Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzba arcképes vagy...

Önéletrajzba arcképes vagy egész alakos képet kell tenni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 22. 02:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%
Leginkább semmilyet. Nekem évek óta nincs fotó az önéletrajzban, mert minek? Nem a pofám a lényeg, hanem a tudásom.
2022. febr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy a 10-11 leírja, hibás az elgondolás. Igenis számít az első két benyomás.

Miért mondom, hogy az első kettő? Mert az első az önéletrajzon, felkelti a figyelmet, a szimpátiát és nagyobb eséllyel hívnak be. A második az első személyes találkozás, amikor is ha nem azzal találkoznak, aki a képen szerepel, hatalmas negatívum.

Egy diszkrét igazolvány kép legyen, ami számodra előnyös. Max minimálisan retusálva és nem árt, ha úgy nézel ki rajta, ahogy a mindennapokban (haj-smink), de igényesebb vagy (előtte fodrász).

2022. febr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%
#12: Legutóbbi munkakeresésemkor 4 helyre adtam be a CV-t, mind a négy helyről hívtak interjúra, végül az egyik helyre fölvettek úgy, hogy semmit nem láttak belőlem, mert a CV-ben nincs fotó, az interjú meg online volt, kamera nélkül. A főnökékkel 1 év után találkoztam, mert homeoffice meló. Szóval erről ennyit.
2022. febr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

8: Téged nagyon jól látni, mert 0% vagy. :P


11: Értem, de a hirdetésben fényképes önéletrajzot kérnek.


Köszi a válaszokat! :)

2022. febr. 22. 12:42
 15/17 anonim ***** válasza:
86%
A "fényképes önéletrajz" tipikus KKV berögződés. Ha nagyon meg akarnak nézni, LinkedIn-en úgyis megtalálnak, ott van fent fotó.
2022. febr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%

Vállad még látszódjon max. Egy félmosoly szerintem elengedhetetlen, csináld meg a hajad legyen frissen mosott, ha férfi vagy állítsd be, nőként egy kevés smink. Ne selfie legyen, hanem valaki készítse el a képet, akár többet is, akkor van miből válogatni. A selfie legtöbbször azért sem jó, mert sokan nem a lencsébe néznek, hanem a kijelzőre és elviszi a tekintetet. A háttér legyen valami fal és lehetőleg ne hófehér.


A lényeg az, hogy látszódjon, hogy törődtél a pályázatoddal, igényes legyen a fotó és maga a tartalom se legyen tucat. Én minden álláshoz külön CV-t állítok össze, hogy az adott munkakörre szóljon. Kinézetileg is próbálok kicsit egyedi lenni, de nem különc, ami alapján megjegyezhető lesz. Pl ha az ember egy átlagos adminisztratív melóra jelentkezik, ahol nincs különösebb elvárás, és bemegy 100+ pályázat, ott muszáj valamivel kitűnni.

2022. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Csak arckép elég.
2022. febr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!