Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökként hány év tapasztalat...

Mérnökként hány év tapasztalattal a legideálisabb Svájcban szerencsét próbálni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, a fiatal tapasztalatlanoknak nem igazán van esélyük, mert sokan akarnak odamenni és nagy a verseny. Tehát egy szintig a minél tapasztaltabb, annál jobb. De vajon egy bizonyos kor felett nem lesz-e inkább hátrány? Ha nem vezetői pozícióról van szó (amit szinte soha nem hirdetnek meg), hanem egyszerű alkalmazott, csapattag, akkor egy bizonyos évszám felett talán valaki túlkoros/túlképzett lehet, nem?

Hiszen 35-40 éves koromban nem tudom elképzelni magam és bárki aki ambiciózus úgy, hogy nem vagyok legalább egy kisebb csapat vezetője, de legalább valamiféle nagyobb felelősséggel rendelkezve. Viszont nagyobb felelősségű pozíciókat nem igazán hirdetnek meg Svájcban, vagy pedig külföldről jőve nem igazán van nagy esély őket megszerezni.

Ezért kérdezem, hogy vajon mi lehet az optimális kor és tapasztalat, amivel nagyon jó eséllyel felvételt lehet nyerni, fizetésben is maximalizálva a lehetőségeket, és még van előrelépési lehetőség.



2022. márc. 9. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
cégtől függ...
2022. márc. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Konkrét tapasztalat is segít, hogy AB illetőről tudod, hogy x évesen y tapasztalattal felvették egy svájci állásra úgy, hogy akkor még nem lakott ott.
2022. márc. 9. 23:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Sztem 5 év nem ártana.
2022. márc. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, hogy érdemes-e néhány év tapasztalattal is kimenni, mert nem akarok várni 20 évet.
2022. márc. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pont 5 év van most.
2022. márc. 10. 07:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor, mire vársz? 😁
2022. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még kell 1 vagy 2 év mire az angol mellett a német is folyékony lesz. :)
2022. márc. 10. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!