Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy is van ez? (legális/illeg...

Hogy is van ez? (legális/illegális)

Figyelt kérdés

Hónapok óta foglalkoztat a kérdés. Belovaglónak, lókiképzőnek, edzőnek, stb. Készülök.

Végzettségekről, pénzkeresésről lenne szó.

Az OKJkról most tekintsünk el, mert fene se tudja mi van most velük ezen a téren, illetve a Magyar Lovassport Szövetség amúgy sem ismeri el, mint végzettség, csak az állam mondja azt, hogy oktathatsz vele legálisan.

Namost. Tegyük fel leteszem az adott edzői vizsgákat (1-2.fokú). Így legálisan tarthatok edzést. Sőt, tegyük fel hogy a TFen is lediplomázok lovaskultúra oktató szakból stb. Tehát viszonylag magas végzettségem lesz.

Szaktudásról most felesleges beszélni, csak az anyagi rész érdekelne.


Ezeknek az elért végzettségeknek az ellenére, a legtöbb edző feketén oktat. Nyilván nincs kedvük kiperkálni a pénzt az államnak, ugyanakkor mégis az van, hogy hiába oktathatnak legálisan, ha számlát nem adnak, akkor amúgy sem legális az egész. Viszont nem éri meg számlázva oktatni sehogy sem.


Továbbá ha valaki nekem fizet azért, hogy képezzem, mozgassam a lovát, ahhoz milyen papír kell?



2021. aug. 25. 15:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%
Itt a legnagyobb baj azzal van, hogy neked valószínűleg pont annyira nincs fogalmad az adózásról, mint nekem a lovas hobbidról, ezért beszélünk el egymás mellett. De ámen, nem írok többet, remélhetőleg jön majd valaki, aki ért is hozz és tud segíteni neked.
2021. aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves. Én nem szóltalak le.

Nem tudom mi frusztrál téged ennyire, hogy így kommunikálj velem. Elfogadom, hogy igazán értek még az adózáshoz, hisz pályakezdő sem vagyok még, de pont ezért kérek segítséget.

Elmondtam. Hogy nem tudsz segíteni, mert ennél sokkal mélyebb víz ez a szakma. Erre lehobbizod, amit én hivatásnak hívok. Nem veszem szívre, ne aggódj, csak gondoltam adok visszajelzést, hogy el tudd dönteni, helyes volt-e neked ez így.

2021. aug. 25. 16:05
 13/14 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm, én is remélem, hogy találok valakit aki tud segíteni
2021. aug. 25. 16:06
 14/14 anonim ***** válasza:
66%
Én sem szóltalak le, és egyáltalán nem frusztrál semmi sem. Én is elfogadtam, hogy nem értek a lovas dolgokhoz, ezt írtam is fentebb. Ezzel semmi gond nincs, nem kell mindenkinek mindenhez érteni. Ha lovas dolgom lesz a jövőben, akkor elmegyek egy hozzád hasonlóhoz, ha neked adózási, akkor egy te egy hozzám hasonlóhoz. Ennyire egyszerű ez, semmi gond nincs ezzel. Én csak arra akartam picit rávilágítani, hogy lehet túl sok mélységet látsz ebbe bele. Írtad, hogy téged az anyagi rész érdekel, szaktudásról felesleges beszélni. Írtad, hogy feketén csinálják, nem akarnak fizetni az államnak stb. Én erre reflektáltam azzal, hogy minimális adóval meg lehet úszni az egészet. Ha pedig nem tudsz kitermelni ebből a vállalkozásból havi 25/50 ezer forintot adóra, akkor igenis jobb, hogyha megmarad az egész hobbinak, mert különben hivatástudatból fogsz éhenhalni.
2021. aug. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!