Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Családnál takarítani, mi az...

Családnál takarítani, mi az ami még belefér?

Figyelt kérdés

Itt leírom részletesen. Lassan 1 éve járok egy kisgyermekes családhoz takarítani, főállás mellett (hétfőtől-péntekig, napi 8 óra)


Fél évig hetente 1* jártam, 4 órát voltam. Január óta már heti 2* kell mennem, azért mert aki volt ennél a családnál másik takarító, nem vállalta tovább.



Nagy nehezen belementem a heti 2* 4 órába, úgy hogy nekem is van családom, 7 éves gyerekem.



Most hogy szabadságot vettem ki a gyerekem tavaszi szünete miatt, így is elvárta volna a kedves anyuka, hogy menjek hozzájuk, takarítsak ki az ünnepekre.


NEM-et mondtam, nekem is jár a szabadság, nekem is kell a szabadidő, amit nem takarítással akarok eltölteni( a munkahelyemen is takarítok egyébként).


Mindezt ráadásul 1200 Ft-os órabérért...

Nagyon tisztaságmániás a csaj, havonta egyszer ablakpucolás, szekrények belesejéből is ki kell pakolnom,áttörölnöm, viszapakolni, ezt is gyakrabban, még ha tiszta is a bútorok belseje... így gyakran felesleges munkavégzésekkel megy el az értékes idő...


Egyszer már kérdezték tőpem, nem-e mennék heti 3 délután, de mondtam, hogy nem. Nekem ez már sok lenne...


2022. ápr. 16. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Az fér bele, ami neked belefér. Neki meg persze arra lehet szüksége, amit csak szeretne, legfeljebb keresnie kell mást is.

Részedről kisgyerek és főállás mellett a heti 2x4 óra úgy gondolom szép teljesítmény, és én sem mennék még egyszer 4 órára, ha amúgy nincs annyira szükségünk arra a pénzre is. Ez az a része, amit te látsz, te tudod mennyire bírod, a családod mennyire bírja és mennyire van rá szükségetek.

A takarításhoz, mint szakmához nem értek, mivel órabérben vagy, végül is az ő dolga, mire akarja elkölteni az idődet, de ha úgy látod, hogy felesleges dolgok miatt nem jut idő a hasznosabbakra, szerintem szólj nyugodtan, te vagy a "szakember". Ha van nehezebb, meg könnyebb munka és változtak az arányok, vagy pedig meg tudnál (és akarnál) csinálni többet is ugyanannyi idő alatt, akkor alkudj ki magasabb órabért, ami alatt hatékonyabb munkát csinálsz. (Ez gondolom úgy működhet, hogy ha előre be tudod osztani, hogy mit mikor csinálsz, hogy a legideálisabb neked haladni.)

A szabadság nem tudom hogy megy ilyen alkalmazás esetén, de teljesen jogos igény, hogy azt mondhasd egy időszakra, hogy akkor nem mész. A helyedben ezt jó előre jelezném, és felajánlanám, hogy előtte úgy időzítem, hogy legközelebbi napon menjek, illetve, hogy a nagyobb munkák pont akkor legyenek elvégezve. Így neki az ünnepre csak egy mindennapos takarítást kelljen végeznie, vagy csak arra embert keresnie.

Ha van megbízható ismerősöd, aki alkalmilag beugrik helyetted, az is jó ötlet lehet, hogy őt ajánld. (De olyat vonj csak be, aki elvenni azért nem akarja a munkád.)

2022. ápr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Az írásodból az jön le, hogy kiszolgáltatott helyzetben érzed magad, félsz, hogy elveszíted a munkád.

Valójában az alkalmazód félhet. Nem tudom, merre élsz, de manapság már elkérhetsz többet is (1500+). 1200as órabérrel nagy mázlija van az anyukának.

Hidd el, ennyiért nem fog egyhamar találni mást.

Itt te vagy a vállalkozó (még ha feketén is), tehát te mondod meg, tudsz-e jönni vagy sem. Semmi követelése nem lehet, nincs semmi munkaszerződés, ami kötelezne téged. Max keres mást, de mondom, ennyiért nem fog találni. Főleg olyat nem, aki szép alaposan áttörölgeti neki a tiszta bútorokat is. Legtöbb takarítónő már 2-3 éve is bőven elkért ennyit és otthagyja a pókhálókat is az ablak és a függöny között, úgy kell folyton a körmére nézni. Emellett alig jöttek fixen, folyton áttették, hogy akkor nem érnek rá stb.

Szóval kis magabiztosság! Te szabod a feltételeket, legyen az ráérés vagy órabér, és szabd úgy, ahogy neked jó.

2022. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Itt 3000 is elkerheto szóval 1200ert nagyon jó ajánlat.


Akkor mész amikor akarsz nem a főnököd

2022. ápr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túl olcsó vagy és biztos jó munkát is végzel ehhez képest. Ezért is akar egyre többször hívni. Neki belefér. Hogy neked mi fér bele, az a te dolgod. Nyugodtan mondj nemet, vagy emelj árat.

Nekem is járt segíteni egy hölgy egy időszakban, alapból 2000 ft/óráért (2 éve). 3-4 órában állapodtunk meg hetente (egy alkalommal). Nagyon tisztességes volt, ha 3 óra alatt végzett, annyit is kért el, nem alibi melózott. Cserébe ha megcsúszott, mert kértem, hogy pl. pucolja meg az ablakokat, akkor kifizettem a több idejét nyilván. Vagy ha egyik héten nem tudott jönni, felőlem utána jöhetett következő héten (elején és vége felé) kétszer. Én azért szerettem nagyon, mert mindig rugalmasan tudtunk kezelni mindent és számomra megfelelő munkát végzett. Szerintem ez így működik jól.

2022. ápr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Hozzánk is járnak takarítók. Az egyikőjük nagyrészt a mosást rakja be, majd át a szárítóba, utána pedig a vasalás. A másik letakarítja a lépcsőt, a konyhát, a mosogatást, valamint ezeket helyezi el, amennyire tudja hova kell (mindketten régóta ismerőseink - 10+ év), és végül a fürdőszobák, valamint porszívózás. (Elég tisztán tartunk mindent alapjáraton, szóval átlagban ennek töredékét csinálja. Havi egyszer még letakarítják az ablakokat.)

Ők ketten együtt jönnek, átlagban heti egyszer, de volt, hogy éppen kimaradt az is és kéthetente jöttek egy időben. 4 órát szoktak nálunk lenni.

2022. ápr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!