Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik az iskola után nem...

Akik az iskola után nem találtak egyből munkát, hogy bírták lelkileg a munkanélküliséget?

Figyelt kérdés

Egy hónapja végeztem az egyetemen. Sajnos nem kaptam meg a diplomát mert 2 nyelvvizsga szükséges hozzá, amiből csak 1 van meg jelenleg. A záróvizsga előtt gyakorlaton voltam, majd dolgoztam. Úgy volt hogy maradhatok azon a munkahelyen, viszont pont januárra csődbe ment. Néhány napig jó volt a pihenés,főleg a rengeteg tanulás után, de most már egyre rosszabbul érzem magam és nagyon szégyellem hogy nincs munkám. Már regisztráltam a munkanélkülibe, plusz minden nap ezer álláshirdetést olvasgatok, jelentkezek állásokra, viszont naponta ugye nem frissülnek.. Közben tanulok a nyelvvizsgára. Ott tartok hogy a régebbi ismerősökkel vagy a rokonokkal is kerülöm a beszélgetést is mert ha rákérdeznek hogy van-e munkahelyem akkor csak szégyenkezek. Nem válogatok a munkák közt, szóval nagy igényeim sincsenek. Nyáron diákmunkán voltam, azt is nagyon szerettem. Hiányzik a pörgés, a társaság, a megoldandó feladatok... Na meg persze a saját kereset. Igaz nem vagyok költekezős, a korábbi fizetéseimből is maradt a bankban, de csak jó lenne gyűjtögetni a jövőre. Ha hosszú távon ez lesz, be fogok kattanni. Pedig egyik barátnőm 3 éve nem kap állást, én meg egy hónap után ilyen rosszkedvű vagyok.

Ti hogy bírtátok ezt az időszakot?

Akik voltak ilyen helyzetben azoktól kérdezem hogy mennyi idő után találtak munkát?

23N



2018. febr. 20. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy, vagy bárhogy. Olyan mint mikor "nyár" van, de folyamatosan munkát keresek és interjúkra járok. Mivel én otthon laktam ebben az időszakban, anyagilag semmi különbséget nem éreztem, csak szerettem volna saját lábra állni. Azóta persze már sikerült ;)
2018. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Na szuper hogy saját tapasztalatot írtál. Ilyen válaszoknak örülök!!

Igen én is itthon lakok még, és ha kapnék is munkát akkor is itthon laknék egy darabig mert annyi pénzem nem lenne egyből hogy elköltözzek.

Csak velem az a baj hogy szeretem ha van valami dolgom és nehéz most ezt kibírni.

Örülök hogy neked jó lett az életed!:)

2018. febr. 20. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Én 50 sikertelen állásinterjú után prostituáltként kezdtem el dolgozni, de azóta már felvettek az egyik BIG4-es céghez. Jogász vagyok. Kitartást neked, kérdező!
2018. febr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Ki lehet bìrni, én 13 éve vagyok munkanélküli, hidd el, megszokja az ember.
2018. febr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

A prosti jogászlány válaszát komolyan ne vedd :D Olvasd vissza a fergeteges kérdéseit :)


Egy hónap még nem a világ vége. Viszont én akkor, amikor anno felmondtam az első cégemnél, 3 hónapig nem találtam újat, pedig azt hittem, hogy hamar sikerülni fog. Minden elutasítás után csökkent az önbizalmam, megkérdőjeleztem a szakmai tudásomat, és hogy valóban jó vagyok-e? Nagyon depis időszak volt, semmirekellőnek éreztem magam, olyannak, aki nem értéke. sem a családi kasszába nem tudtam beletenni, sem társadalmilag nem voltam hasznos. De ezekre nem szabad gondolni, szerintem éppen ezek miatt a negatív gondolatok, neg. kisugárzás miatt nem vettek fel pár helyre. Ha hiányzik a mindennapi teendő, járj nyelvsuliba, közben keress melót. Össze fog jönni. Sportolj, járj el barátokkal, tanulj, és hipp-hopp megint alig lesz időd valamire :)

2018. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Én is nehezen bírtam, es néhány hónap után elmentem külföldre aupairnek. Ezzel is kicsit "elhalasztottam" a munkakeresést, majd hazajőve néhány hét alatt találtam munkát a nyelvtudásommal. (plusz egy jó kaland is volt)
2018. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5:Persze olvastam a lánynak néhány írását,nem érdekelnek a kamu történetei.. Azért nem is reagáltam arra amit írt.


