Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más újoncnak is vannak rossz...

Más újoncnak is vannak rossz tapasztalatai a Lidl-ből, mint kezdő bolti dolgozó?

Figyelt kérdés

2 hete kezdtem, és minden nap sírni tudnék.

A kedves hölgy, aki felvett éppen szabadságon van, így csak a trainer-eimre támaszkodhatok. Az egyikük aranyos, viszont hamarabb végez, mint én, olyankor jön a másik.

Az egész napom abból áll, hogy hallgatom, ahogy senki nem akar velem, az újoncal, dolgozni (lehetetlen, hogy a személyem miatt, mert nem is beszéltek még velem). "Ide ne küld." "Nehogy rám bízd." "Most itt mit tudna csinálni?" és társai. Volt egy pont, ahol trainerem idegesen kijelentette: "Akkor itt àll, és lesi, amit csinálok."

Ha mégis beraknak valakihez, sepregetek, járkálok a bolton üres dobozokat keresni és hasonlók...tehát elküldenek maguktól. Vagy csak szimplán kijelentik, hogy "itt nem tudsz mit csinálni". Headset-et nem kaptam, így azon nem tudok velük beszélni, rohangálok, mint a mérgezett nyúl, és bár próbálják titkolni, tudom, mikor van rólam szó.

Megértem, hogy nem jó "dadusnak" lenni, de be szeretnèk tanulni. Nemsokára kasszáznom kéne, pékséget vezetni, de egyszer sem lett megmutatva, vagy elmagyarázva...ez az én hibám lesz. Persze rettentő sokszor kinevetnek, ha valamit nem tudok, amit nem mutattak meg "mi az, hogy ne tudod?" "most komolyan? hahaha"...olyankor a föld alá akarnék süllyedni. A trainer-em többször mondta: "hogy szakadjak 8 felé?", amikor kérdeztem tőle valamit. Pedig azt mondta a hölgy, aki felvett, hogy ő mindenben segíteni fog. Többször már inkább nem is tőle kérdeztem.

Szörnyen szomorú vagyok, ugyanis 1 éve próbáltam ide bejutni (mindig sokan jelentkeznek), nekem ez volt az álommeló. Most pedig minden reggel gyomorgörccsel, könnyes szemekkel kelek, és indulok munkába.



2021. jún. 9. 07:59
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos a Lidlek ilyen kemények. Nem is való mindenkinek, csakis kemény rabszolgáknak. Menj át eg ynormális üzletbe
2021. jún. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

Mint mondtam máshova nincs módom menni.

Más terveim vannak, arra pénzt kell gyűjtenem, amire a Lidl pont jó lenne.

Aldiba nem sikerül bejutnom.



Illetve, ha a kedves hölgy, aki felvett, visszajön, beszélek vele. Úgyis kérdezni fogja.

2021. jún. 9. 14:20
 13/42 anonim ***** válasza:
52%
10 vagy kiteszi, ha visszajön. Egy betanulási időszak után bele kell rázódni a munkába. Neki nem nagyon megy. Körbekérdez és mindenki azt fogja mondani, hog ysehol sem tudták használni, mert semmit sem tud. Nem tudom mit fog ehhez szolni a főnök :(
2021. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
#13 alapvetően egyetértek, aki a betanulás alatt nem tudja meggyőzni a vezetést hogy képes a munkára, azt minek tartsák meg. de ebben az esetbe inkább arról van szó, hogy nem tanítanak semmit a kérdezőnek, csak tolják jobbra-balra, senki se akar foglalkozni a betanítással. én egy managerrel beszélnék (vagy hogy a francba hívják őket magyarul, műszakvezető?), esetleg az üzletvezetővel.
2021. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a főnök legyen objektív, ne egy idióta, aki elhiszi elsőre hogy Marika szerint az újonc szar akkor az úgyis van.


Sajnos emiatt van sok helyen ez, mert nincs megfelelő közép és felsővezetes és a bolti "keménymag" irányítja a dolgokat...


10es voltam

2021. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a manager már elmondta a többinek, hogy tanítsátok be. Nem csak úgy otthagyta, mint borjú az újkapura. Sajnos ők ezt a feladatot nem akarták megtenni. Az is lehet, hogy azok a bizonyos "ezt már tudni kéne" olyan alapvető dolgok, amit valóban tudni kellene a kérdezőnek, mert interjún követelmény volt. Nem tudni. Majd kiderül. Csak féltem egy kicsit a kérdezőt, mert itt több ember egybehangzó véleménye áll majd, egy kezdőével.
2021. jún. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
87%

"Elvileg a manager már elmondta a többinek, hogy tanítsátok be"

nálunk a manager tanít be, főleg ha gépeket is kell operálni, pl a pékségben. de az árufeltöltést meg egyéb polc munkákat is a manager mutatja meg elsőnek

2021. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
Ja, elmondta, de utána meg se kérdezi az új embertől, hogy mi a pálya, hogy halad, van-e kérdés...
2021. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
87%
17 Elmondta, hogy a manager elment
2021. jún. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 nemaRendőrség ***** válasza:
91%

Még soha nem merült fel bennem, hogy olyankor vegyek fel egy alkalmazottat mielőtt elmegyek nyaralni.

Ha nem is mikromenedzselni, de foglalkozni kell vele...

2021. jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!