Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bruttó vagy nettó fizetési...

Bruttó vagy nettó fizetési igényt adsz meg állásinterjún?

Figyelt kérdés

2021. aug. 15. 10:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Bruttot szoktam mondani kiveve ha kifejezetten ugy kérdezik, hogy mennyi nettora gondoltam.


Mindig erdemes ezeket tisztazni, mert haverom jart ugy hogy 220 ra gondolt nettoban de nem tette hozza hogy netto. A hr es meg bruttonak gondolta es bruttó 220rol akarta irni a szerződést.

2021. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
95%
Komolytalan, aki nettóban tárgyal. A munkáltató meg gyanús, ha nettót kérdez.
2021. aug. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Tőlem is anno kérdezték, nettót mondtam, ők számolták ki a bruttóját, amit elküldtek fizetési ajánlatban. Ma már én is bruttót mondanék, de én nem keveset dolgoztam a szürke szegmensben is, ahol örülhettél, ha minimálbérre bejelentettek, ezért voltam a nettó bérigényhez szokva.
2021. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Bizonyos végzettség fölött (jellemzően értelmiségi munkakörökben) csak bruttóval számolnak, a munkáltató oldalán nem is tudják a nettó fizetésedet, talán csak a bérszámfejtésnél valami részmunkatárs látta, hogy mi lett kiutalva.

Viszont ahogy írták is a nettósítás a személyenként különböző adók és járulékok miatt elég bonyolult, így szakmunkára, fizikai munkára jellemzően csak és kizárólag nettó árajánlatokat adnak. Ott a fizetési igény megjelölés is ritkább, de ha van akkor általában nettóként értelmezi a munkaadó és kitöltet veled egy kérdőívet a kedvezményeidről, hogy megmondja mennyi fog járni.

2021. aug. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!