Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek igazságos a 25 év...

Szerintetek igazságos a 25 év alattiak Szja-mentessége, nem okoz kollégák közti bérfeszültséget?

Figyelt kérdés
Nyilván a 25 év alattiak örülnek neki, én is örültem volna anno. De ha belegondol az ember, hogy mondjuk a 20 éves takarítónő többet keres, vagy annyit, mint a középkorú iskolaigazgató, akin egy egész intézmény terhe, az nem tűnik igazságosnak. Vagy a 22 éves aktatologató többet visz haza, mint az irodavezető, aki a felelősséget viszi. Mit gondoltok?
2022. ápr. 25. 19:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
36%

19 Te nagyeszű azért fog összeomlani a nyugdíjrendszer mert az olyanok mint te nem neveltek elég gyerekeket régebben,elöregszik a társadalom.

Azt meg tegyük már helyre hogy a gyerekesek rohadtul nem jópofira kapják a kedvezményt,mert egyesek úgy írják mintha a semmire kapnák.Amíg a gyerek nélküli bulizik,pihen vagy akármit csinál addig ők a kölyköt viszik a suliba,edzésre,főznek rá,ruhát vesznek neki,nevelik,tanítják,takarítanak utána stb.

Nagyon nem éri meg pénzügyileg itt úgy írja egy két ember hogy ahhoz hogy jól élj csak szülj két pulyát és repkednek a milliók!Igen csak azt simán többször ráköltöd a gyerekre,a szabadidőről meg ne is beszéljünk ha normálisan neveled fel,bőven mínuszba jönnek ki.

Tetszik vagy sem valahogy meg kell állítani a népességcsökkenést mert így marha nagy lejtő lesz,sokkal inkább a családok támogatása mint az hogy az összes világ másik feléről érkező menekültet fogadjunk be csak mert idetette magát.Mondom úgy hogy nagyon messze áll tőlem Orbán a legtöbb tekintetben,főleg a gyűlöletkampányai és nem is valami véranya vagyok.

2022. ápr. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen nyugdíjamat? Mire én odakerülök, bedől az egész nyugdíjrendszer."


Nem azért nem fogja fizetni, hanem azért, mert rengetegen elhagyják az országot, tehát nem ide fognak adózni, járulékozni.


Most sem az a legfőbb probléma, hogy kevés a gyerek, hanem az, hogy ezeket a gyerekeket itt kitanítják, majd lelépnek az országból.


A kormánynak azt kellene elérnie, hogy legyen miért itt maradniuk.

2022. ápr. 26. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

21es nagyeszű, az eszedbe sem jut, ugye, hogy nem mindenki azért nem vállalt/vállal gyereket, mert ő bulikázni szeretne? Másrészt igaza van az utolsónak, attól hogy valaki felnevel egy gyereket, egyáltalán nem biztos, hogy az a gyerek itt fog adózni. Másrészt én a befizetéseimmel járulok ahhoz hozzá, hogy pl. a többgyerekesek szülei most kapjanak nyugdíjat, mert ugye, a többgyerekesek most nem adóznak (szinte) semmit. Azért, hogy most a többgyerekes el tudjon menni táppénzre,és kapjon is valamit, az általam és a hozzám hasonló emberek által befizetett járulékból teszi. Úgyhogy annyira nem kellene vagánykodni, főleg azért nem, mert aki akar, az maga miatt vállal gyereket, nem azért, hogy a nyugdíjrendszert fenntartsa.

Csodálom, hogy nem jön be Orbánék kommunikációja, ugyanis eddig mindenki viszonylag normális hangnemben volt képes válaszolni, te voltál, aki bunkón elkezdte a nagyeszűzést.


Egyébként jól elkanyarodtunk a témától, én a 25 év alattiak szja-mentességéről tettem fel kérdést, sajnos, valaki bedobta a gyerekesek témát,én meg belefolytam. Nekem az a bajom ezzel az egész támogatósdival, hogy azt a réteget, amelyik viszont adózik, azt nem támogatják semmivel,csak húzzák le egyre jobban. Nem bulikázásra meg utazgatásra költöm a pénzem, hanem probálok vagy próbálnék önálló lakásra szert tenni, de a CSok miatt elszabadult ingatlanárak miatt esélyem nem lesz lakást venni. Tudom, keressek többet, vagy menjek külföldre. Na akkor lesz szarban az ország, ha ez a réteg megindul tömegesen külföldre.

2022. ápr. 26. 05:18
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

"e a járulékot azért fizetjük, hogy valamit majd kapunk cserébe (táppénz, nyugdíj, álláskeresési járadék stb.)"


A nyugdíj mondjuk pont nem ilyen.

2022. ápr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem az emberek lelki szegénységére vall, hogy emiatt a 25 év alatti, vagy családos emberekre "haragszanak", ellenben az x-et mégis megint megkapta a narancs csürhe 2/3-addal. Mit lehet erre mondani? Ha ez kell a népnek, akkor nesze, egye meg mindenki azt, amit főzött magának... Miért kell, hogy olyan világot éljünk, amikor mindig mindenkit jobban érdekel más fizetése, és hogy "miből futotta neki erre?", mint a saját dolga?

