaló, nem az otthonodba vagy. Érted? Kosz, irigység és rosszindulat pedig minden országban van. Ott nem látsz bele annyira a dolgokba, mert nem beszéled úgy a nyelvet ahogy kéne. Nem követed a politikát.
2021. jún. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!