Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik végzettségű, foglalkozá...

Melyik végzettségű, foglalkozású emberek inkább a nagyképűek, beképzeltek, nézik le a többit?

Figyelt kérdés

Jogászok?

Közgazdászok?

Informatikusok?

Adminisztratív vagy bármi nem annyira szakmai területen dolgozó irodai dolgozók?


Mindegyikről lehet hallani ilyet is meg olyat is.

Melyik csoportra, végzettségre igaz mégis leginkább, hogy lenézi aki nem jogász/informatikus/közgazdász/ugyanolyan végzettségű mint ő.


Mert csak az ő tudása... vagy egyéb miatt.



2021. okt. 9. 13:46
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi oktatók kb úgy 50%-ban tényleg azok :), de általában csak a diákokkal. Ha privát ismered őket, egész normálisak tudnak lenni.
2021. okt. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
73%
Jogász, orvos. Beléjük valahogy "belenevelik" az egyetemen ezt az attitűdöt
2021. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
30%
Jogászok főleg. Az informatikusok csak nem szeretik a hülyéket.
2021. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
65%
Az informatikusoknál pökhendibb alakokkal még nem találkoztam. Az orvos legalább tud életet menteni. Az informatikus segédmunkásnak talán jó a kis laptopja nélkül.
2021. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim válasza:
92%

Én másképp látom ezeket nagyon.

A kérdés nem butaság, de a válasz nem az, hogy X vagy Y végzettségű emberek.


Nem kevés emberrel találkoztam, dolgoztam együtt közgazdászokkal, jogászokkal, infósokkal, stb... Nagyvállalatoknál ez természetes.



Személyiségen, neveltetésen és hiányosságokon múlik amit valaki kompenzálni akar.


Általában aki így viselkedik amögött más valami van.

És ritkábban függ össze a pénzzel, mint inkább magánéleti sikertelenséggel.

Aki nem sikeres annyira a barátkozásban, párkapcsolatban, férfiként, nőként nem annyira vonzó, stb... az próbál ilyenekkel kompenzálni.

Társasági élete, magánélete nem olyan mint szeretné, stb..

Persze ez nem minden esetben igaz, de nagyon sokszor.

Vagy más személyiségbeli, magánéleti hiányosságot.



Nem a végzettség, foglalkozás számít, azt sokszor csak felhasználja érvként, hogy igazolja magát. A személyiség, az ember számít.

Aki belül ilyen, az megtalálja úgyis, hogy igazolja, hogy ő illetve az ő csoportja a legkülönb.

Akármilyen foglalkozással vagy ha nem foglalkozással akkor mással.



Egyébként pedig ott jellemzőbb ez a viselkedés, gondolkodás inkább, ahol azonos végzettségű emberek vannak együtt. Egy klubban.


Egy nagyvállalatnál ezzel a hozzáállással nagyon gyorsan partvonalon találná magát az ember.

Ha nem is rúgnák ki, de kiközösítenék a kollégák.


Ahol több különböző végzettségű ember dolgozik együtt ott nagyon hamar rájön mindenki, hogy egy csapat vagyunk. És nem valami ilyen nagy ideológia, nem kell szeretni őket, de tényleg egy csapat.


Pl. egy nagybanknál dolgozva ugyanúgy kell az informatikus, pénzügyes, más közgazdász, jogász, stb... És nem is feltétlenül vannak elszeparálva osztályok szerint.

Együtt dolgoznak, összedolgoznak.


Én ezt így tapasztaltam meg, nem egy helyen.


Ezen kívül barátságok alakulnak ki, akár párkapcsolatok is, illetve mindenki meglátja, hogy X lehet normális, jófej, kedves, barátságos, segítőkész, jót lehet vele dumálni. Y meg nem annyira. Z meg abszolút nem.

De ez nem függ össze a végzettséggel, munkakörrel.


Simán lehet egy jogásznak legjobb haverja a cégen belül egy pénzügyes, stb...


És az sem igaz, hogy akik csak adminisztrátori munkát végeznek, egyszerű irodai munkát ők mind hú, de irigyek, magukban gyűlölik a tanultabbakat, akik szakmai munkát végeznek.

Abszolút nem.


Simán van aki ilyen kollégával van jó viszonyban, más meg mással. Ahogy az életben máshol is kialakul.


