Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik végzettségű, foglalkozá...

Melyik végzettségű, foglalkozású emberek inkább a nagyképűek, beképzeltek, nézik le a többit?

Figyelt kérdés

Jogászok?

Közgazdászok?

Informatikusok?

Adminisztratív vagy bármi nem annyira szakmai területen dolgozó irodai dolgozók?


Mindegyikről lehet hallani ilyet is meg olyat is.

Melyik csoportra, végzettségre igaz mégis leginkább, hogy lenézi aki nem jogász/informatikus/közgazdász/ugyanolyan végzettségű mint ő.


Mert csak az ő tudása... vagy egyéb miatt.



2021. okt. 9. 13:46
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

24-est nem én írtam.


Érettségim 4-es, 5-ös lett, még egyetemre is jártam. Angol német nyelvet is tanultam. Átlagos képességűnek nem mondanám magam milliomos vállalkozóként.


Egyébként mond már meg hol voltam bunkó.


Ha sikerülne szöveget értelmezned diplomás léttedre akkor rájönnél, hogy én nem nézem le a diplomásokat csak azt a pár százalékot aki segghülyének néz téged, mert nincs wc papírod. És jó páran vannak.


Ebből a fusztrációdból is látszik, hogy tipikus diplomás vagy aki a nettó 140 ezrére veri a mellét, utána ide jön sírni, hogy megcsinált 2 diplomát, de még mindig szarul keres.


És tudod miért mondják a szakmunkások az ilyen diplomásokra, hogy hülyék,butak meg magolnak?


24-es kifejtette.


Volt szaktársaim még mindig egyetemen melegednek közel 6 éve vagy alkalmazottként keresnek vicc összegeket míg én a gép előtt dolgozom álom melót diploma nélkül.


Tudod ez a különbség közted és köztem, hogy nem bírod elfogadni a vereséget, mert egész életedben seggeltél mint egy hülye és most sehol nem tartasz az életben.


Akár nővérem is lehetnél az is otthon rohad szüleim pénzén 28 évesen és semmit se ért el csak 1 wc papírt.

2021. nov. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Ja bocs, ezt nem nekem szántad hanem 24-esnek. Akkor mindegy targytalan amit írtam
2021. nov. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

A 15. válasz okt. 10. 10:21 szerintem nagyon jól leírta a lényeget.

Inkább az a jellemző, nem egy-egy végzettséghez kötődik a nagyképűség.


Csak aki kevés x foglalkozásúval találkozik és azon azt látja, hogy nagyképű, stb... az egy idő után általánosít, hogy sok olyan foglalkozású nagyképű.



Egyébként aki olyat ír, hogy például a jogászoknak nincs mire nagyképűnek lenniük vagy más foglalkozás, valahol a másik oldalról nézve az is hasonló.

Ő is támad, lenéz, leminősít, pedig inkább az lenne a normális, hogy nagyképűzni SENKINEK nem lenne joga, a végzettsége miatt.


Büszke lehet rá és az meg nem kellene, hogy sértse a másik embert.


Viszont ha valaki beképzelten kezd viselkedni, felülről kezelni a másikat, akkor nem sokat számít, hogy foglalkozás, végzettség, pénz vagy mi miatt teszi.

2021. nov. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Almafazek válasza:

Na most ez itt egy igazán érdekes kérdés, amiért hajlandó voltam előbányászni ezt a felhasználót.


Sokan megválaszolták, hogy nem szakmától függ ennek a mibenléte.


Én mindig is szerettem az Informatika világát, szüleim is sokáig voltak Rendszergazdák, és csodáltam hogy édesapám mindig meggyógyította azt a szerencsétlen gépet a hatmillió vírustól amit ráeresztettem a semmiből.


Láttam, hogy sokan őket is felsorolták ide, na de felteszem a kérdést:

Amikor édesapámnak 1 óra telefonos beszélés után, oda-vissza 200 km tett meg azért, hogy valakinek a kinti kis gépét 'rendbe tegye', mert a másik oldalon lévő patikus nem tudta, hogy mikor van egy monitor bekapcsolva és mikor nincs, az azért elég fejfájós tud lenni. Lehet, hogy sokan fellengzősek, de egy kis minimum azért nem ártana, - egy modern civilizációban -, ahhoz, hogy ne basszunk ki egymással :)

Persze apám mindig mondta, hogy ő meg máshoz ért, így nincs mit ezen most megszolni.


Aki jogot tanul, az kb olyan dolgot csinál amit én nem akarnék a büdös életben sem. Orvos se akarok lenni, biztos jó, ha tudsz életet menteni.


Az igazi probléma ott kezdődik mikor ezeket összeereszted és egymáshoz kezdik hasónlítgatni a különböző szakmákat. Felesleges és csak fejfájást okoz.


Programozó vagyok és nem szeretek a szakmámról beszélni, mert elvagyok én magammal.


Voltam egy fedél alatt egy Orvostanhallgatóval, aki a saját tanárait, a szüleit és az összes szakmát lenézte a francba, miközben alig juttott/maradt benn az egyetemen. Miközben ismerek egy Orvos házaspárt ahol a férj sebész, és mind2 full normális és jól el lehetett velük beszélgetni minden diszkriminatív hangsúly nélkül.


