Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató nem kellene...

A munkáltató nem kellene állja az utazási költségeket, amikor a céges ügyeket intézem?

Figyelt kérdés

Napi 15-30 kilómétert jövök-megyek a városban és ez gyakran nem megoldható busszal, és olyankor kénytelen vagyok taxit, vagy éppen a férjem hívni ha épp szabad. Csak egy minimimális részét fizetik, a többit saját zsebből fizetem, mert azt mondják, hogy járjak céges autóval. Csakhogy nem szeretek vezetni és az az igazság, hogy elég béna is vagyok. A férjem nem mindig tud elvinni és már morog is miatta, hogy mindig őt rángatom, a taxi pedig nagyon drága.

Az utóbbi 2hónapban 76ezer forintot költöttem taxira és ebből csak 18ezret állt a cég, ami azt jelenti, hogy havi 29ezret költöttem a céges ügyintézésre a saját zsebemből + amit a férjem fuvarozott.



2021. dec. 8. 22:16
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
A fonok korrekt volt, de he ezek utan is sirsz, kirugnalak, vagy leszarnalak
2021. dec. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

mert azt mondják, hogy járjak céges autóval. Csakhogy nem szeretek vezetni és az az igazság, hogy elég béna is vagyok.


Akkor meg ne rinyálj. Van megoldás, de te nem akarod.

2021. dec. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Kaptál autót, így nem kéne.
2021. dec. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan olyan, mintha valakinek nem felel meg a céges környezet, hanem ő egy belvárosi csilivili full üveg irodában szeretne dolgozni... Saját pénzen bérelhet magának, és dolgozhat ott kvázi-hómoffiszban - ehhez a cégnek semmi köze... :))))
2021. dec. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
És ezek köztünk vannak komám
2021. dec. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Sőt, ha limuzinnal vagy helikopterrel utaznál, természetesen azt is fizetnie kell.
2021. dec. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Akkor mondjuk azt a 30 ezret ne taxira költsd hanem egy oktatóra aki megtanít normálisan vezetni.

Ha meg nem akarsz vezetni akkor olyan munkát keress ahol ez nem elvárás.

2021. dec. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

De nem a privát ügyeimet intézem ilyenkor, nem ebédelni vagy szórakozni megyek, hanem a cég ügyeit intézem! A cég érdeke, hogy utazgassak, akkor miért várják el, hogy ezt én finanszírozzam?

Hiába adnának nekem limuzint vagy helikoptert, nyilván azt sem vezetném! Ez pont olyan, mintha példáúl egy autószerelőtől elvárnák, hogy a saját pénzéből vegye meg az alkatrészt.

2021. dec. 9. 13:54
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
De te most tényleg ennyire ostoba vagy? Van céges kocsi, amit lehet céges ügyintézésre használni. Senki nem mondta neked, hogy taxizz. Az, hogy neked nem tetszik az autó, az már a te privát problémád.
2021. dec. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Te komolyan nem érted vagy trollkodsz?A cég érdeke hogy utazz mert a munkád része,arra adják a céges autót!!

Ne hasonlítsunk már egy autót egy helikopterhez,gondolom te mondtad/írtad amikor felvettek hogy van jogosítványod és tudsz vezetni,vállaltad ezt.Erre meg kitalálod hogy jajj nincs kedvem az autót használni de azért álljátok már az éppen kitalált drágább utazási módomat!Nem gondolod hogy fordítva ülsz a lovon?

2021. dec. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!