Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan osszam be a fizetésem,h...

Hogyan osszam be a fizetésem,hogy hozzá tudjak járulni a saját vállalkozásunkhoz?

Figyelt kérdés
Nekem kevés bevételem van,a párom soha nem hozná fel de én rettentően ideges vagyok emiatt és szeretnék sokkal többet beletenni ebből a kevés pénzből is. Havi 210000 forintot hozok haza, de ebben benne van a 10000 forintos munkába járás visszatérítés is. Már lassan 2,5 éve van folyatamosan munkaviszonyom de még soha nem tettem félre egy forintot sem. Most már kicsit szégyenlem de minden hónapban veszek új ruhákat,illatszert,kozmetikumokat,hajápolókat, feleslegesen póthajat és sorolhatnám. Egyébként nem kérte számon hova teszem a pénzem de hónap végén általában még ő segít ki a következő fizuig. Tehát abszolút nem tudom mi az, hogy spórolni. Az anyukám egyedül nevelt engem és a tesóm, világéletében szegény asszony volt. Ő mai napig 140.000 forintból él meg. Nem láttam tudatos pénzkezelést, volt egy nagyapám aki két évvel ezelőtti haláláig nagyon is támogatott anyagilag, egyébként én is dolgoztam suli mellett 14 éves koromtól,akkoriban értelmesebb dolgokra is költöttem, jogsira, tanulmányokra, ágyra stb. Hát sajnos mára ezt nem mondhatom el magamról. Anyánál élek,vagyis élünk. A párom is és én is támogatjuk anyámat, és így volt lehetőség arra,hogy a párom saját vállalkozásba kezdhessen aminek én is a részese vagyok,jelenleg próbálom elsajátítani hozzá a tudást,hogy én is értsek hozzá. Mindent ő vett hozzá meg szinte, voltak hónapok amikor az én fizumból éltünk de azért inkább ő az aki ment és hajtott,három helyen áll helyt,három különböző munkában. Sokszor elterveztem,hogy mától nem veszek ruhát nem veszek sminket de akkor valami mást vettem. Havi fix kiadásom a telefonszámlám ami úgy 21.000 forint, fizetek anyának egy lakásbiztosítást ami 4000 forint,illetve kajára is szoktam. 3 havonta kontaktlencse, és van egy 38.000 forintos hiteltörlesztés amit autóra vettem fel, de az autó a vállalkozáshoz kell tehát ez az egyedüli amit én fizetek a többi felesleges és értelmetlen dolgokra megy el . Valaki tanácsot tudna adni? Tudom,hogy egy idióta vagyok de nekem ezt tényleg megkell tanulnom tudatosan .. mármint a pénzt kezelni

2021. aug. 1. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Oké, kezdjük a telefonszámlánál:

hogy a búbánatban tudsz 21 ezer ft-ot fizetni, amikor pl. a Vodafone Red tarifacsomagban korlátlan perc, sms és adatforgalmad lehet?

Ezzel havi 10 ezer ft-ot mindjárt spórolnál.

Vagy olyan készüléket vettél, amit havonta kell törleszteni? Akkor az bizony sokkal drágább volt, mint amit megengedhetnél magadnak, vagy mint amennyit érdemes kifizetni egy telefonért.

30 ezer ft-ért Xiaomi-t vettem immár lassan 3 éve. Ja, persze, ezzel nem lehet "villogni", hogy a legújabb modell, stb, de MINDENRE JÓ (fotó, telefonálás, mobilnet, stb)


Ha havi 38 ezret fizetsz az autó törlesztőjére, ami a vállalkozásé, akkor mégis miért akarsz még többet beletenni. Ha besetleg befuccsola kapcsolatotok vagy a vállalkozás, ki fizeti tovább a részleteket?

A Te neveden van az autó? Vagy cégnéven, de a kölcsönt Te vetted fel?

2021. aug. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ebbe a telefonszámlába van egy 14.000 forintos korlátlan beszélgetés és egy 1800 forintos tv illetve a maradék az a tesóm számlája de én fizetem ki online ő pedig ideadja mikor eszébe jut a hónap valahanyadik napján..


De a 38.000 forint hol van a több milliós eszközkészlethez és állományhoz, gépekhez? Sehol...

2021. aug. 1. 17:17
 3/12 A kérdező kommentje:
Az én nevemen van az autó, de én az ő autójával járok munkába. Mert az övé rendes személygépkocsi az ami az én nevemen van és van rá hitel az kis teherautó.
2021. aug. 1. 17:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Tehát akkor az céges autó. Ha becsődöl a cég, viszik az autót és fizetheted "életed végéig" a törlesztőt.
2021. aug. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Engedd el ezt a te is hozzateszel dolgot, kezd el kepezni magad aztan elobb utobb talalsz jobban fizeto munkát. A baratod vallalko,asat engedd el, több labon kell allni. A telefonodrol meg annyit h túl de tul sokat fizetsz ra. En 3 havonta veszek 5gb netet ami 4000 forint, se tv se semmi mas. Interneten mindent meglehet oldani.
2021. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mondom az nem céges autó! 😂 Egy teherautóra akkor is lenne munka ha cég sem lenne, de mindegy egyébként. Semmi köze a céghez az én nevemen fut és nem a cégen illetve senki nem mondta,hogy cég vagyunk
2021. aug. 1. 18:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor mik vagytok?

A férjed egyéni vállalkozó? BT?

Te tagja vagy a vállalkozásnak?

Nem unalmamban kérdezgetlek, hanem azért, mert segítséget kértél, én meg megpróbálok rámutatni, hol lehetne megfogni a pénzt, de úgy látom, elég egyoldalú a dolog...

Ha Neked 16 a tel.+ tv költséged, s a fennmaradó a húgod számlája, akkor azt pl miért számolod hozzá, hiszen visszakapod. Így folyik ki a pénz a kezedből, hogy nem is tudod, mikor hova költesz. Érdemes lenne egyszer egy hónapig felírnod a kiadásaidat - utána megdöbbennél és talán jobban megállnád, hogy felesleges dolgokra ne költs.

Azért az durva, hogy havi 210 fizetésnél még a párod segít ki hó végén.

2021. aug. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

" Nekem kevés bevételem van...

Anyukám 140 ezerből él...

Nem láttam tudatos pénzkezelést"


1.- A 210 ezer egyáltalán nem kevés egy embernek.

2.- ha anyukád 140 ezerből él és így nevelt fel Téged és a tesód, akkor de, láttál tudatos pénzkezelést, csak max. nem figyeltél oda.

3. most mondok valamit: a fiam 3 éve dolgozik, kevesebbet keres, mint Te ( 180 ezer), 60-at hazaad rezsire, ételre.

Annyira ügyesen spórol, hogy most vettünk egy házat 2 millióért (hatalmas telekkel), ebből másfél millió az Ő pénze volt. Persze, el lehet szórni erre- arra a pénzt, csak aztán nem jutsz egyről a kettőre.

2021. aug. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

úgy, hogy ne költsd el. Húgod fizesse szépen a saját számláját.


amúgy meg mit akarsz hozzájárulni a vállalkozáshoz.. ha az hozza a pénzt hozza.. ha nem akkor meg ott valami baj van.

2021. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon jó,hogy valaki képes ennyit félretenni, én is tudom amit írtam is,hogy én ruhára és kozmetikumokra költöm el. Próbáltam már vezetni egy füzetbe, applikációba de egy idő után már abbahagytam mindig
2021. aug. 1. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!