Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennek az állásinterjúnak mi...

Ennek az állásinterjúnak mi értelme volt?

Figyelt kérdés

Állásbörzén meghirdetett pozicióra jelentkeztem, mint pályakezdő. Pár nap mulva hívott a HR-es vagy asszisztens, hogy interjúidőpontot egyeztessen. Mikor beültem interjúzni, azzal kezdte a főnökség, hogy hát mi igazából csak jövő nyár végével fogunk juniorokat felvenni (de akkor egyszerre többet és egyszerre kezik meg az oktatásukat,képzésüket stb.), és hogy rendben van-e ez igy nekem. Na ez az apróság sem a hirdetésben nem szerepelt, sem a telefonba nem mondták, de mivel már odamentem, nyilván mondtam, hogy oké. Fél óra beszélgetés után mondták, hogy mivel még nagyon sok idő el fog telni addig, ezért most ne menjünk tovább a kiválasztásban, hanem beszéljünk újra majd tavasszal, amikor elkezdik a kiválasztásokat.


Na most ennek mi értelme volt? Ha az interjú legvégén közlik ezt, hogy most senkit nem vesznek fel egy évig, akkor nyilván ez egy burkolt nem lett volna, de ha már az elején így indítottak, akkor még semmit sem tudak rólam szinte, akkor minek hívtak be eleve?

Ha jobban teljesítettem volna, szimpatikusabb lettem volna vagy akármi, akkor lehet ennek ellenére is felvettek volna?

Tényleg nem értem már ezt, már olyan szintre süllyedtem az álláskeresésben, hogy még egy majd értesítjük sablont sem érdemlek meg? Vicc. Pedig egy nagy és neves cégről van szó, nem egy egyszemélyes kkv.



2021. okt. 17. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Melyik ceg?
2021. okt. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Veletlenul nem big4? Ott kezdenek egyszerre tobben is.
2021. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Na ez a red flag, hogy konkrétan az arcodra szarnak, és még el is kenik, majd tejszínhabot tesznek rá. Sajnálom.

Melyik cég? Ha itt nem akarod, pü-ben küld el kérlek.

2021. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Külföldi nagyfőnök: minek nekünk ez a sok semmittevő HR-es budapestre? Egész nap lógatják a lábukat, ki kéne rúgni felét. Csak viszik a drága pénzt.

Helyi főnök a HR-nek: lányok kéne csinálni valamit, nagyon rossz a statisztikátok, nem lesz ennek jó vége. Tudom, hogy létszámstop van, de ha nem dolgoztok, akkor tudjátok mi lesz?

HR: Aha. Odanézz, teljesen be van már táblázva a jövő hét, lesz vagy 30 interjú, ki sem látszunk a munkából.

2021. okt. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!