A mérnök srác mindig mondta, hogy az összes szaktársa "beképzelt", mert jó iskolából (valami 'neves' gimnáziumból) jött, és hogy a fasza kivan a mérnöki hallgatókkal, hogy ilyenek, persze a fele kibukott ott is.


Jogász. na itt nincs semmi infóm, de nem is csinálnám ezt a fajta dolgot, szal én örülök hogy legalább valaki csinálja ezt (futároknak fixen egy Hunyadi Matyit tolok a kezükbe köszönet képpen, mert elhozták azt amit rendeltem), ha még nem is látom értelmét a jog létének, mert hát képzeljétek el hogy azért akkor jól tudott jönni mikor bezzeg kellett valami nektek vagy a szüleiteknek.


Informatikusok. na itt kikre gondolunk ? Programozók, Rendszerkazdák ? mind2-ből tudok olyat mutatni aki nem egy f*sz, meg az ellenkezőjéből is, a különbség hogy az utóbbi csoportosul mindenhol.


Szakmunkások: nem is értem, hogy az emberek miért nem tanulnak szakmát. még én is tervezek elvégezni valamilyen szakképzést - asztalos, bádogos, szobafestőit, vagy akár egy burkolóst is - mert jó tud lenni és egyéni vállalkozóként, igen, dolgozni kell vele hogy összejöjjön, de mégis az ilyen emberek közül ismerek sikereseket (és nem csak a munkaterén sikeresek). De mondjuk ez nem fekszik nekem hogy vállalkozást nyissak, nem érzem magamének, de azért jó hogy vannak ők is.



De azért az is érdekelne engem hogy akik másokról nyilvánítanak ilyen véleményeket, mennyire lennének hajlandóak egy percnyi időt beleőlni hogy kicsit kipofozzák magukat másik téren.


Ja, és nincs Diplomám, mert hát, Programozáshoz programozni kell tudni, azt pedig már 5ezer indiai tyúktubos is megtudja neked mutatni. Mondjuk én diák életem során napi 8-16 órákat simán beleöltem, Töri/irodalom órákat az agyalásba, és meg is szeretteték velem a tanáraim is. Szóval mielőtt lenézünk egy tanárt/orvost/jogászt/szakmunkást azért előtte nézzük végig azt, hogy igen is csináltak valamit, és igen ez idő volt.


A szalag mellett is dolgoztam, na ott is vannak vegyesen (volt pl egy srác aki baromira vágta az IT-s témát, ajánlottam is neki, hogy próbálkozzon meg a programozzással, mert tuti többre vinné mint én).


lehetne sorolni még, de minek... :D


-----------


Rövid válaszom kicsit Chuck Norrisos: Az összes.

2022. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

A diplomások közül a mérnököket, infósokat viselem el a legnehezebben, illetve egy részüket. Amilyen szájhősök neten, olyan nyuszikák a való életben.

A neten viszont mehet minden: aki nem érti a matekot, lusta, meg a többi baromság, beszólogatás stb. Informatikai fórumok meg tele vannak nagyra nőtt gyerekekkel, akik elvileg szakértők.

Az életben inkább nagyarcú szakikkal van tapasztalatom: mindegyik meg van róla győződve, hogy egyetemre csak h_lyék járnak, azt sem zavarja őket, ha nem beszélnek nyelveket, elhízottak és a saját szűk szakterületükön kívül semmihez sem értenek. Ezen nem kell görcsölni, nyilván az ilyen embereknek gőze sincs úgy en bloc az oktatásról. Egyébként meg semelyik országban nem láttam annyi képességeit túlbecsülő embert, mint Magyarországon. Itt helyesen írni nem tudó, tanulatlan érettségizett emberek is meg vannak róla győződve, hogy hatalmas zsenik. Érdekes egy jelenség, az biztos.

Egyik idősebb ismerősöm is ilyen. Szó se róla, valóban elég eszes, de marha vicces, mikor kijelenti, hogy okosabb, mint a diplomások, miközben 12 órában melózott egész életében, idegen nyelvet nem beszél, súlyosan elhízott. És még a fizetését sem mondanám kiemelkedőnek.


Mérnököknél inkább azt tapasztalatom, hogy nem szólnak be, de valamiért meg vannak róla győződve, hogy mindenhez mindenkinél jobban értenek. A reál témákban valóban nagyon jók – mérnökök között dolgozom – de más területen óriási hiányosságaik vannak. Ezek jellemzően a nyelvek, érzelmi dolgok, biológia + egyéb humán dolgok.

2022. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
A fogorvosok, ügyvédek szerintem vezetik a listát, de igazából minden területén lehet beképzelt és szerény ember is.
2022. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
Fogorvosok is lehetnek beképzeltek, de az egy főre jutó listát tutira toronymagasan a jogászok vezetik. Nem is értem mire a nagy pofa. Dr. levelezőszakosok.
2022. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!