Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol élnétek a helyemben ezen...

Hol élnétek a helyemben ezen 3 város közül teljesen más-más lakhatási körülmények esetén? És karrier szempontjából nézve?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek az egyetemen pénzügy-számvitel szakon. Nem tudom hol folytassam az életemet a suli befejezése után. Ti mit tennétek a helyemben? És miért?


Szolnok: Apukámnak van itt egy örökölt lakása a belvárosban, ahová beköltözhetnék és csak a rezsit kellene fizetnem. Nem nagy város, de főleg az a baj a fiatalok nagyon mennek el innen. Előny, hogy itt él a családom és a gyerekkori barátaim fele, sok ismerősöm. Karrier szempontjából alacsonyak a fizetések a városban, igaz a megélhetés se olyan drága, mint máshol.


Szeged: Ide járok egyetemre. Itt élek már néhány éve és egész megszerettem a várost, kétszer akkora mint Szolnok és sok a fiatal. Itt tudnánk venni egy lakást nagyjából 15 millió önerő + 5 millió hitelre (amit én fizetnék), aminek a törlesztője lenne 40 ezer, vagyis szinte semmi. A hitelt is kifizetném előtörlesztéssel pár év alatt. Hátrány, hogy nincsenek mély gyökereim a városban. Sok a haver, ismerős, de se család, se régi mély barátságok (egyelőre). Karrier szempontjából azt mondják kevés a munka, bár én láttam már jó lehetőségeket is.


Budapest: Úgy tudom itt a számomra elfogadható lakások alsó hangon 30 millióba kerülnek, de inkább lassan 40, tehát lakást nem tudnánk venni. Mert 20-25 millió hitelt nem akarnék felvenni pályakezdő fizetésre. Szóval albérletben kellene laknom és ha bármi pénzt félre akarok tenni akkor is valszeg szobát kellene bérelnem, nem is lakást. Előny, hogy sok régi barátom és ismerősöm költözött már fel Pestre, lennének már bőven mély kapcsolataim a városban. Karrier szempontjából úgy gondolom ez a legjobb, ezzel nehéz vitatkozni.



2021. dec. 19. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Javasolnám az elején Budapestet, karrierépítés szempontjából nagyon jó. Ottani kezdő közgazdász fizetésből kényelmesen ki lehet már fizetni egy albérletet. Mire eljutsz senior vagy akár valami vezetői szintre, akkor már el lehet gondolkozni a vidékre költözésre.


Szolnokról, 2 nap office 3 nap home office felállásban már simán fel lehet járni például Budapestre.

2021. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Csak ne szolnokon. Borzalom egy hely
2021. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én Budapesttel kezdenék. Részben albérlet, tehát ha nem jön be, még mindig jöhet a másik két verzió. Másrészt, ott van lehetőséged megfelelő kapcsolatokat kiépíteni, meg karriert.
2021. dec. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ket noverem is van, akik penzugy-szamvitel szakon vegeztek meg anno. Szolnokiak voltunk, viszont egyik noverem nem itt el, a masik pedig masik szakmaban helyezkedett el. Illetve en IT-ban dolgozok, Szolnokon eselyem sem lenne munkat talalni, mert egyszeruen ott nagyon keves ilyen munkalehetoseg van. Budapesten elek, viszont nagyon sokszor hianyzik Szolnok egyszerusege es nyugalma.


Ha en elorol kezdhetnek mindent, biztosan Szegedre mennek, kb 0 tapasztalatom van vele, de valamiert mindig is egy olyan kep elt rola bennem, hogy az egy szep es elheto varos (amibol manapsag egyre kevesebb van)

2022. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!