Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkalehetőséget...

Melyik munkalehetőséget válasszam? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Mindkettő ugyanannál a cégnél van, az egyik gépkezelés, a másik minőségügyi technikusi, adminisztratív jellegű meló.


1) Gépkezelés:


Havi átlagosan nettó 400 ezer forint a fizetés, de ezért cserébe sokszor rohangálós, stresszes a munka. 1-2 túlórát havonta vállalni kell a 4 kilóért. 12 órás munkarendben zajlik a munkavégzés meglehetősen melegben, 30-40 fokban télen nyáron gépzúgásban, csipogásban, pittyegésben. A munka egy szakaszában üvegpor és korom is száll a levegőben. Munkaeszközök: plexiszemüveg, szövetkesztyű, acélbetétes bakancs, hajháló, hosszú ujjú köpeny, stb. ,2 munkanap után 2 pihenő következik (Nappal, éjszaka, pihenő, pihenő). A dolgozók 100%-át a magas fizetés motiválja.


2) Minőségügyi technikus:


A beosztás irodai munkarendben történik hétfőtől péntekig 8 órában. A fizetés fixen nettó 314 ezer forint + negyedéves bónusz ami kb. nettó 50 ezer forint/hó. Túlóra nincs. A munka nem hajtós, de a felelősség nagyobb, mint a gépkezelőknek. A környezet tiszta, csendes és kellemes hőmérsékletű. Jellegéből adódóan inkább minőségügyi, adminisztratív munka jellemzi. Inkább nők töltik be ezt a munkakört, én lennék az első férfi. Munkaeszközök: köpeny, hajháló, szövetkesztyű. Továbblépési lehetőség van további, minőségügyi felsőbb munkakörökbe.


Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a feleségemmel gyermekáldás előtt állunk és most vettünk családi házat így van 15 milla forint hitelünk is. Ti mit tennétek? Hagynátok a fenébe a pénzt és a nyugisabb, egészségesebb 1 műszakos állást választanátok vagy 12 órában dolgoznátok egészségtelenebb környezetben, de kb. havi nettó 70-80 ezer forintért többért? Jelenleg gépkezelő vagyok és a bal térdem régi sportsérülés miatt van, hogy fájni szokott.


2022. ápr. 8. 20:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Kifelejtettem, hogy egy cégen (és egy osztályon) belül voltak ezek a munkák és a fizetés nem változott a munkakör függvényében. Előrelépést sem jelentett az "ide-oda ugrándozás", de legalább változatos volt.:)
2022. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 2.

Lehet, h most csalogató az a 70-80 ezer plusz, de hosszú távon nem éri meg. Mi lesz pl. Ha még jobban fájni kezd a térded? Akkor már nem tudnád az 1. Melót csinálni. És ki tudja mikor kapnál újat.

2022. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Minőségügyi mérnök vagyok, dolgoztam az elsőhöz hasonló munkakörben is egyetem mellett, sőt még sokkal rosszabb körülmények között is. Mindenképpen a másodikat javasolnám, a több műszak nagyon egészségtelen hosszú távon, valamint az első nem sok előrelépési lehetőséget kínál (persze nem lehetlen egy multinál gépkezelőként sem előrébb jutni, csak nehezebb sokkal).

Most lehet sokkal jobbnak hangzik az első fizetés, de a későbbiekben ez nem fog számottevően emelkedni, kb infláció mértékével megegyezően jó esetben. A második esetben pedig ha ambiciózus vagy, esetleg a cég támogatja egy mérnöki szaknak az elvégzését levelezősként (vagy te magán úton csinálod), valamint te is írtad, hogy van előrelépési lehetőség, a jelenlegi fizetésed jóval nagyobb mértékben fog emelkedni, mint az első esetben, valamint a munkaerőpiacon is ezerszer jobb helyzetben leszel, mint gépkezelőként.

2022. ápr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!