Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek programozó (web)...

Szerintetek programozó (web) gyakornokként 200.000Ft (nettó) fizetés nagyon rossz?

Figyelt kérdés

Idén végeztem a sulival, ideiglenesen elmentem egy gyárba dolgozni ahol 250-et keresek (rendszergazda-helpdesk, nagyon néha gépkezelés). Nincs felmondási idő, a főnök is tudja hogy ideiglenesen vagyok. Lenne egy lehetőségem januártól webfejlesztő gyakornok lenni 200-ért, de mindenki le akar beszélni róla, a család-ismerősök mert hogy ez nagyon kevés, és a mostani melómnál is kevesebb.


Viszont így nem lépnék előre soha a karrieremben, hogy majd juniorból medior és később senior programozó legyek. Ahol most vagyok ott nincs előretörési lehetőség, 10 év múlva is ebben a pozícióba lennék valszeg ugyanennyiért, és nem is programozás, habár legalább informatika nagyrészben.


Szerintetek az a 200 tényleg olyan kevés? Mit tegyek?


2021. dec. 22. 11:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

10:

Igaz, nekem 2012-ben volt az első munkahelyemen a próbaidő után 200 nettó a fizetésem, de pályakezdőként ugyanilyen szakkal, másik vidéki városban nano én is szívtam, sok idő volt, míg azt a munkahelyet megtaláltam, mert a legtöbb helyen nem kerestek kezdőt. Pedig én 1 évig előtte gyakornok is voltam egyetem mellett nevetségesen alacsony bérért.


Aztán pár év múlva már kapkodtak értem.


Szerintem máig általános, hogy kezdőként nehéz elhelyezkedni.

2021. dec. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%
Vicc fizetés. Egy takarító többet keres ettől.
2021. dec. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
88%
rendszergazda-helpdesk-es gépkezelő egy gyárban? Nem tudok ilyet elképzelni miféle gyár ez? Mesélsz még?
2021. dec. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Rendszergazda vagyok papíron, a heldesket azért írtam mert ha valami van engem keres kb mindenki, gépkezelés heti 1x van kb amikor nincs munkám vagy kevés az ember mert valaki lebetegedett és akkor pl délelőtt én is beállok nem akaro kellenkezni.


10: köszi nem vagyok munkanélküli most se.

2021. dec. 22. 13:11
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ, mit jelent a "gyakornok". Mert ha Wordpress lapokat kell összekattintgatni, azért jó a 200, de ha rendesen programozni kell, akkor baromi kevés.
2021. dec. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondtad a tudással nincs gond, pedig olyan szakember hiány van, hogy ha egy kicsit is értessz hozzá akkor már rohannak utának a fejvadászok.


Referencia.. csinálsz hobbi projektet, rakod fel gitre és kész is.

2021. dec. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondtad a tudással nincs gond, pedig olyan szakember hiány van, hogy ha egy kicsit is értessz hozzá akkor már rohannak utának a fejvadászok."


Ez már évek óta nincs így. Öcsém 1-2 éve keresett szakmai gyakorlatra helyet egyetem mellett, nyilván lótúró pénzért és részmunkaidőben. Szerintem volt vagy 10 interjún, pedig Budapesten keresett, nem Pilipócson. Olyan többkörös interjúi voltak, hogy azt hittem leesek a székről, amikor mesélte miket kérdeztek. Én meg 2014-5 körül úgy mentem anno programozó gyakornoknak, hogy kb. megkérdezték hogy hogy hívnak, meg milyen szakon tanulok, aztán gratuláltak hogy fel vagyok véve.

2021. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Mármint helyesbítenék: a tapasztalt szakembereket tárt karokkal várják, de már valahogy senki sem akar pályakezdőkkel szórakozni IT-ban sem. Mondjuk még így is kb. a legkönnyebb ebben az iparágban pályakezdőnek lenni, de nem olyan leányálom mint 5+ éve.
2021. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
67%

#17

Én gond nélkül találtam gyakornoki pozi utána pedig főállást is és válogattam rendesen a lehetőségek közül, pedig nem olyan rég végeztem. Ez igaz szaktársaimra is.


Tudod ha látják, hogy hajlamos vagy ezzel foglalkozni, vannak hobbi munkáid amire rászántad a szabadidődet, ilyen-olyan technológiákat tanultál Udemy és társairól és a tudásod is megvan hozzá akkor de, kapkodnak érted.

Gondolom sem öcséd, sem a kérdező nem ezt a tábort erősíti.

2021. dec. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
84%
Diploma nélkül egy sima bootcamp után elhelyezkedtek ismerőseim. Te meg proginfóval nem tudsz? Ez a tudásról is sokat elmond, akárhogy is mondod, hogy nem. Szegedről meg el kell mozdulni, ha nincs normális állás, ez is a felnőtt léttel jár. Ahol a munka, oda kell menni. Vagy maradsz minimálbérért mindenes.
2021. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!