Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok a jelenlegi...

Mit gondoltok a jelenlegi helyzetemről?

Figyelt kérdés

A kérdés magát nem polgár pukkasztásnak szánom. Tudom, hogy sokan össze tennék a két kezüket amiatt amit most leírok kérdezek. Nos elmúlt 9 évben egy Német multinacionális nagyvállalatnak dolgoztam(ok). Egy olyan poziban egy olyan részlegen ahol sose volt pénz fizuemelésre, ezért szarrá hajtottak minket, így túlórából és ügyeletből tudtuk elérni a piaci fizetést olyan 450-600.000 Huf Brt-ót. Ez azzal járt, hogy soha nem volt ünnep, se húsvét, se karácsony, se szilveszter. Mindig ügyelni kellett, hétvégente karbantartani stb. Ez 9 év után úgy, hogy nagyon nem változott a bér megterhelő volt a családnak is. Gyomor gyulladást kaptam, plusz Burnout-tom lett, nem volt kedvem felkelni se, nem hogy karriert csinálni. Igaz előléptettek sokszor de fizetés nélkül több felelősség és nyűggel a nyakamban.

Egyik projektben együtt dolgoztam egy másik cég ágazat vezetőjével, nagyon rendes embernek tűnt, emberséges, barátságos. Úgy adódott, hogy munkát kínált nekem, magas beosztásban, de nyugisat, abszolút nyugisat, tudta min mentem keresztül, nem megsajnált felfigyelt a képességeimre. Az állást gondolkodás nélkül elfogadtam, a vele járó 746.000Ft Brt fizetéssel és 13. havi extra fizetéssel + Cafetéria, üzemanyag támogatás. Nos álom meló, olyan szempontból is, hogy szinte alig van munka. Egész nap a gyerekkel vagyok, 4 hetes, teljesen jó ja igen itthonról "dolgozom". Nagyon kevés munka van, de ami van hamar lehet vele végezni, mondom álom meló. Viszont kvázi nem elégít ki, félek elbutulok, vagy a piaci értékem romlik. Viszont mind anyagiakban, mind család szempontjából, végre vannak ünnepek, hétvégék abszolút nyerő. Egy ideig jó lesz, pihnek, gyereket neveljük. De megéri hosszú távon? Vagy 9 év elég volt a rémálomból és ez a jutalom? Mit kellene tennem hosszú távon? Jó ez így? Féle a technológiák elmennek mellettem mert nekem nincs jelenleg kihívásom.



2021. okt. 25. 15:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Lebegjen az a szemed elött, hogy megnyugszol, átértékeled a dolgaidat, és ezzel egy sokkal jobb hozzáállást és értékrendet tudsz a gyermekednek is tovább adni, amitöl ö remélhetöleg máris jobb helyzetböl indul, nem fut majd bele olyan megterhelö és leépítö 9 évbe, amin te már túl vagy. Ez is rengeteget számít egy fiatal életében amikor kikerül a nagyvilágba, hogy hogy látja a dolgokat, ismeri-e a veszélyeket, segít nekik abban is, hogy akár tapasztalat nélkül is tudják mit akarnak és mit nem, nem hagyják magukat egy munkaadó által hülyíteni.
2021. okt. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszöm. Különösen az utolsó két hsznek. Igazából jóval magassabban lévő menedzserek már mondták nekem, illetve látjuk.is, hogy napi 2-3 óra telefon, melo a többi alatt kertet rendezik meg gyerkőcökkel játszanak. Ergo, igaz h magasabban több pénzért, még ennyi streszz sincs. Igen kis büntudatom van, volt de nem kell, rájöttem ma. Pici lányom itt alszik a hasamon, elkenkező esetben most túlóráznék... ő pedig apa nélkül van első éveiben.
2021. okt. 26. 20:09
 13/21 anonim ***** válasza:
Most tényleg ne haragudj, de nem írtad le mit dolgoztál pontosan milyen munkakörben. Én most vagyok pályakezdő 0 kilométerrel de br. 480 ,2 havi bónusz,cafiteria, mivel nincs jogsim taxi kártya a fizetésem. Cserébe napi 12 órákat dolgozunk heti 7 napban. Szerintem elvezd az alom melód, de ennyi szakmai tapasztalattal többet kene keresned, feltéve ha pótolhatatlan vagy csak nehezen pótolható a munkád .
2021. nov. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
IT területen dolgozom vidéken, nem pesten. És napi 8 órás meló, tényleges munka kb 6. Nálam is van kaffetéria évi 500k, plusz bónusz 1 havi fizu és projekt bonuszok, plusz karácsonyi bonusz. Üzemanyag támogatás 15Ft/km, egészség biztosítás évi 300k-ig, baleset biztosítás, jogi támogatás ha kell, céges mobilflotta, csúcs mobil készülékkel.
2021. nov. 21. 04:06
 15/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Csak gondoltam leírom a tapasztalatokat. Elmúlt 1,5 évben úgy, hogy nem szakítottam meg magam, megcsináltam 2 szakmai vizsgát, megtanultam B2 szinten folyékonyan németül gyerkőc mellett. Most 18 hós. Ennyi idő alatt 3x emeltek a fizetésemen, mert megvannak elégedve (bár nem tudom mire, mivel munka nagyon kevés van, ha van azt gyorsan el is tudom végezni ami jön, napi maximum 2-3 óra de sokszor annyi se). Brt 1.100.000 Ft havi bér, 500k/év Cafetéria, éves bónusz ami 1 havi fizunak megfelel, bejárási támogatás 20Ft/liter, de itthonrol dolgozom, így erre jön még 20.000 Ft közüzemi számla támogatás, plusz 400.000 Ft éves egészségbiztosítás, diagnosztikai elletás, és egy napos műtéti térítés is + baleset biztosítás. Évente 2x utazok Németbe csak úgy, kollégákkal találkozni. Gyerekkel minden nap munkaidőben séta, játszótér, aztán, néha megfőzök, vagy egyéb dolgokat csinálok, segítek anyának. Egészségem azóta rendben van, kevés a stressz.


Kicsit furdal a lelkiismeret, hogy ilyeneket megtehetek míg mások szarrá hajtják magukat, de ahogy többen írták próbálom elhesegetni.

2023. márc. 31. 11:29
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne legyen lelkifurdalásod, egy nagy összegű életbiztit meg csinálj, biztos ami biztos, ha már ott a kisgyerkőc és egyedüli családfenntartó vagy!
2023. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Milyen IT területen dolgozol?
2023. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 NTBS ***** válasza:
Szerintem maradj nyugton és örülj.
2023. ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Használd ki az időt olyan skillek fejlesztésére, amikkel jelenleg nem rendelkezel. 😇
2023. ápr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
IT az mentalitás és egyebek téren jóval előrébb jar mint pár masik iparag. Mondom ezt mernokkent. Barom voltam, hogy nem ilyen irányban tanultam.
2023. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!