Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 43 évesen gyakornoki pozícióra...

43 évesen gyakornoki pozícióra jelentkezni nagyon nevetséges?

Figyelt kérdés
A HR-esek fetrengeni fognak a nevetéstől vagy inkább döbbent csendben néznek hogy ez a jelentkező ezt most komolyan gondolja e.

2022. ápr. 3. 00:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Robert de Niro 70 évesen jelentkezett!!!


Amúgy szerintem ciki.

2022. ápr. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

# 1


mert sokszor kötelező is gyakorlatot eltölteni egyetemi képzés mellett. Akkor is ha valaki éppen 43 évesen szerez egy diplomát. Erről mi a véleményed?

2022. ápr. 3. 01:25
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Pandémia alatt vendéglátósként nappalira jelentkeztem egyetemi képzésre ,két évet le is toltam 1 év alatt 40 évesen, nincs belőle gond.


Most kaptam én is passzív nappali tagozat mellett is gyakornoki diákmunka ajánlatot könyvelésre, igaz azóta már saját irodát nyitottam így max bedolgoznék nekik.


Tanulni sosem ciki, átképezni vagy továbbképezni magad meg végképp nem.


Korábban a gyakorlatot az egyetem mellett, saját vállalkozás keretében csináltam meg a másik diplomámnál is.

2022. ápr. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Jól van hagyjad már ezeket a HReket. Mindegyik pénzes család kölke és nyolc emelettel feljebb van a fejük. Ezek mindenért lenézik az embert, bezzeg, még azért is ha fizetést mersz kérni a munkádért, mert némelyik olyan kiváltságos helyzetben van, hogy dolgoznia nem kellene, inkább pökhendiségét beviszi a munkába
2022. ápr. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
A feleségem a cégénél (ahol 1 éve dolgozott) intézte el, hogy gyakornokként legyen nyilvántartva. Kötöttek az egyetemmel szerződést (mármint a cég), stb. 42-43 évesen.
2022. ápr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5-ös még annyi kiegészítés, hogy nem feltétlen szükséges nálunk az Egyetemen a céggel kötött szerződés sem, ha van munkaszerződése a hallgatónak és pl. passzív nappali, vagy egyéni tanrend mellet megcsinálja a kötelező szakmai gyakorlatot a munkaszerződése keretében a cégnél.


( Nekem is így volt, svájci cégnél külföldön dogozva, egyéni tanrend mellett digitális oktatás alatt)


Nyilván a cégnek meg jobb is, ha nem egy "ugródeszkás" hallgatót vesz fel, hanem adott esetben egy olyan egyént, aki a korábbi más szakterületen már megszerzett x év szakmai tapasztalatait is érvényesíteni tudja a kötelező gyakorlati helyen.

2022. ápr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Te írod ki ezeket az autistának néznek-e, csövesnek néznek-e stb kérdéseket is?

Nem, nem fognak semminek nézni, szimplán kukázzák az önéletrajzod és már el is felejtettek.

2022. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

# 7


de miért kukázzák?


életkort eleve nem kell CV be írni

2022. ápr. 3. 11:39
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
#8: Attól még lesz egy fotó (ne állj neki rugózni rajta), de értelmesebbeknek le fog esni, hogy van egy lyuk a középiskola és az egyetem között. Hacsak nem tudod megmagyarázni, miért van ott. Mondjuk ha meg tudod, akkor eleve nem releváns az egész kérdéskör
2022. ápr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

# 9


Akkor alapvetően gyanakvást kelt aki egyetemi tanulmányokat nem mondjuk max. 30 éves koráig végzi el?


Pl. huszas harmincas éveiben csak érettségivel és szakmával dolgozik

mert mondjuk neki az úgy bejött mert meg tudott élni belőle de mo djuk 40 évesen megtetszik neki egy egyetemi képzés és elkezdi érdeklődésből és ez miatt megy gyakornoknak?


Tehát hiába nincs semmi eltitkolnivaló, vagy "lyuk", munkáltató szempontból ez mindenképpen gyanús?

2022. ápr. 3. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!