Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bunkóság a próbaidő utolsó...

Bunkóság a próbaidő utolsó heteiben felmondani?

Figyelt kérdés

3 hét múlva jár le a próbaidőm. Már az első és a 2. hónap végén is volt egy beszélgetésem a főnökömmel, ahol ő elmondta, hogy nagyon megvannak velem elégedve és számítanak rám. Én is mind a kétszer azt mondtam, hogy tetszik a munka.

Nagyon sok mindenre megtanítottak már, és emiatt nagyon lelkiismeret furdalásom van, mert én magam részéről szemétségnek tartom, de

most szeretnék mégis felmondani, családi okok miatt. Gondoltam most szólok, de maradok még a próbaidő végéig, hogy legyen idejük mást keresni..de tartok tőle, hogy nagyon neheztelni fognak rám és kellemetlen heteim lesznek a végére...


2022. jan. 3. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
nem
2022. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem azért valahol korrekt a részedről. Indokolni nem kell, de ha nagyon nem értik, akkor mondhatod, hogy jött egy olyan családi ok, amit másképp nem tudsz sajnos megoldani. Nem így tervezted ennyi. Viszont lehet ezek után nem kell bemenned másnap. Ezt sajnos nem lehet előre megítélni, hogy reagál rá a főnököd.

Volt nekem is, hogy egy munkahelyemről korrektül akartam távozni, de a főnököm szemében én voltam a szar szemét, pedig neki akartam jót azzal, hogy legyen ideje embert találni.

2022. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

"Már az első és a 2. hónap végén is volt egy beszélgetésem a főnökömmel, ahol ő elmondta, hogy nagyon megvannak velem elégedve és számítanak rám. Én is mind a kétszer azt mondtam, hogy tetszik a munka."


Szóval te is abban a hitben ringattad a főnöködet, hogy maradsz.

Nem tudom, mi az a családi ok, de ha tetszik a munka, akkor nem igazán értem, miért akarod otthagyni?


Próbaidő alatt felmondási idő nélkül lehet felmondani: ha felmondasz - írásban kell!- akkor számíthatsz rá, hogy másnap már nem kell menned.

Ez nem (csak) rajtad múlik, hanem a főnökön is.


Korrektebb lenne, ha leülnél vele és elmondanád a családi gondjaidat és megkérdeznéd, hogy milyen megoldást javasol.


Természetesen jogilag lehetőséged van felmondani, de mégiscsak jobb dolog korrektül távozni valahonnan - sosem lehet tudni, nem lesz-e szükséged újra rájuk.

2022. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
A munkaerőpiac nem szeretetszolgálat.
2022. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Van aki az utolsó napon mond fel.


Nem bunkóság, ha a munkáltató mondja fel neki is ugyanezek a lehetőségei vannak.

2022. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Csak annyira bunkóság, mint amennyire bunkóság valakit pl átszervezés miatt kirúgni (amikor is a munkájával nincs baj, csak már nem kell annyi ember).


Ugyanakkor ha tetszik a hely, akkor én is inkább azt javaslom, hogy beszéld meg a főnökkel, hogy milyen családi dolog adódott, háhta ki tudtok találni egy jó megoldást.

2022. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Lehet érdemes ezzel egy kört futni felmondás előtt, ha tetszik a meló. hátha van más megoldás is.
2022. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Kellemetlen heteid a végén nem lesznek, mert bármikor felállhatsz és kisétálhatsz. Az korrekt a részedről, ha elmondod, hogy nem fogsz a 3. hónap után maradni, de ha akarják kitöltöd a 3 hónapot.

Egyébként meg nyilván nem fognak örülni és többet oda már nem vesznek fel, viszont az újságba nem fogják megírni, hogy otthagytad őket, tehát rád nézve a dolognak következménye nem lesz.

Szerintem is érdemes megbeszélni velük, ha tényleg meg akarnak tartani, kitalálnak majd valamit.

2022. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
A próbaidő alatt ők is bármikor felmondhatnak, nekem is mondtak már fel legutolsó napon csak úgy, szóval ne csinálj ebből érzelmi kérdést.
2022. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Én pont ma mondtam fel és 2,5 hét múlva járt volna le a próbaidőm.

Nekem nem lett volna kellemetlen, de a 30-as, 40-es diplomás munkatársaim egész nap nem szóltak hozzám 😅 Gyerekes, nem?

Amúgy még a héten maradok, hogy normálisan át tudjam adni a dolgaimat.

2022. jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!