Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Másfél hónap sikertelen...

Másfél hónap sikertelen álláskeresés után van értelme még próbálkozni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan az állásinterjúkat járom, de mindenhol visszautasítanak. Előző helyemről kirúgtak a próbaidő végén, amivel persze nem dicsekszem el, de mindig annyira belemennek ebbe a témába, hogy vagy összekamuzok valamit vagy elmondom az igazat és azzal meg is pecsételem a sorsomat.

Minden motiváció és kedv kiment már belőlem, egy értéktelen humán diplomám van és úgy érzem ez a szakma már kivetett magából. Minél több idő telik el munka nélkül, annál kevesebb esélyem lesz. Belefektettem 5 évet meg egy csomó pénzt az egyetembe és nem megyek vele semmire.

Csak nem tudom merre kellene elinduljak, mert konkrétan semmihez nem értek, nincs C meg D kategóriás jogsim, egy pénztárgépet nem tudok kezelni, hogy legalább eladónak elmenjek vagy a mekibe.



2021. okt. 13. 23:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Másfél hónap? Az semmi.
2021. okt. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hat kezdjuk azzla hogy ha jol dolgoznal nem rugnanak ki...

Masik dolog, bufe szakon jarhatsz egy evszazadig is akkor se fogsz vele semmire menni.

Harmadik a legjobb egyetemeken is ha csak vegig bukdacsolsz akkor semmit nem fogsz erni vele...

Interjuzni is erdemes megtanulni, legalabb a neten nezz par videot hogy mik a tipikus kerdesek, a jo valaszoo stb...


Szoval szerintem itt a motivacioval es a hozzaallasoddal van baj, ez jol latszik abbol hogy elvarnad hogy kapj barmit csak azert mert van egy papirod. A vilag nem így mukodik

2021. okt. 14. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nyelven tudsz? Hol laksz?
2021. okt. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
az semmi,én egy évig kerestem mire lett miután covid kinyírta a régi helyem, jelentkezz csak tovább
2021. okt. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Hat kezdjuk azzla hogy ha jol dolgoznal nem rugnanak ki..."


Nem mindig a munkavállaló a hibás. Vannak olyan szarrágó cégek, ahova felvesznek x bérrel aztán mondják, hogy próbaidő végén majd lesz emelés. Persze a próbaidő végén nem hogy emelnek, hanem kirúgják az illetőt és veszik fel a másikat ugyanúgy nyomott bérért. Persze indok nincs, hiszen nem kell, de azt meg nem fogják megmondani, hogy nem akarnak bruttó 220-nál többet fizetni. Rengeteg helyen csinálják ezt és én is jártam így.

2021. okt. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#2 Szerintem ha annyira rosszul dolgoztam volna, akkor már az első hónap után vagy kirugnak vagy szólnak, hogy ez nem oké. De egy negatív visszajelzés sem jött a 3 hónap alatt, a csak felmondás a legvégén szó nélkül.

Büfészakon voltam, ez igaz, utólag bánom is, de már nincs mit tenni, emiatt kezdtem el egy újabb szakot, ami már nem annyira büfé.

4-es fölötti diplomaátlagom volt, sok 4-es 5-össel, nem gondolnám, hogy bukdácsoltam volna.

Ami az interjúzást illeti, lehet, hogy nem jól adom el magam, ez tény, de a kirugás tényét nem tudom elkamuzni, mert mindig rákérdeznek.


#3 Budapesten és nyelvet csak angolt tudok, mondjuk azt legalább felsőfokon.

2021. okt. 14. 10:14
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jelentkezz valami customer service állásra, SSC-be, tele van velük a profession, felső fokú angollal simn felvesznek.
2021. okt. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Engem sem hívtak sehonann, aztán csináltam egy nagyon profi CV-t és 4ből másnap 3-an hívtak.
2021. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom anyagilag hogy állsz, de esetleg valami tanfolyam, saját zsebből (vannak normális képzések még a régi rendszerből ahol talán indulnak), vagy munkaügyi központos képzés, vagy valamelyik szakképzési centrumba valamilyen rendes szakmai képzés?
2021. okt. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Másfél hónap az semmi.

És a büfé diploma is többet ér, mint egy érettségi, a 8 általánosról meg nem is beszélve. A legtöbbeknek se szakmája, se érettségije, mégis elhelyezkednek, sokan elég jó pozíciókba is eljutnak, csak nyilván több idő és nem egyből vezetőként fognak kezdeni.

2021. okt. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!