Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy közgazdász diplomával...

Egy közgazdász diplomával vagy egy jó szakmával (pl villanyszerelő, kőműves, hegesztő) lehetne jobban keresni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 16:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok valamiéletre való. Nagyon nehezen megy a kapcsolatépítés és az emberekkel való kommunikációt is stresszként élem meg. Nem valószínű, hogy vállalkozó lesz belőlem.

Kapcsolati tőke meg ilyesmi nélkül lehet, hogy tényleg jobban boldogulnék szakmával. Azzal könnyebb lenne vállalkozni is.

2021. szept. 22. 01:39
 12/21 anonim ***** válasza:
50%
Például ügyvéd jogi diplomával. Aláír, pecsétel, iktat egy két há és tízezrek néhány perc alatt. Délután már nincs is szükség bejönni dolgozni, jöjjön holnapra az ügyfél és saját parkolóhelyem is lenne. Én ezt választottam volna de sajnos csak egy sz@r pedagógiai diplomám van.
2021. szept. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Szereltem már villanyt pár közgazdásznál, nem éltek rosszul, ezerszer inkább közgazdásznak mennék ha újra neki kéne futni a pályaválasztásnak mint "villanyosnak".
2021. szept. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Egy pályakezdő közgazdász kb 300 nettó körül keres, ami szerintem nagyon kevés
2021. szept. 23. 03:59
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne kevés?


Egyébként 3 év utáni bruttó átlagkeresete a közgazdászoknak 600 ezer körül van.


Ennyit garantálom, hogy nem fizet egyetlen villanyszerelő alkalmazotti állás sem. Értelemszerűen vàllalkozóként többet lehet keresni, viszont tudod almát almával, körtét körtével.

2021. szept. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Csakhogy ezzel meg nem fogok tudni vállalkozni. Szakmunkásként 1000x könnyebben lehetek vállalkozó.
2021. szept. 24. 04:31
 17/21 A kérdező kommentje:
Egy vállalkozó szakmunkásnak nincs jobb élete, mint egy alkalmazott diplomásnak? Mert oké, hogy fizikai munka, de legalább szabad vagy és nincsenek főnökeid, akkor dolgozol amikor akarsz, nem kér számon senki sem.
2021. szept. 25. 00:47
 18/21 anonim válasza:
Kérdező, az utolsó válaszaidból egyértelműen látszik, hogy a villanyszerelés felé húz a szíved. Tanuld azt!
2021. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
88%

Én 2 bölcsészdiplomával és majdnem 10 év multizás után tanulok most villanyszerelőnek. Nagyon bosszant a vállalat innováció iránti teljes érdektelensége, és hogy a kollégák a saját munkájukra is igénytelenek. Sokuk egy screenshotot nem tud beilleszteni egy dokumentumba úgy, hogy ne legyen rajta az egérmutató, vagy a 8 kis négyzet a kijelölésből a szélén... Tud az is okádék lenni, amit az irodákban művelnek "munka" gyanánt. Hozzá kell tenni, hogy viszonylag alsó szinten vagyok, és a legtöbbet a felsővezetők ártanak a döntéshozatali szinteken, de nem hiszek benne, hogy más multiknál ez ne ugyanígy lenne...

Ezzel szemben villanyszerelőként meg amit megcsinálok, az legalább igényesen lesz megcsinálva, a legapróbb részletekre is odafigyelve.

Másik előnye a villanynak a multival szemben, hogy nem kell életem végéig egy székben mereszteni a seggem, meg monitor előtt görnyedni naphosszat, hanem jövök-megyek, a testem is meghálálja a majd, hogy használom kicsit. Ráadásul nem egy amerikai pénzember yachtjainak a számát növelem majd, hanem hús-vér embereknek lesz az otthonuk kényelmesebb, biztonságosabb. Végre hasznos ember leszek, aki értelmes munkát végez!

2021. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19, hogy választottad pont a villanyszerelést?
2021. okt. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!