Én nem irigylek senkitől semmit és az sem érdekel ki mennyit keres. Én elégedett vagyok a bevételeinkkel és ez a lényeg. Mindezek mellett pedig igyekszem arra törekedni, hogy az újszülött babánkból és majd egyszer a testvéréből értelmes, okos, a társadalom számára hasznos kis embereket neveljünk, akár úgy döntenek, hogy ezt itthon kamatoztatják, akár máshol. Egyáltalán nem érdekel mit ad cserébe az állam mondjuk adókedvezmény, vagy csp formájában addig, amíg elokádom magam pl. az állami egészségügytől úgy, hogy több mint 3 millió forint járulékunkat (nem, nem írtam el) húzta be a kormány 2021-ben. Az szja-ból cserébe visszacsepegtetett 1,6-ot, így talán szemet huny (!?) az ember, hogy élete legfontosabb küzdelmében (szülés) olyan körülmények várják az ember lányát az állami eü-ben, amilyenek. Én emiatt haragszom. És nem rád haragszom, vagy más jóval kevesebb adót és járulékot fizető honfitársamra, hanem arra, aki ezt a rendszert így fenntartja és jónak találja. Attól pedig, hogy lesz két gyerekem, mérnök párosként valószínű évről évre több adót fogunk befizetni a közösbe, mint más 10 év alatt. Ezért kéne bárkinek is haragudnia ránk?

2022. ápr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
25%

""e a járulékot azért fizetjük, hogy valamit majd kapunk cserébe (táppénz, nyugdíj, álláskeresési járadék stb.)"



A nyugdíj mondjuk pont nem ilyen."


Miért is nem?


Nyugdíjjárulék formájában fizetünk azért, hogy kapjunk majd nyugdíjat, ha eljött az ideje. Mindegy, hogy most nem ez a neve jelenleg, de fizetünk. Már a szocializmusban is vontak ehhez kötődő járulékot a fizetésekből.

2022. ápr. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
52%
Azt megkapják a mostani nyugdíjasok. Mire mi odajutunk addigra meg majd vagy lesz eltartóképes társadalmi réteg, vagy nem (inkább nem).
2022. ápr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"Miért is nem?



Nyugdíjjárulék formájában fizetünk azért, hogy kapjunk majd nyugdíjat, ha eljött az ideje"


Nem igaz. A nyugdíj felosztó kirovó rendszer.


Magyarul amit te most befizetett nyugdíjjárulékot, azt nem magadnak fizeted, hanem a mostani nyugdíjasok kapják.


Ezért nem lesz nekünk nyugdíj, mert mire mi odaérünk nem lesz kitől beszedni a nyugdíjjárulékot..

2022. ápr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
51%

"Nem igaz. A nyugdíj felosztó kirovó rendszer."


Miért, a többi nem ugyanúgy működik?


Én fizetek évtizedekig pénzbeli egészségbiztosítási járulékot. Aztán majd 12 év után igénylek hozzá először ellátást. Szerinted gyűjtik nekem a befizetett járulékomat névre szólóan 12 évig, amit majd visszacsepegtetnek nekem valamikor? Hát nem. A 12 év befizetett járulékomat azoknak az ellátására fordítják, akik az én 12 évem alatt igényelnek hozzá valamilyen ellátást.


Ugyanez vonatkozik minden levont közteherre, kivéve az SZJA-t, mert az után nem JÁR semmi! Az nem járulék, hanem adó. Az csak egy dolog, hogy a nyugdíjat egy bizonyos életkor betöltése, vagy más feltétel teljesítése esetén fogsz kapni. Valójában a többit is. CSED-et, GYED-et akkor, ha szülsz gyereket. Táppénzt akkor, ha keresőképtelen leszel. Álláskeresési járadékot akkor, ha valaha állástalan leszel. Ha nem leszel soha, akkor hiába fizetted 30 évig a járulékot bármelyikhez, soha nem jön vissza belőle semmi neked. Mint ahogy nyugdíjat sem kapsz, ha a meghatározott életkor betöltése előtt elhunysz, vagy egyébként nem szerzed meg hozzá a minimális szolgálati időt sem.


Nem látod, hogy a járulékrendszer ugyanúgy működik, mindegy, hogy milyen ellátásról beszélünk? Kirovó-felosztó rendszerben...

2022. ápr. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
51%

"...Nyugdíjjárulék formájában fizetünk azért, hogy kapjunk majd nyugdíjat, ha eljött az ideje."


Mi ebben a mondatban az, ami nem igaz? Semmi, mert igaz.

Senki nem mondta, hogy azt kapjuk vissza, amit befizettünk. Arra a magánnyugdíj-pénztár szolgált volna.

A befizetett járulék alapján leszünk jogosultak nyugellátásra, ha a törvényben meghatározott feltételek is teljesülnek hozzá. Előírt életkor, minimálisan megszerzett szolgálati idő.


Bármilyen más - járulékteherrel járó - ellátásra ugyanez igaz. Ha nem teljesíted a feltételt, hiába vontak a béredből járulékot, nem leszel jogosult az ellátásra.

Minden, ami járulékfizetéssel jár, kirovó-felosztó rendszerben működik. Az éppen aktuális fizetnivalót fedezik belőle, nem Neked rakják félre, hogy majd egyszer szükséged lehet rá.

2022. ápr. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!