Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató nem kellene...

A munkáltató nem kellene állja az utazási költségeket, amikor a céges ügyeket intézem?

Figyelt kérdés

Napi 15-30 kilómétert jövök-megyek a városban és ez gyakran nem megoldható busszal, és olyankor kénytelen vagyok taxit, vagy éppen a férjem hívni ha épp szabad. Csak egy minimimális részét fizetik, a többit saját zsebből fizetem, mert azt mondják, hogy járjak céges autóval. Csakhogy nem szeretek vezetni és az az igazság, hogy elég béna is vagyok. A férjem nem mindig tud elvinni és már morog is miatta, hogy mindig őt rángatom, a taxi pedig nagyon drága.

Az utóbbi 2hónapban 76ezer forintot költöttem taxira és ebből csak 18ezret állt a cég, ami azt jelenti, hogy havi 29ezret költöttem a céges ügyintézésre a saját zsebemből + amit a férjem fuvarozott.



2021. dec. 8. 22:16
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem várják el, azért kaptál egy autót.
2021. dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

18: nagyon fordítva vagy bekötve!


Ha az autószerelő azt mondja, hogy neki nem jó a Bosch szerszám, amit a cég biztosít számára, akkor senki nem fogja kifizetni neki azt a másik típusú szerszámot, amit ő szeretne....

2021. dec. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

18, ők finanszírozzák, ennek a módja a céges autó. Neked ez nem felel meg, onnantól a cégnek nem kötelessége számodra egyebet biztosítani.


Én utazó gyógypedagógusként dolgoztam, kaptam helyi bérletet. Amikor munka után olyan dolgom volt, akkor autóval mentem, nem busszal, de a munkáltató nem köteles ezt fizetni, így jártam, használhattam volna a bérletet.

2021. dec. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Minek vállaltál olyan munkát, amihez jogsi kell?


Mert hiába van papíron jogsid, ha nem vagy hajlandó vezetni.


Olyan ez, mintha elmennél egy cukrászdába dolgozni cukrászként, de valójában nem is tudsz sütni, ezért amit meg kéne csinálnod, megrendeled egy másik cukrászdából.


Vagy titkárnőként dolgozol, de nem tudsz gépelni, ezért fizetsz egy főiskolásnak, hogy írja már meg a főnök több oldalas beadványait.


Érzed, hogy te ülsz fordítva a lovon?


Értsd meg, hogy a te munkakörödhöz KELL A JOGOSÍTVÁNY ÉS A JÁRMŰVEZETÉSI SZÁNDÉK. Ha ez nincs meg, de te mégis ragaszkodsz ehhez az álláshoz, akkor benyeled az utazásra költött lóvét. Szegény férjedet sajnálom a legjobban. Bár ő is érdekes, én már rég befizettelek volna egy vezetéstechnikai tréningre.

2021. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

#24: ezek is remek példák! :)


Kérdés, hogy meg fogja-e érteni, képes-e arra, hogy a párhuzamot meglássa....

2021. dec. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Cégtulajdonosként olcsóbb céges autót üzemeltetnem, mint a taxit fizetnem. Egyszerű gazdasági szempont vezérel, a költségminimalizálás.

Engem csak az érdekel, hogy az alkalmazott elvégezte a cég ügyeit. Az ő döntése, hogy a céges autó helyett saját kocsival, taxival, vagy magánhelikopterrel járja a várost.

A céges autó benzinköltségének erejéig járulnék hozzá a taxizáshoz.


Javaslom vegyél egy elektromos fillért, robogót vagy kezdj el vezetni!

2021. dec. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Elektromos roller
2021. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
27, de leginkább villamos(szék) :D
2021. dec. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha egy bármilyen melósnak nem felel meg a cégtől kapott munkaruha, mert ő Tommy Hilfigerben meg Boss cuccban akar dolgozni, akkor szerinted ezt kifizeti neki a cég...???


LOL

2021. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
ku.rva szánalmas vagy kérdező, még 1 ok, hogy miért jó kirúgni téged.
2021. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!