Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is fél, hogy az automatizá...

Más is fél, hogy az automatizáció, robotizáció hatására elveszítheti a munkáját, ha nem is most, de 10-20 év múlva?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy multinál dolgozom könyvelés-előkészítés részlegen. Német nyelvű számlákat kell bevinni a rendszerbe, iktatnom, e-mailezni, ritkán telefonon értekezni. Szeretem csinálni, de félek, mi lesz 10-20 év múlva, mikor lehet hogy ez az egész folyamat már automatizálva lesz, és az emberi munkára már nem lesz szükség. Más munkakörök is veszélyben lehetnek a technika fejlődése miatt (sofőrök, tanárok, irodai adminisztrátorok, fordítók, idegenvezetők, gyári munkások, postások, stb.) Mi lesz ezekkel az emberekkel? Mindenkinek át kell képezni magát fejlesztőnek/mérnöknek/programozónak?

2022. jan. 17. 10:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Jav. ha -> hanem
2022. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Én aggódnék a helyedben, no joke. Vállalatirányítási rendszerekkel foglalkozik a cég ahol dolgozom, én főleg automatizációval foglalkozok. Ennél sokkal komplexebb dolgok is vannak már teljesen automatizálva és a cégek egyre jobban törekednek erre. Hatékonyabb, gyorsabb és a hiba lehetőség is sokkal kevesebb. Az idegen nyelv ismeret régen érték volt, ma már elvárás. Szerintem nincs 10-20 évetek. Legalábbis nem multiknál.
2022. jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Szóval akkor tanuljon mindenki fejlesztőnek/programozónak, vagy hasonlónak?
2022. jan. 17. 10:54
 14/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem, nyílván nem. Van más munka is az irodai robot és az IT szakemberen kívül.
2022. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
43%

Hasonlóak?

Yes.

2022. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Figyelj, én közgazdászként dolgoztam egy olyan projecten, ahol az AI el tudott olvasni egy szöveget, és logikai következtetéseket levonni belőle. Olyat, amit te meg én csinálunk, ha olyan szöveget olvasunk, amit értünk.

Azért ez pár fokkal bonyolultabb mint SAP-ba könyvelgetni, meg németül e-mailezni.

Hogy hogy tudsz ellene védekezni?

Valahogy tuti lehet, olvass utána, hogy könyvelőként mi az AI biztos terület.

2022. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%
20 év múlva olyan új munkák lesznek, amiről jelenleg fogalmunk sincs. Sok meg eltűnik. Ez világ rendje.
2022. jan. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én összetett riportálási és kontrolling feladatokat végzek. Nálam a közeli jövőben nem áll fenn az automatizálás veszélye, de ki tudja mi lesz 20 év múlva. Most vagyok 28, még kb 40 évem van a nyugdíjig, bár a célom az, hogy 25 év múlva nyugdíjba mehessek :D
2022. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Én nem félek ettől mert ezeket a gépeket javítom :D

Nekem mindig lesz munkám ha lépést tartok a technológiával.

2022. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%

Pont ellenkezőleg. Minél nagyobb divat az irodában mereszteni, annál biztosabb a munkám. Csak nehogy egyik nap odajöjjön egy robot , akit Progam Pistike küldött, és elkezdje kikeverni a ragasztót a csempéhez, mert helyben tökönszúrom magam! 😂

Burkoló 41/F

2022. jan. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!