És ha valamiért utálják egymást, összevesznek egymással, stb... az is lehet más miatt is, mint mindenhol.



Az ilyen szakmai összezárás, klubszerűen nagyképűek vagyunk, mi vagyunk a valakik és lenézzük azt aki nem ugyanilyen végzettségű inkább máshol jellemző.


Mondjuk egy ügyvédi iroda ahol csak jogászok dolgoznak és folyton bíróságon más jogászokkal találkoznak, meg más ügyvédekkel beszélgetnek és kialakul egy ilyen.


Vagy olyan informatikusok akik fejlesztőcégeknél dolgoznak, stb... ahol sok IT-s van és nem nagy közösségben más emberekkel dolgoznak együtt.


Na ott jobban ki tud alakulni ez.



Ebből a szempontból talán a legkevésbé ilyen a közgazdász lehet.

Nem azért mert emberileg ő más.

Hanem nincs olyan hely ahol csak közgazdászok dolgoznak együtt. Ők cégeknek, vállalatoknak, intézményeknek dolgoznak, de ott mindig van sok-sok más végzettségű ember is.


És egy ilyen vegyes társaságban mint írtam mindenki gyorsan észreveszi, hogy nem ez számít, hanem a személyiség.


Ki is közösítenék aki így viselkedne, nem lennének a többiek velük jó viszonyban.

De ha ez olyan mértékű lenne, hogy nem lehet vele együtt dolgozni, akár meg is válnának attól a munkatárstól.



Nem egy-két év alatt vettem észre ezeket és ismerőseim is alátámasztják.



Egyébként ne higgye azt se senki, hogy akik csak alacsony SSC pozícióban dolgoznak vagy multinál alacsony pozícióban dolgoznak, mondjuk bölcsész, stb... gyenge végzettséggel ők magukban fortyognak és utálják a tanultabbat, akinek komolyabb a munkája, többet keres, stb...

Biztos van ilyen is.


De nagyon-nagyon nem általános.


Az SSC-kben pedig ahol sok fiatal dolgozik, különféle végzettséggel, nagyon nagy társasági élet is ki tud alakulni, nagy baráti társaságok, munkán kívül összejárás, stb...

Nem is csoda, ha sok fiatal (akár különböző országokból) együtt dolgozik.



És tényleg a legfontosabb talán amit az elején írtam, ez a viselkedés amiről a kérdés szól, legtöbbször nem végzettséggel, tanultsággal függ össze, de sokszor még nem is a pénzzel.

Hanem amit kompenzálni próbál vele így.

Magánéleti sikertelenség, baráti társaság, szórakozás hiánya, férfiként, nőként nem sikeres a másik nemnél, stb...

Csak ugye ezt ki vallja be...

2021. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
10%
A brokerek mint en, te csicska.
2021. okt. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
81%

Autószerelők!


A kocsid piaci értékének megfelelő bánásmódot / tiszteletet kapsz.

2021. okt. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
64%

Bentley - Van néhány enyhe korrózióra érzékeny pont az autón.

Suzuki - Pár helyen el van rohadva ez a szar.

2021. okt. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy a jogász.

(Jogász családból származom, de nem vagyok jogász. Soha nem is érdekelt a jog. Nem is akartam soha a jogra menni. Egész más területen diplomáztam. Több közeli rokonom is jogász. Nagyszülő, szülő, testvér, unokatestvér. Utálom a családi eseményeket mert csak ők értenek mindenhez "is".)

2021. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
55%

az informatikusokkal nekem is elég negatív a tapasztalatom. nagy részük beképzelt, meglehetősen beszűkült, és sokszor bunkók. jó, elsősorban fórumon, emailban, az informatikusunknak is csak telefonon nagy szája.


mérnökök: közöttük dolgozom. valóban elég pengék reál dolgokból, de mindenkit lenéznek, és hajlamosak azt gondolni, h mindenhez értenek. a nyelvtudásuk elég gyér, bizonyos témákban nagyon tájékozatlan nagy részük: biológia, táplálkozás, politika.

ami nagyon megdöbbentett, hogy egyfolytában fikáznak mindenkit, a legtöbb embert kibeszélik. bár gyanítom, h nem mindegyikük ilyen.

2021. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!