Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy is van ez? (legális/illeg...

Hogy is van ez? (legális/illegális)

Figyelt kérdés

Hónapok óta foglalkoztat a kérdés. Belovaglónak, lókiképzőnek, edzőnek, stb. Készülök.

Végzettségekről, pénzkeresésről lenne szó.

Az OKJkról most tekintsünk el, mert fene se tudja mi van most velük ezen a téren, illetve a Magyar Lovassport Szövetség amúgy sem ismeri el, mint végzettség, csak az állam mondja azt, hogy oktathatsz vele legálisan.

Namost. Tegyük fel leteszem az adott edzői vizsgákat (1-2.fokú). Így legálisan tarthatok edzést. Sőt, tegyük fel hogy a TFen is lediplomázok lovaskultúra oktató szakból stb. Tehát viszonylag magas végzettségem lesz.

Szaktudásról most felesleges beszélni, csak az anyagi rész érdekelne.


Ezeknek az elért végzettségeknek az ellenére, a legtöbb edző feketén oktat. Nyilván nincs kedvük kiperkálni a pénzt az államnak, ugyanakkor mégis az van, hogy hiába oktathatnak legálisan, ha számlát nem adnak, akkor amúgy sem legális az egész. Viszont nem éri meg számlázva oktatni sehogy sem.


Továbbá ha valaki nekem fizet azért, hogy képezzem, mozgassam a lovát, ahhoz milyen papír kell?



2021. aug. 25. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Az hogy a szövetség mit ismer el és mit nem az jelentéktelen, mert az állam fölötte áll és nekik azt kell tenniük amit az állam mond.
2021. aug. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A sportban nem lényegtelen, ugyanis okjs végzettséggel nem állhatsz melegítőbe tanítvány mellé.
2021. aug. 25. 15:25
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem annál a szakmánál valami nagyon el van rontva, ahol nem lehet kitermelni havi 50 ezret egy katára, ha főállásban csinálod.
2021. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg nem a legjobban kivitelezett, de én sem tudnék valódi megoldást mondani rá. Nekem is lesz emellé egy szakmám hogy meg tudjak élni, amíg ebből nem tudok nullára kijönni....
2021. aug. 25. 15:32
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha meg mellette van főállásod is, akkor csak 25 ezer. Ismételni tudom magam, hogy ha ennyit nem lehet kitermelni (egy effektíve drága sportból/hobbiból), akkor ott komoly gondok vannak.
2021. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hiába vannak komoly gondok, ha ezt akarom csinálni meg kell oldanom valahogy. A gondot én is megtudtam már állapítani 😁
2021. aug. 25. 15:38
 7/14 A kérdező kommentje:
Mert egyébként lehet többet keresni, csak vállalkozóként. A lovak árát stb vissza tudnám téríteni a lovasndolgokból, csak az én ellátásom miatt kell másik állás
2021. aug. 25. 15:41
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy üzleti kategóriába került a kérdés, ebben a szakmában dolgozóknak a válasza jobban érdekelt volna, mivel ők belelátnak. Az első válaszolón is látszik, hogy nincs a sportban (amivel nincs gond, csak így nem tud igazi segítséget nyújtani..) .
2021. aug. 25. 15:44
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell ehhez a sportban lenni. Ugyanúgy működik, mint egy bármelyik másik profitorientált vállalkozás. Lovasoktatás és egyéb nem igazán olcsó dolgok, ami azt jelenti, hogy ha elmész oktatni, akkor lesz bevételed. Innentől kifizetni havi 25/50 ezer forintot nem nagy kunszt, tekintve az óradíjakat. Ha meg valaki még így sem ad számlát, az a világ marhája.
2021. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem látsz bele, azért beszélsz róla így. Olyannal szeretnék kommunikálni, aki tisztában van a költségekkel. Mert amint mondtam, vállalkozóként is lehet, nem csak 'elmenni oktatni'.
2021. aug. 25. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!