Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy jutottatok túl azon hogy...

Hogy jutottatok túl azon hogy féltek elkezdeni a karrieretek?

Figyelt kérdés

Előre bocsájtom hogy egyáltalán nem a munkával van bajom, sőt, dolgoztam már építkezésen, tehenészetben és egyetemi professzorok startupjában is.


Végeztem az alapképzéssel és egyszerűen nem vagyok magabiztos milyen irányba menjek. Több nagyon eltérő szektorban és pozícióban is értékes, használható diplomám van, de nem tudok kiválasztani egy területet sem, amire azt mondom hogy az a nagybetűs szektor és munka amiben tehetséges vagyok, és aminek dedikált tanulásával a szabadidőmet töltöm.


Aki érzett hasonlóan, hogy jutott túl ezen, milyen szempontok alapján választott életpályát?



Aszerint próbálok most karriert választani, hogy mi az amit az AI nem tud egykönnyen helyettesíteni.



2021. júl. 11. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltem, igy nem volt min tuljutnom.
2021. júl. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Most arra varsz hogy mi mondjuk meg milyen iranyba menj?

Nekem apam azt mondta 21 evesen diploma utan hogy meg 3 honapig finanszirozza az eletem, aztan kezdjek magammal valamit. A kenyszer nagy ur.

Ha tobb diplomad van, ezek szerint mar boven 25 felett vagy es meg mindig nem tudod mit szeretnel?


Jelentkezz egy munkara. Ha felvesznek meglatod, ez az amit szeretnel vagy sem. Ha meg nem, ott a 3 honap probaido, barmikor felmondhatsz. Nem kell ezt ennyire tul bonyolitani.

2021. júl. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Na igen, kicsit általánosítva ez az a helyzet, mikor valakinek több diplomája is van, csak épp az élethez nincs sütnivalója.
2021. júl. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

Az eletrevalosag nem egyenlo sem az egyetemmel, sem az intelligenciaval.


Ugy jutottam tul, hogy mas dolgozik helyettem en meg ezzel baromi jol keresek.

2021. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Manapság már nem úgy működik a munka világa, mint régen, hogy valaki elkezdett dolgozni egy szakmában és azt csinálta 40 évig. Sokan váltanak pályát. Szóval kezdj el valamit és ne őrlődj azon, mi lesz 20-30 év múlva, mert jelenleg ezt nagyon nehéz megjósolni.

Persze jó dolog, ha az ember tudatosan tervez, csak ne ess át a ló túloldalára, hogy csak tervezgetéssel mennek el a hónapok/évek.


Ajánlom neked Limpár Imre (pszichológus) karriertervezésről szóló videóit, szerintem hasznos szempontokat sorol fel.

2021. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
19 évesen már biztosan átlátta volna mindenki a helyemben hogy azok a pénzügyi feladatok, amikre éveket tanulsz és amiket itthon betölthetsz, egy évtizeden belül helyettesíthetőek lesznek egy szoftverrel, vagy már most azok...
2021. júl. 11. 14:21
 7/12 A kérdező kommentje:

5)

Köszönöm a tippet, meghallgatom.

2021. júl. 11. 14:23
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
nem a karrierem elkezdésétől féltem, hanem hogy nem tudom fizetni a számlákat, így gyorsan kitaláltam hogy mi legyen.
2021. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj de valami nem stimmel. 19 evesen max egy erettsegid van. Nem tobb diplomad.
2021. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Egy diplomája van, amivel több szektorban is elhelyezkedhetne. De akkornem 19 éves.
2021. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!