Akkor te is tudod mit érzek most. Persze tudom egy hónap után nem kell sírni, csak én is azt érzem amit te leírtál,hogy haszontalan vagyok. Itthon persze segítek amit tudok, most is nekem hogy sok a szabadidőm, apának csinálom a papírmunkát,így neki ennyivel is kevesebb van, mert rengeteget dolgozik. Házimunkába is besegítek. Nyelvet is tanulok. Úgyhogy elvagyok, csak hiányoznak a kihívások. Köszönöm a biztató kommented!:)


#6: Neked is köszönöm hogy írtál. Külföldi dolgon én is gondolkodtam mert ugye nyelvvizsgára készülök, és szerintem ott lehet tökéletesen megtanulni egy nyelvet, nem könyvekből bemagolni. Szerintem nagyon jó döntést hoztál. Örülök hogy jól alakult az életed.

2018. febr. 20. 22:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Előre is bocsi, de akkor most felébresszelek, vagy már megtette a valóság? Eh, mindegy, teszek rá egy lapáttal még én is.


Friss diplomásként tavaly én több mint fél évig kerestem állást, mire a 31. elküldött önéletrajzommal felvettek egy telefonos munkára, ahol elfelejtették közölni, hogy amúgy 150 ezer forintba fog fájni a munkaruhám és a belső képzésem. Ja, meg hogy a vállalati telefonom legyen bekapcsolva 24/7/365, illetve az interjún beharangozott 1 órás kajaszünetem amúgy 6-7 részre bontva, 5-10 perces szegmensekben lesz kiosztva, tehát még azzal sem én gazdálkodok majd.


Na, innen 2 nap után felmondtam, mielőtt még tényleg olyan adósságba verem magamat (így csak egy 12 ezer forintos munkavédelmi cipőt kellett kifizetnem, amit nem is használtam). Újabb 10 elküldött önéletrajz után bekerültem a környék leghírhedtebb, legalja gyárába, 3 műszakba. Természetesen nem bírtam (és nem is akartam bírni), így 2 héten belül felmondtam.


Végül az 52. elküldött levelemmel, szeptemberben találtam meg a mostani munkámat. Kitalálod, mit? Pooontosan! Árufeltöltő vagyok. Ezért tetű mód megérte tanulni! A kezdeti motiváltságot felváltotta lassan fél év alatt a gyomorideg és 10 kilót fogytam ezen a trágyatelepen. Pedig nem vicc, eleinte még tökre tetszett is a munka, csak hát a mézes-mázos, 1 hónapig betartott ígéretek gyorsan szertefoszlottak és a kisfőnökök is hamar kimutatták a foguk fehérjét.


Az, hogy te egy hónapja nem találsz munkát, teljesen általános, és nagyon meglepődök azon, hogy te ezen meglepődsz. Azonban mondanám, hogy lesz ez még ennél jobb is, de most minek ringassalak fals reményekbe? Protekcióra, kihalásra, ismeretségekre épül a legaljától már fél fokkal is jobb munkák 85%-a, a maradék 14%-ot pedig a hiányszakmák töltik ki. Aztán ott az az 1%, ahova nagyjából a lottóötöshöz mérhető szerencse szükséges. Na, utóbbira kell gyúrni, de ehhez 50-60, válogatás nélkül spammelt önéletrajz lesz a minimum.

2018. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen viseltem az önbizalmam a béke feneke alatt volt.Főleg amiatt, hogy volt osztálytársaim már a suli alatt találtak jól fizető munkát (anyuci,apuci betette őket) míg én csak saját magamra számíthattam.Keresgéltem, sok helyre jelentkeztem, volt ahova be sem hívtak, volt ahova igen, de semmi választ nem kaptam.Majd bejelentkeztem a munkaügyhöz, ahol végül elfogadtam a közmunkát jobb mint a semmi alapon.Szerencsém volt jó helyre kerültem, irodai munkát kellett csinálnom.Közben folyamatosan keresgéltem és amikor már fix volt, hogy felvesznek akkor ott hagytam a közmunkát.Lelkileg nagyon nehezen viseltem a munkanélküliséget és a közmunkát is.Megalázó volt kicsit , hogy csak ennyit érek úgymond közben szintén a volt sulis társak már babáztak,ház,kocsi stb...viszont a pozítivum, hogy kaptam pénzt és normális emberek között voltam.Jelenlegi munkahelyemet szeretem,egész jó a fizetésem,jófejek a kollegák,könnyű munka.

Amikor munkanélküli lettem akkor kb 1 hónap után találtam munkát, kezdet nehéz volt, de utána már belejöttem, én is egyre ügyesebb voltam az állásinterjukon.

Az arany szabály amit jó ha az ember betart addig ne mondj fel a munkahelyeden amíg nincs biztos új helyed.

2018. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!