Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem kereshetünk ilyen...

Miért nem kereshetünk ilyen árak mellett 400 ezret?Miért mindig a felét keressük csak annak amire szükségünk volna?

Figyelt kérdés
Ez így volt már 30 éve is,20 éve is,10 éve is és így van most is.Legtöbb helyen 1000 forintos órabért adnak.Egy liter étolaj 700 forint.Mi miért nem kereshetünk soha annyit amennyire szükségünk lenne?Miért csak a felét?Vagy még annyit se?

2022. jan. 4. 17:45
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
59%

Balfék vagy.

Én délelőttönként burkoló vagyok, délután pedig ismerősöknek hajat vágok, havi 1-2 alkalommal be is festem nekik.

Magángéppel utazok a Maldív-szigetekre nyaralni.

2022. jan. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
71%

Nagyrészt azért mert az emberek legnagyobb részének az a legnagyobb adottsága hogy van két keze meg két lába amit jó esetben használni is tud.Ha több hozzáadott értéke lenne az embereknek többet érnének a munkaerőpiacon.Ezt köszönhetjük a borzalmas oktatási rendszerünknek nagyrészt.

Aztán ott van az hogy a kormány minden hülyeségre veri el a pénzt ahelyett hogy a gazdaságot fejlesztené fenntartható módon,a korrupció ami elviszi a forrásokat stb

2022. jan. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim válasza:
74%

Igazából nekem már nem sok időm van, megettem a kenyerem javát, gyerekem nincs, szóval tökmindegy ezt a kis időt már kihúzom valahogy.

A valóság az, hogy nincs politikai erő, ami a nép jólétét, gyarapodását, tehát a közjó fejlődését tartaná szem előtt, csak abban versengenek melyik banda tud többet ellopni.

(A mi hazánk Toroczkaival ezt mutatja, hogy Magyarország fejlődése a cél, egyelőre tesznek is érte, de majd ha egy idő után esetleg hatalomra kerülnek kiderül, mennyire van így, illetve civil szervezetek is mozgolódnak, de nem tűnik túl erősnek ez sem, nincs még támogatottságuk.)

A globalizáció ellenes kezdeményezésekben látom a jövőt én is, de lehet, hogy korán van még ehhez, vagy nem is fog megvalósulni, inkább a vesztébe rohan az emberiség.

Gond van az elosztással is, nagyon nagy különbségek vannak a bérekben, igenis meg kell fizetni minden munkát! Aki luxusban él, el kellene gondolkoznia, hogy azok számára, akikből él, legalább emberhez méltó béreket kellene biztosítania.

Mindenkinek a munkája fontos, szükség van rá.

De persze amíg összefogás nem lesz, külön mondják a magukét a vasutasok, pedagógusok, egészségügyiek, szociális, belügyi, stb... területek, addig nem is lesz itt változás.

2022. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
100%

#52

Tanultam, jobb munkát és gyorsabban végzek mint az osztrák, lengyel, horvát, román kollégák mérnöki területen. De az egész csapatom. A bérünk a románokéval, horvátokkal versenyez, a többiek kicsivel(PL) vagy sokkal (A) többet keresnek.


Amíg az országnak nincs önálló nemzetközi szinten elismert termékkel rendelkező ipara addig bizony rabszolga lesz. Ha az országban csak zseni és diplomás emberek lennének sem keresnénk sokkal többet € viszonylatban.

2022. jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
2022. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
100%

Én az oktatásban látom a hibát. Már 60 éve elavult az egész világon, nem csak Magyarországon.

Szívesen megosztom privátban azt a tantárgylistát, amivel Magyarországon lehetne a világon a legjobb közoktatás (ált. és középi.).

2022. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!