Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kezelnétek azt a szitut...

Hogy kezelnétek azt a szitut ha megtudnátok hogy egy totál pályakezdő, null kilométeres valaki totál azonos munkakörben és végzettséggel pont ugyanannyit kap mint aki 10+ éve a cégnél van?

Figyelt kérdés

Az illető még soha nem dolgozott, ki tudja meddig marad, lehet 1 hónap és itt se lesz. Nagy a fluktuáció. Gyak tapasztalata nulla.

És mégis, forintra ugyanannyit kap, mint aki 10+ éve itt van.


Ezt hogy lehet lekezelni?


2022. jan. 17. 07:59
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
91%
A kezelés nálam ilyenkor eleve képbe sem jön. Kezelni, elviselni vagy nem elviselni olyan dolgokat szoktam, amik közvetlenül érintenek, hatással vannak rám. Ez viszont nem olyan. Csak sokan szeretik annak kikiáltani.
2022. jan. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
14%
A fizetés olyan dolog amely életünket a legalapvetőbb szinten meghatározza.ennél már csak az durvább ha valakinek 1 keze van...
2022. jan. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Lenyeled, mint a békát. Mindenhol ez van és volt és lesz.
2022. jan. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
85%
12: De csak a saját fizetésed, nem a másé. Attól mi lesz rosszabb, hogy megtudod, hogy ő is ugyanannyit kap?
2022. jan. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom nem igényel túl nagy szaktudást a munka. Egyébként meg éppen lehet, hogy ott annyi az adott munkakörhöz tartozó fizetés és pont.
2022. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a jelenséget hívják úgy, hogy - jelen esetben - (cégen belüli) bérfeszültség.
2022. jan. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
27%

Ezert nem szabad 10 evig egy helyen dolgozni

3-4 evente munkahelyet váltok

2022. jan. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
91%

Ennyit számítanak a kapcsolatok, mondaná bárki zsigerből. Viszont lehetnek más okai is akár, ami megdobhatja a fizut:


- Nyelvvizsga pótlék

- Suli mellett elkezdett dolgozni már. (Tehát nem annyira “nullkilométeres”.)

- Ha olyan a munkakör, a sávos fizetésemelés is lehet az oka. (Tudtad pl., hogy tanárok 8-10 év tapasztalattal is kereshetnek annyit, mint egy pályakezdő, ha nem lépnek fel ped II. kategóriába?)


Engem amúgy nem izgatna. Esetleg azon gondolkoznék el, hogy én mennyire vagyok jó munkaerő. És hogy miért turkálok más pénztárcájában, ha elégedett vagyok a presztízsemmel és a keresetemmel.

2022. jan. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
88%

abba gondolj bele, ha valaki 10+ éve ott van és alig emelkedett a fizetése az elég cinkes


sok esetben van olyan, hogy aki ott van 5-6 éve kevesebbet kap, mint egy új, hogy miért? mert azóta az árak, bérek változtak, csak akik ott voltak nekik nem volt emelésük

emiatt sok esetben az újak többet is kapnak, mint akik ott vannak régóta

2022. jan. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
40%

Amugy a munkahely is szar hogy nem becsuli meg a huséget

Ahol most dolgozok 10 ev utan adnak brutto 50 ezer Ft bonusz

10 ev utan legalabb 2-3 milliot kene adniuk nem szaros 50 ezret

2022. jan. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!