Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kapunyitási pánik vagy csak...

Kapunyitási pánik vagy csak elvagyodas a materialista mókuskerétől?

Figyelt kérdés
26 eves vagyok, mester diploma félév múlva várható már elkezdtem dolgoznia. jó szektor, normális fizetés (persze közel sem annyira jó, mint az okj szakmunkások milliós keresetei) lehet epitgetni a karriert. de szoktam arra gondolni, hogy most életem végéig azt az x százezer forintokat megkeresem, a napon nagyrészt munkával töltöm egy retek irodában, de hol ebben az a nagy izgalom? beszélek nyelveket, úgy el tudnám magam képzelni valami szigeten a Karib tengeren szorfoktatokent pl. Csak attól tartok a megfelelesi kényszer erősebb: munka pénz hzasság stb stb, inkabb a hátamra vennék egy táskát es elindulnek világgá
2021. aug. 15. 03:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Én 23 évesen diplomáztam. Egyből találtam munkát egy olasz cégnél tolmácsként. Kényelmes munka, jó fizetés. 10 hónap után úgy éreztem, hogy megfulladok, én még nem akarom ezt. Kimentem dolgozni Olaszországba, majd Monacoba, aztán Spanyolországba, majd vissza Olaszországba. Később, mikor visszamentem Magyarországra, könnyen találtam munkát, családot alapítottam. Pár évvel később már férjjel, gyerekkel kiköltöztünk Kanadába. Menj, láss világot, szerezz tapasztalatot, élj!
2021. aug. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez mindenkepp nehez dontes, de hosszu tavon eldol az biztos. Hiszem hogy ha tenyleg fontosabb neked a szorfoktatas mint az hogy megvesd a labad es stabil jovot epits ki akkor elobb utobb meghozod a dontest es elindulsz
2021. aug. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

Ezt neked kell érezni. Eleinte énis nehezen szoktam bele a mindennapokba, de azért világgá nem akartam menni.

Mostmár megszoktam, kényelmes életem van.

2021. aug. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
27%
Ilyen helyesírással mesterdiploma? Azt hiszem a közoktatásban tényleg komoly a baj... :-(
2021. aug. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
37%
Megint te? Legyél szakmunkás és keress milliókat és ne sírj folyton.
2021. aug. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

Egyrészt ezerszer kiírtad már ezt a hisztit, kezdj magaddal valamit.

Másrészt " életem végéig azt az x százezer forintokat megkeresem, a napon nagyrészt munkával töltöm egy retek irodában, de hol ebben az a nagy izgalom" Karrierépítés.

2021. aug. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

Ma már ritka, hogy elvégzel X szakmát, (elvárják már 18 évesen, hogy tudd, mihez értesz), találsz egy tuti melót és életed végéig azt csinálod és jaj de jó volt lediplomázni, pedig nem is piacképes. Hát nem. Az ízlésed is változik, cégek és szakmák jönnek-mennek.


Folyamatos változás, tanulás, alkalmazkodás.



Ki a fene mondta, hogy házasodni meg gyereket kell csinálni, meg karrier?

2021. aug. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

4es mutass egy helyesirasi hibat, ami nem az ekezetek hianyabol vagy elutesekbol fakad. ez meg mindig egy egyszeru forum, nem diplomamunka, te suttyo. többieknek köszönöm a válaszokat :)


egyébként nem irtam még ki kérdést ezzel kapcsolatban, de azért szerintem érthető, ha másnál is felmerül ez a kérdéskör, köszönöm a közoktatást is ezzel kapcsolatban :D

2021. aug. 15. 12:27
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vagyunk így kedves kérdező. Nekem is rémisztő, ha belegondolok az életem nagy része a monitor bámulásával és egy székben üléssel fog telni. Én is hasonlót tervezek, mint te, legalább pár évig. Az élet sokkal értékesebb annál, minthogy belesüppedjünk a pénz hajkurászásába, csak ugye ezt diktálja a társadalmi nyomás: vegyél új autót, gyűjts a saját lakásra aztán vegyél fel rá hitelt, vegyél ezt-vegyél azt, legyen gyereked, akire persze megint költhetsz milliókat. Egy fenét. A családalapítás se kötelező. Én biztos beleőrülnék a mókuskerékbe, hogy még a szabadidőmben sem foglalkozhatnék magammal, mert ott egy gyerek. Én azt ajánlom csináld azt, amit a szíved diktál és ne hallgass másokra.
2021. aug. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
És még a munkáltató az arcomba vágja, hogy a diploma jellemet ad, meg ilyen-olyan szuper erővel ruház fel
2021. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!