Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is fél, hogy az automatizá...

Más is fél, hogy az automatizáció, robotizáció hatására elveszítheti a munkáját, ha nem is most, de 10-20 év múlva?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy multinál dolgozom könyvelés-előkészítés részlegen. Német nyelvű számlákat kell bevinni a rendszerbe, iktatnom, e-mailezni, ritkán telefonon értekezni. Szeretem csinálni, de félek, mi lesz 10-20 év múlva, mikor lehet hogy ez az egész folyamat már automatizálva lesz, és az emberi munkára már nem lesz szükség. Más munkakörök is veszélyben lehetnek a technika fejlődése miatt (sofőrök, tanárok, irodai adminisztrátorok, fordítók, idegenvezetők, gyári munkások, postások, stb.) Mi lesz ezekkel az emberekkel? Mindenkinek át kell képezni magát fejlesztőnek/mérnöknek/programozónak?

2022. jan. 17. 10:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
68%
Már az ipari forradalom idején is attól tartottak, hogy a gépek kiszorítják az emberi munkát. Részben be is jött. De rengeteg új szakma alakult ki. Én pl. gyógypedagógiát tanulok, nem hiszem, hogy ezt a feladatot átveszi majd egy robot. Szerencsére külföldön élek, és itt ezt normálisan megfizetik. Masszőr, kozmetikus, pszichológus, plasztikai sebész, jógaoktató, stb. régen nem volt elterjedt, ma van rá igény.
2022. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Én tartok ettől, szerintem ez fog bekövetkezni. Viszont nem értek egyet az érzéketlen és cinikus "fejleszd magad!" felkiáltásokkal, mert teljesen irreális, hogy egy társadalom csak informatikusokból álljon. Vannak persze kézzel végezhető szakmák, ahol lehet magánban dolgozni, de ha az összes "aktakukac" munkanélküli lesz, mert a mesterséges intelligencia kiváltja, akkor nem lesz fizetőképes kereslet.

Szerintem 10 és 20 év múlva ezek lesznek az égető kérdések, mivel tömegek maradnak majd munkanélkül, hiszen a cégek csak a bankszámlájukat nézik, nem foglalkoznak a kapzsiságuk társadalomra gyakorolt hatásával.

2022. jan. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

A tanárokat nyugodtan ki lehet venni a felsorolásból.

A gyerekek példaképre van szükségük, közösségre, személyes jelenlététre, a szülőknek pedig arra, hogy biztonságban tudják gyermekeiket.

Ezt eddig is tudtuk, de a covid most méginkább tudatosította mindenkiben.

2022. febr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
33%

Hihetetlen ez a kommentszekció!


Az első meg a második ipari forradalom idején is milliók veszítették el a munkájukat. Aztán lett más.

2022. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!