Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Trenkwalder vélemények?

Trenkwalder vélemények?

Figyelt kérdés
Munkavallaloi szempontbol erdekelne, kell-e valamit fizetni ha felvesznek egy olyan munkara amit ok kozvetitenek, ilyesmi.
2021. dec. 18. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell
2021. dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
Nem kell. Annyi a különbség hogy nincs cafeteria bónuszokat cégnél.
2021. dec. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ascelpius ***** válasza:
Én Trenkwalderen keresztül vagyok egy adminisztrációs poziban a cégnél ugyanazt a cafeteriat és bónuszokat kapjuk, mint a rendes céges alkalmazottak. Amit én tapasztaltam, hogy bérezésben rugalmatlanok, béralku gyakorlatilag nem volt. Amikor felhívott a HR-es hogy enyém az állás és mondta mennyi lenne a bér, akkor jeleztem, hogy nem ennyit kértem és mondta hogy tudja, de ennél többet nem fogok sajna kapni, bármennyire is nekiállok alkudozni. (5%os különbségről beszélünk, ekkora értékben bárhol máshol mindig tudtam alkudni)
2021. dec. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hm... Köszi!
2021. dec. 18. 12:45
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

#3

Ez azért van, mert megkaptad a pénzt, amit kértél és azt az 5% különbséget a Trenkwalder teszi el. Ez az üzleti modelljük lényege. Az állást ugyanúgy neked kell megszerezni attól függetlenül, hogy ők közvetítenek. Mivel a pénzt a cég fizeti, ahol dolgozol, a Trenkwalderrel te nem tudsz alkudozni. A legjobb dolog megkerülni őket és rögtön a cégnél jelentkezni, ahol egyébként dolgozni fogsz.

2021. dec. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ascelpius ***** válasza:

3-as vagyok


Nem a Trenkwalderrel alkudoztam, a cég HR-ese hívott akinél dolgozom. Én szerintem csak szimplán ebben az összegben állapodtak meg a Trenkwalderrel az elején amikor elkezdtek toborozni és nem akartak változtatni. Nagy multiról beszélünk valszeg ezért ilyen merev a dolog nálunk.


"az 5% különbséget a Trenkwalder teszi el. Ez az üzleti modelljük lényege."

Ez tévedés, a közvetítőcégek nem vesznek le a fizuból, törvényileg tilos is. Toborzásnál sikeres pályázó után kapnak jutalékot (általában a munkavállaló egy havi alapbére), illetve a bérszámfejtés költségére külön keretszerződést kötnek a munkáltatókkal.


(egyébként nálunk azért jön be a képbe a Trenkwalder, mert céges összeolvadás van éppen. Azon az osztályon dolgozom, amelyik a felvásárolt cégnek a része volt és amíg tart az integráció, addig létszám stop van)

2021. dec. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!