Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkalehetőséget...

Melyik munkalehetőséget válasszam? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Mindkettő ugyanannál a cégnél van, az egyik gépkezelés, a másik minőségügyi technikusi, adminisztratív jellegű meló.


1) Gépkezelés:


Havi átlagosan nettó 400 ezer forint a fizetés, de ezért cserébe sokszor rohangálós, stresszes a munka. 1-2 túlórát havonta vállalni kell a 4 kilóért. 12 órás munkarendben zajlik a munkavégzés meglehetősen melegben, 30-40 fokban télen nyáron gépzúgásban, csipogásban, pittyegésben. A munka egy szakaszában üvegpor és korom is száll a levegőben. Munkaeszközök: plexiszemüveg, szövetkesztyű, acélbetétes bakancs, hajháló, hosszú ujjú köpeny, stb. ,2 munkanap után 2 pihenő következik (Nappal, éjszaka, pihenő, pihenő). A dolgozók 100%-át a magas fizetés motiválja.


2) Minőségügyi technikus:


A beosztás irodai munkarendben történik hétfőtől péntekig 8 órában. A fizetés fixen nettó 314 ezer forint + negyedéves bónusz ami kb. nettó 50 ezer forint/hó. Túlóra nincs. A munka nem hajtós, de a felelősség nagyobb, mint a gépkezelőknek. A környezet tiszta, csendes és kellemes hőmérsékletű. Jellegéből adódóan inkább minőségügyi, adminisztratív munka jellemzi. Inkább nők töltik be ezt a munkakört, én lennék az első férfi. Munkaeszközök: köpeny, hajháló, szövetkesztyű. Továbblépési lehetőség van további, minőségügyi felsőbb munkakörökbe.


Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a feleségemmel gyermekáldás előtt állunk és most vettünk családi házat így van 15 milla forint hitelünk is. Ti mit tennétek? Hagynátok a fenébe a pénzt és a nyugisabb, egészségesebb 1 műszakos állást választanátok vagy 12 órában dolgoznátok egészségtelenebb környezetben, de kb. havi nettó 70-80 ezer forintért többért? Jelenleg gépkezelő vagyok és a bal térdem régi sportsérülés miatt van, hogy fájni szokott.


2022. ápr. 8. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Az utolsó mondatodat olvasva már nem értem a kérdést.. Szerintem te is tudod a választ. Személy szerint azt mondom semmi esetre se vállald az egészségtelen kornyezetű mhet. Fel a fejjel!
2022. ápr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem is kérdés, egyértelműen a második.
2022. ápr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Ezt első sorban életed párjával kell megvitatnod. Egészségügyi szempontból egyértelmű, hogy a 2-es a jobb választás, de a pénz az nagy úr.
2022. ápr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A feleségem is azon a véleményen van, hogy inkább az egészségemre figyeljek oda és válasszam az egy műszakos munkát. Szerinte bőven elég volt nekem a 7 éve 3 műszakban, majd 1 évig 12 órában végzett műszakos munkarendből, tartsak pihenőt. Ő azzal érvel, hogy fizikai műszakos munkát lehet később is vállalni, mert oda mindig van felvétel és ezzel a minőségügyi technikusi lehetőséggel van esélyem karriert építeni, míg gépkezeléssel aligha.
2022. ápr. 8. 20:24
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Karrier szempontból: minőségügyi technikus, de azért ne lepődj meg, ha mégse olyan nyugis, mint gondolod.

(Minőségügyi mérnökként írom)

2022. ápr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért munkahelyfüggő is lehet mennyire nyugis.
2022. ápr. 8. 20:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a feleségednek. Hallgass rá :)
2022. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A másodikat, számomra egyértelműen.
2022. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, eléggé egyértelmű mit kell tennem
2022. ápr. 8. 20:57
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Én voltam minőségellenőr kb. 10 évig, különböző munkaterületeken (üzemek, raktárak, labor, iroda). Mindegyik egy műszakos, 8 órás volt, de az irodait kedveltem a legjobban.
2022. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!