Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik egyetem után teljesen...

Akik egyetem után teljesen más területen helyezkedtetek el, mint a végzettségük, hogyan dolgoztátok fel lelkileg? Hogy tudtál váltani?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! A kérdésem az, hogy akik 5—6 év egyetem (osztatlan vagy alap+mester képzés) elvégzése után rájöttek, hogy egyáltalán nem szeretnének azon a területek dolgozni, amit tanultak, hogyan éltétek meg a váltást? Hogyan sikerült feldolgozni, hogy rosszul választottál, elpocsékoltál éveket, hiába tanultál, kezdheted elölről az egészet, az új területen mindent nulláról kell kezdeni, később lesz jó fizetésed vagy sosem lesz annyi mint az eredeti végzettségeddel, mialatt az eredeti végzettséged szerint már előrébb tartanál a karrieredben? Hogy tudtatok váltani (nyilván ilyenkor még 5-6 év egyetem már nem jön szóba)? Hogy jött, hogy mit szeretnél helyette csinálni, amibe érdemes is belevágni és hogy tetted meg az első lépéseket afelé? Konkrét példák is érdekelnének, hogy miről mire váltottatok, könnyen ment-e, illetve megbántad-e?

2022. jan. 26. 10:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%
3 es fel ev alapkepzes, plusz fel evet rahuztam, mester alapbol 2 ev, de en diplomazas elott elhasznaltam a 12 honap erasmusomat, igy a mestert 3 ev alatt vegeztem el
2022. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%
6 év egyetem (osztatlan tanárképzés)... Mikor másfél éve elkezdtem dolgozni és szembejött a nettó 145 ezres fizetés, 2 hónapot bírtam a pályán maradni, aztán már nem volt miből fizeti az albérletet. Azóta egy gyorsétteremben dolgozom, de így legalább a nettó 250 megvan havonta. A tanári lenne az álommunkám, de fontosabb az, hogy ne haljak éhen.
2022. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
12-es mostmár a 200at megkapnád. Milyen tanár vagy? Én tesi tanár vagyok egy szakközépben. Legtöbbször úszni viszem a lányokat. Szeretem, amit csinálok. Hétvégente meg besegítek egy burkolónak. Így kijövök, és azt csinálom, amit szeretek.
2022. márc. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%
Magyar-töri szakos vagyok, én sajnos nőként nem vagyok olyan erőben, hogy burkoló mellett dolgozzak.
2022. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
És mosogatás étteremben? Most mit dolgozol?
2022. márc. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
KFC-ben vagyok pultban :D
2022. márc. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
57%
Az jó. Van korlátlan csirkefogyasztás? Nem szoktál azon gondolkozni, h a 6 év alatt mennyi pénzt össze tudtál volna gyűjteni?
2022. márc. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Már tanulás közben tudtam, de nyúl voltam váltani. Viszont se a logikai készségem, se az önbizalmam nem tartott ott, mint később, nem tudtam volna megcsinálni akkor, sajnos ennek így kellett lennie.

Tehát alapvetően kevés reménnyel csináltam az egészet, nem utána jött egy pofáraesés.



3,5 év környezetmérnöki egy borzalmasan rossz karon, utána irodai adminisztrátor munka mellett munkavédelmi technikus OKJ, majd szintén munka mellett tűzvédelmi előadó OKJ, mindeközben jogsi.



Jelenleg szoftverfejlesztőként dolgozom egy szimpatikus multinál, amit ismerős révén évek óta ismerek, nettó 300 felett kapok, rugalmas a munkaidő, sok home office van és ígéret szerint marad is a COVID után is, millió fajta tea, gyümölcsnap, kényelmes iroda. A tipikus babzsákfoteles, kanapés, saját konditermes hely.



Azt nagyon sajnálom, hogy az egész fiatalságom tanulással telt, telik (másfél órája írtam zárthelyit).

Nem kellett volna az első 2 OKJ egyáltalán és a szoftverfejlesztésre se így kellett volna átnyergelni, lett volna kevésbé fájdalmas módja.



Tehát itt tartok és így viselem.

2022. márc. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
80%
Ne így fogd fel, nem pazaroltál el éveket. A tudásod csak a tiéd és talán neked fel sem tűnik, de emellett sokat tanultál kitartónak lenni, vizsgahelyzetben helytállni, tanulási módszereket alkalmazni, megírni a bedandókat, kidumálni magad helyzetekben, időre teljesíteni egy feladatot, stb. Tehát sok olyan dolgot szedtél közben magadra, amit bármely munkaterületen hasznosítani tudsz és nem biztos, hogy más leendő kollégád is ilyen szerencsés helyzetben van/volt így ebből a szempontból előnyöd is van. Arról nem is beszélve, hogy milyen széleskörű ismeretekkel rendelkezhetsz, ami egy nagyon nyitott, kíváncsi személyiségre vall.
2022. ápr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!