Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek programozó (web)...

Szerintetek programozó (web) gyakornokként 200.000Ft (nettó) fizetés nagyon rossz?

Figyelt kérdés

Idén végeztem a sulival, ideiglenesen elmentem egy gyárba dolgozni ahol 250-et keresek (rendszergazda-helpdesk, nagyon néha gépkezelés). Nincs felmondási idő, a főnök is tudja hogy ideiglenesen vagyok. Lenne egy lehetőségem januártól webfejlesztő gyakornok lenni 200-ért, de mindenki le akar beszélni róla, a család-ismerősök mert hogy ez nagyon kevés, és a mostani melómnál is kevesebb.


Viszont így nem lépnék előre soha a karrieremben, hogy majd juniorból medior és később senior programozó legyek. Ahol most vagyok ott nincs előretörési lehetőség, 10 év múlva is ebben a pozícióba lennék valszeg ugyanennyiért, és nem is programozás, habár legalább informatika nagyrészben.


Szerintetek az a 200 tényleg olyan kevés? Mit tegyek?


2021. dec. 22. 11:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

19:

Mikor pályakezdő voltam, a legtöbb jelentkezésnél el sem jutottam odáig, hogy mindezt bizonyítani tudjam. Úgy 30. helyre felvettek, de vidéken nem is volt több, ahová beadhattam volna. Mikor meg pár év múlva feltettem professionre az önéletrajzom, nem hagytak békén, percenként jöttek a hívások. Szóval az a tapasztalatom, sokkal jobban nézik, hogy élesben mit csináltál, mint hogy hobbiból.


Ettől függetlenül azokkal értek egyet, akik szerint Budapestre érdemes menni, a második nem gyakornoki állásom már itt volt, sokkal jobbak itt a lehetőségek.

2021. dec. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod ha látják, hogy hajlamos vagy ezzel foglalkozni, vannak hobbi munkáid amire rászántad a szabadidődet, ilyen-olyan technológiákat tanultál Udemy és társairól és a tudásod is megvan hozzá akkor de, kapkodnak érted.


Gondolom sem öcséd, sem a kérdező nem ezt a tábort erősíti."


De, öcsém ezt a tábort erősíti, én viszont magasról teszek az egészre, nem a munkám a hobbim, mégis kapkodtak értem. (Egyébként mindig kiakadok azon, hogy hogy lehet valaki annyira mazochista, hogy 8 órában csinál valamit pénzért, aztán hazamegy és képes ezzel foglalkozni ingyen. Heti 40 óra a világon mindenből több mint elég.)

Mondjuk ha leírtad volna, hogy te mikor végeztél és hol kerestél állást, akkor valamennyit hozzá is adott volna az írásod a témához.

2021. dec. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
70%
Sz@rlapátoló keresett ennyit előző munkahelyemen. (udvaros)
2021. dec. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
77%
Menj el az EPAMhoz, nekik van Szegeden is irodájuk és hallomasom alapján elég korrekt bért fizetnek, mindig keresnek embert.
2021. dec. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Elvégzel mellé egy burkoló OKJ-t, havi 500 nettó alatt nem keresel majd. Problem solved.
2021. dec. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Sztem válts. Hasonló helyzetben voltam pár éve. Netto 900/oraert dolgoztam egy 24/48-as melohelyen. Tehat a havi óraszamom 240 orara jott ki, ez 216ezer. Viszont idokozben kaptam egy szakmai gyakornoki melot egy igen jo helyen, viszont kevesebb fizuert. Illetve az oradij tobb volt, de csak 6 oraban dolgozhattam, hetkoznapokent. Olyan netto 140-150ezret kaptam.

Most netto 350et keresek, a szakmamban dolgozom normal napi 8 orat, hetkoznaponkent. Szoval hosszutavon nekem megerte.

2021. dec. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

26-os válaszoló.


Én most is vagyonőrként dolgozom. Bruttó 450, havi 10 nap melóval, szinte semmit sem kell csinálni.


Nekem meg pont az a cél, hogy őrködés mellett programozzak.

2021. dec. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!