Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek programozó (web)...

Szerintetek programozó (web) gyakornokként 200.000Ft (nettó) fizetés nagyon rossz?

Figyelt kérdés

Idén végeztem a sulival, ideiglenesen elmentem egy gyárba dolgozni ahol 250-et keresek (rendszergazda-helpdesk, nagyon néha gépkezelés). Nincs felmondási idő, a főnök is tudja hogy ideiglenesen vagyok. Lenne egy lehetőségem januártól webfejlesztő gyakornok lenni 200-ért, de mindenki le akar beszélni róla, a család-ismerősök mert hogy ez nagyon kevés, és a mostani melómnál is kevesebb.


Viszont így nem lépnék előre soha a karrieremben, hogy majd juniorból medior és később senior programozó legyek. Ahol most vagyok ott nincs előretörési lehetőség, 10 év múlva is ebben a pozícióba lennék valszeg ugyanennyiért, és nem is programozás, habár legalább informatika nagyrészben.


Szerintetek az a 200 tényleg olyan kevés? Mit tegyek?


2021. dec. 22. 11:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Igen.
2021. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
37%
Tragikusan alacsony. Miért nem mész el normális bérért normális helyre dolgozni? Komolyan kérdezem. Keress egy állást 300+-ért. Van.
2021. dec. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
#2 akkor linkelj már el párat. Majd fél év telt el, kb 20 helyre jelentkeztem gyakornoknak-juniornak, ez volt az első aki azt mondta kellek. és nem a tudással van a baj, esélyt sem adnak amikor meghallják hogy pályakezdő.
2021. dec. 22. 11:26
 4/27 anonim ***** válasza:
75%

Milyen sulival végeztél most?

Milyen referenciáid vannak?

Pontosan mihez értesz?

Nyelvtudásod?


20 hely pedig semmi. 100 körül kell indulni juniorként, hogy eredményes legyél.


Cégeket pedig fel lehet keresni akkor is, ha nem hirdetnek, köztudott, hogy az állások kétharmada nincs meghirdetve sehol. Menni kell utána.

2021. dec. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Programtervező informatikus. Pályakezdőként csak a sulis projetek, diplomamunka van még "referenciának" hisz nem dolgoztam sehol fejlesztőként.


A gond hogy szegedi vagyok, nem pesti, így Szegeden nem tudtam 100 körüli céghez jelentkezni.

2021. dec. 22. 11:30
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Ahhoz, hogy Szegeden kívül dolgozz, nem kell semmi, a legtöbb helyen home office van. Ha van angolod, akkor meg az egész világ ott van online, de neked akkor ezt nem kell magyarázni.


Állj neki projekteket csinálni magadtól, és közben rakj össze egy korrekt modern CV-t, és told neki! Budapesti cégnél is lehet Szegedről dolgozni, max. havi 2x felutazol, ha fontos. Menj utána! Agilitás, tudod!

2021. dec. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
Igen, 200 netto konkretan hulladek.
2021. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha úgy értenénk a gyakornokot, ahogy egyébként érteni kéne, magyarán hogy iskola mellett dolgozol részmunkaidőben, akkor semmi baj nem lenne a nettó 200-al, sőt még jó is lenne (még egyszer: nem teljes munkaidőben).

Viszont diplomával a kezedben, teljes munkaidőben röhejes. Ennél pl. szakma nélküli, beugró pincérek többet kapnak kézbe, egy vidéki nulla hotelben is.


Ha a munkahelyben van potenciál (értsd: értelmes feladatokat végzel majd, amitől tudsz fejlődni és nőhet a fizetésed), akkor lehet róla szó, annak ellenére, hogy nagyon alacsony a bér. Majd 1 év múlva, releváns tapasztalattal dobbanthatsz több pénzért.

Bár mondjuk őszintén szólva - nem akarok senkit megsérteni - semmi értelme nincs azért programtervezőit végezni egyetemen, hogy utána javascript, html, css meg esetleg valami PHP kódokat farigcsáljon az ember.

2021. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%
Nevetségesen kevés.
2021. dec. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%
Programtervező informatikus diplomával a kezedben vagy gyakorlatilag munkanélküli? MIÉRT??? Őszinte leszek, szerintem valamit irgalmatlan szarul csinálhatsz, ha ez igaz.
2021. dec. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!