Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek igazságos a 25 év...

Szerintetek igazságos a 25 év alattiak Szja-mentessége, nem okoz kollégák közti bérfeszültséget?

Figyelt kérdés
Nyilván a 25 év alattiak örülnek neki, én is örültem volna anno. De ha belegondol az ember, hogy mondjuk a 20 éves takarítónő többet keres, vagy annyit, mint a középkorú iskolaigazgató, akin egy egész intézmény terhe, az nem tűnik igazságosnak. Vagy a 22 éves aktatologató többet visz haza, mint az irodavezető, aki a felelősséget viszi. Mit gondoltok?
2022. ápr. 25. 19:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
60%
És a 3-4 gyerekes anya havi bére okoz gondot, akinek a bruttó fizetése egyenlő a kézhez kapott nettóval ?! :-)
2022. ápr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az okoz gondot, hogy a 3 és több gyerekesek nem csak SZJA-t nem fizetnek már, hanem lassan járulékot sem.


Az SZJA nem is érdekel, mert az adó, azért nem jár cserébe semmi, de a járulékot azért fizetjük, hogy valamit majd kapunk cserébe (táppénz, nyugdíj, álláskeresési járadék stb.). Ehhez képest ők nem fizetnek semmit a közösbe, de vesznek ki belőle, nem is keveset.


Nálam az igazságtalanság érzete itt kezdődik, nem a 25 év alattiak megsegítésével.

2022. ápr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
96%

Szerinted ebben az országban bármi is igazságos?

Engem a négy gyermekes anyák adókedvezménye akaszt ki. Tulajdonképpen ha anyósom nem lenne nyugdíjas, ő is ugyanúgy adómentes lenne, holott a gyerekei már több mint 40 évesek! Na szerintem ez a felháborító,hogy egy olyanra kapsz kedvezményt, amire a jogosultságot a múltban szerezted!!! ( Ezt nem is tudom,hogy miért így vezették be, a múltban született gyerekek számszakilag nem segítik elő a magyar népesség növekedését.)

2022. ápr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
90%
13-as vagyok. A 12-es meglátásával is maximálisan egyetértek.
2022. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos ez Magyarország, ha szingli vagy, akkor a xart is kiadózod magadból, a családosok meg mindent ingyen kapnak. A 25 év alattiaktól nem sajnálom, konkrétan semmi nem változik, mert a munkáltató ugyanannyit fizet be utánuk.
2022. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Csak tudjátok, mi az idegesítő? Az én orrom alá fogják dörgölni, hogy nem szültem, minek akarok nyugdíjat, holott én, meg a hozzám hasonlók tartottuk el az országot.
2022. ápr. 25. 21:00
 17/31 anonim ***** válasza:
89%

A gyerekesek adokedvezmenye sem igazságos.

Többet keres, és még több szabadsága is van.


Te meg csak dolgozz, adózz, és fogd be... 😃

2022. ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
72%
17. De az ő gyerekeik fogják fizetni a te nyugdíjadat....
2022. ápr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Milyen nyugdíjamat? Mire én odakerülök, bedől az egész nyugdíjrendszer.
2022. ápr. 25. 22:18
 20/31 anonim ***** válasza:
25%

A feloszto kirovo rendszer lenyege hogy sosem tud bedolni. Sosem lesz olyan hogy nem lesz nyugdij. Mivel mindig lesz aktiv reteg aki termeli a nyugdijasok nyugdijat.


Maximum az lesz hogy a helyettesitesi rata csokken, vagyis az utolso fizetesedhez kepest kisebb lesz a nyugdij mint most.


Egyebkent vannak lehetosegek a rendszer javítására, pl a gyermekvallalas osztonzese, korhatar emelese, esetleg jarulek noveles munkaltatoi es munkavallaloi oldalon. Vagy siman ongondoskodas nepszerusitese.


Soha egyetlen politikai part sem fogja meglepni hogy ne legyen nyugdij. Az egyenlo lenne a politikai onygilkossaggal. Az oszodi beszed elbujhatna.


Esetleg vegso megoldaskent a koktsegvetes terhere kipotoljak a szukseges osszeggel a nyugdijkasszat, vagyis kalkulalt osszeg lesz ez az eves budzseben.

2022. ápr. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!