Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok a jelenlegi...

Mit gondoltok a jelenlegi helyzetemről?

Figyelt kérdés

A kérdés magát nem polgár pukkasztásnak szánom. Tudom, hogy sokan össze tennék a két kezüket amiatt amit most leírok kérdezek. Nos elmúlt 9 évben egy Német multinacionális nagyvállalatnak dolgoztam(ok). Egy olyan poziban egy olyan részlegen ahol sose volt pénz fizuemelésre, ezért szarrá hajtottak minket, így túlórából és ügyeletből tudtuk elérni a piaci fizetést olyan 450-600.000 Huf Brt-ót. Ez azzal járt, hogy soha nem volt ünnep, se húsvét, se karácsony, se szilveszter. Mindig ügyelni kellett, hétvégente karbantartani stb. Ez 9 év után úgy, hogy nagyon nem változott a bér megterhelő volt a családnak is. Gyomor gyulladást kaptam, plusz Burnout-tom lett, nem volt kedvem felkelni se, nem hogy karriert csinálni. Igaz előléptettek sokszor de fizetés nélkül több felelősség és nyűggel a nyakamban.

Egyik projektben együtt dolgoztam egy másik cég ágazat vezetőjével, nagyon rendes embernek tűnt, emberséges, barátságos. Úgy adódott, hogy munkát kínált nekem, magas beosztásban, de nyugisat, abszolút nyugisat, tudta min mentem keresztül, nem megsajnált felfigyelt a képességeimre. Az állást gondolkodás nélkül elfogadtam, a vele járó 746.000Ft Brt fizetéssel és 13. havi extra fizetéssel + Cafetéria, üzemanyag támogatás. Nos álom meló, olyan szempontból is, hogy szinte alig van munka. Egész nap a gyerekkel vagyok, 4 hetes, teljesen jó ja igen itthonról "dolgozom". Nagyon kevés munka van, de ami van hamar lehet vele végezni, mondom álom meló. Viszont kvázi nem elégít ki, félek elbutulok, vagy a piaci értékem romlik. Viszont mind anyagiakban, mind család szempontjából, végre vannak ünnepek, hétvégék abszolút nyerő. Egy ideig jó lesz, pihnek, gyereket neveljük. De megéri hosszú távon? Vagy 9 év elég volt a rémálomból és ez a jutalom? Mit kellene tennem hosszú távon? Jó ez így? Féle a technológiák elmennek mellettem mert nekem nincs jelenleg kihívásom.



2021. okt. 25. 15:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Fordíts időt önképzésre és nem butulsz el. Ha nem fáradsz el napközben a munkában, akkor marad rá energiád. Heti 2-4 órát pedig csak találsz rá.


Németet vagy angolt kell használnod? Ezt például magadnak is tudod tanulni.

2021. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Mind a kettőt, intenzív Németre megyek nemsokára B2, ez tanulmányi szerződéssel jár majd. Angol meg meg van B2 felváltva használjuk.

Igen napközben online traningeim vannak, angolok azt nyomatom, de az nem olyan mint ha munka tapasztalatod lenne, de képzem magam nyilván.

2021. okt. 25. 15:48
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Önképzés, szakmai lapok hírek olvasása, újdonságok nyomon követése jó megoldás, idöd is van rá, otthonról dolgozhatsz. Van idöd a családodra, magadra. Próbáld meg elfelejteni azt a 9 évet, én azt érzem, hogy kicsit munkafüggö lettél, és nehezen engeded el magad emiatt. Ahogy te is írtad felismerték a képességeidet, tehát megvannak, a munkádat elvéfzed rendesen, nem kell senkinek azzal bizonyítanod hogy hajtasz mint a güzü. Hangolódj inkább a gyermeknevelésre, családi életre, az otthonodra, barátokra. Nagyon szerencsés vagy, hogy egy ilyen állást és pozíciót el tudtál érni, ez csak a te érdemed. Meglett a 9 évi megfeszített munka eredménye, innentöl élvezd az elönyeit. Gondold át, ha szívesen csinálod ezt hosszútávon, akkor nem kell sehova teperned. Nekem 15 évembe került ugyanilyen úton a jelenlegi helyzetemet elérnem, és rájöttem közben, hogy mennyi mindenröl maradtam le pár rongyos ezresért. Szakmai szempontból nem bánom, mert sok és széleskörü tapasztalatom van, de a barátok, kapcsolatok elvesztése, az az idegállapot amibe a végére kerültem egyáltalán nem éri meg, vannak sokkal fontosabb dolgok is az életben. Neked családod is van, sokkal többet ér mint bármilyen meló. Gratulálok, és egyben bíztatlak is, hogy legyél egoistább, és foglalkozz magaddal többet(ide értve a családot, otthont, barátokat, hobbit, kikapcsolódást).

"Vagy 9 év elég volt a rémálomból és ez a jutalom?"

IGEN, IGEN. Ezen kívül képezd magad, maradj képben.

Sok sikert!

2021. okt. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonlóképp pocsék helyek után csöppentem egy ilyen jól fizető nyugalomba. Kb egy évig élveztem a békét, aztán elkezdtem magamnak kihívásokat keresni. Ez így sokkal jobb, mintha kötelező lenne mindent is megcsinálni. Jobban is fejlődöm így. Lásd ebben a lehetőséget.
2021. okt. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
27%
4 hetes gyerek mellett inkább a szaros pelenkakkal foglalkozz vicc! 2 éves korában raersz a karriereddel foglalkozni.
2021. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%
Figyelj, ha neked ez kell akkor oke, de en ha a ferjed lennek biztos nem lennek boldog ha a karrierista enedre ennyit adnal es nem tennel eleget a gyerekneveles erdekeben.
2021. okt. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet h elsiklottam valami felett, de én úgy értelmeztem, hogy a kérdező az apa.
2021. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem derül ki a posztból de azt kétlem hogy egy újszülött mellől az anya visszamegy és apu van otthon.
2021. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen én vagyok az apa, anya van otthon gyerekkel én csak otthonrol dolgozom. Sokat segítek feleségemnek, szintúgy gondolom h most a gyerek az első majd 2 évesen ráérek váltani ha szükséges. Kiveszem a részem a nevelésből bőven.
2021. okt. 26. 14:19
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez megnyugtat, magas poziban dolgozó ismerőseim mind azt mondják, hogy sokkal nyugisabb és sokkal kevesebb melóval jár, mint előtte azt megszokták. Szóval a lecsökkent munkamennyiség egy része normális, most már nem csak az elérhetőségedet/munkádat fizetik meg hanem a tapasztalatodat és tudásodat is, ami az elmúlt 9 év gürcölésének eredménye. Sok magasabb poziban dolgozó ismerősöm mondja egyébként, hogy minél feljebb lépkednek a corporate ranglétrán, annál kevesebb a munka.


Szerintem élvezd most ki, hogy nyugi és anyagi biztonság van végre a családodban. Próbáld kicsit építeni a munkán kívüli önképedet is, ha az elmúlt 9 évben széttúlóráztad magad, gondolom nem sok idő jutott pl barátokra, hobbikra. Szakmailag ha fejlődni akarsz találsz bőven munkán kívüli lehetőségeket is különféle képzések esetleg önkénteskedés formájában.


És a legfontosabb: ne legyen bűntudatod, megérdemled amid most van!

2021. okt. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!