Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik végzettségű, foglalkozá...

Melyik végzettségű, foglalkozású emberek inkább a nagyképűek, beképzeltek, nézik le a többit?

Figyelt kérdés

Jogászok?

Közgazdászok?

Informatikusok?

Adminisztratív vagy bármi nem annyira szakmai területen dolgozó irodai dolgozók?


Mindegyikről lehet hallani ilyet is meg olyat is.

Melyik csoportra, végzettségre igaz mégis leginkább, hogy lenézi aki nem jogász/informatikus/közgazdász/ugyanolyan végzettségű mint ő.


Mert csak az ő tudása... vagy egyéb miatt.



2021. okt. 9. 13:46
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
63%

Egyértelműen jogász! Ők nagyon el vannak szállva maguktól (nem is értem mire).


Itt szóba került az orvos, de nem hiszem, ők nem igazán, csak legtöbbjük megkeseredett már az egyetem alatt utána pedig ügyeletek miatt.

2021. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim válasza:
Én sem értem amúgy mire fel a jogászok rohadt nagy pofája! Sima, levelezőn is elvégezhető szak az övék! Évfolyamunkból a legbutább libák, diszkóribik mentek arra a szakra (már bocsánat). Maximum 1 év csúszással mindegyik elvégezte. Gyógyszerészeti, mérnöki, pláne orvosi karok nagyságrendekkel nehezebbek, követelmények sokkal keményebbek!
2021. nov. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
78%

az informatikusokat mondanám.

a jogászok könyvelők nekem vegyesek vannak nagyon jó fej aranyosak de vannak nagyon fellengzősek is.

persze mindenhol van kivétel

de ebben az országba úgy is mindenki okosabb, és mindenki jobban ért a dolgokhoz mint a másik.

2021. nov. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
6%
minden diplomás egy elszállt deviáns elvégre ez van beléjük nevelve hogy menni kell, vinni kell a családi jóhírnevet - aztán amikor 28-30 évesen elmennek életük első munkahelyükre addig egy szakember zsírosra keresi magát mert nem állami pénzen melegedett a padban huszonévesen
2021. nov. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

24 az élő példa arra, hogy a szakik milyen lenézőek tudnak lenni :D


Egyébként nekem is az orvos jutott először eszembe a kérdést olvasva, de nagyokat bólogatok a mindenféle válaszokon. Valóban van tipikus jogász, mérnök, IT-s, bróker, gyári munkás, szaki, autószerelő stb. gőg. Mármint hogy tényleg a szakmához tartozó, ezt bebeszélik nekik a képzésen, meg egymásnak munka közben.


Ami viszont érdekes, amikorpéldául egy HR-es dönt rólunk. Ott a kezében egy akár pályakezdő diplomás, akár meglett ember életrajza, akit ő "nem talál alkalmasnak a feladatra", be se hívja interjúra. De akár még arra se tartja, hogy egyáltalán elolvassa az életrajzát.



Na meg a postások, futárok, pincérek stb. akik szerint nekik JÁR a borravaló, és rohagggyon meg, aki nem ad.

2021. nov. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
7%
Nem szakma függő, hanem ember függő. Általában a buta magolós emberkék szokták lenézni az alacsonyabb iskolázottságúakat. Tehát leginkább a diplomások között vannak ilyen emberek.
2021. nov. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

24 & 26:


Köszönjük, mester! Kissé mintha frusztrált lennél.

Te is igazolod, h a magyar prolinál beképzeltebb ember nincs.

Életemben nem találkoztam még értelmes szakmunkással, mégis bátran butáznak le diplomásokat :D az önkritika teljes hiánya.

2021. nov. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltal, hogy talan van alapja? Kicsit magába nézhetne egy két diplomás.. vicc
2021. nov. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Pl a kommentetted is elárultad magad azzal, hogy egy darab értelmes emberrel nem találkoztál aki szakmunkás. Én pedig leírtan, hogy hülyék mindenhol vannak. Tehat én elismerem,hogy a diplomasok között is vannak értelmesek is. Csak hat ugye értelmezni kellene amit a másik ír ha mar van diplomád. LoL xd
2021. nov. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

„Tehat én elismerem,hogy a diplomasok között is vannak értelmesek is”


a 24est is te írtad?


„minden diplomás egy elszállt deviáns elvégre…”


hupsz. még szerencse, hogy tőled messze áll mindenféle általánosítás!


„ aztán amikor 28-30 évesen elmennek életük első munkahelyükre”


a diplomások többsége nem ennyi idősen kezd el dolgozni, sőt, sokan egyetem mellett is dolgoznak.


„Általában a buta magolós emberkék szokták lenézni az alacsonyabb iskolázottságúakat.”


buta magolós emberek, mi?:D gyanítom te tipikusan az az ember vagy, akit egy jobb gimiből is kivágtak volna, nyelvet nem beszélsz, láthatóan érvelni, szöveget értelmezni sem nagyon tudsz, de azért lenézed a diplomásokat :D

mondjuk láthatóan halvány segéd fogalmad sincs a felsőoktatásról.


egyébként nem. a diplomások zöme nem nézi le a NORMÁLIS munkásokat, a hozzád hasonló átlagos képességű, beképzelt bunkókat viszont igen.


„ha mar van diplomád. LoL xd”


bemásolnád azt a részt, ahol azt írom, h van diplomám?

2021. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!