Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 35 felett tényleg képtelenség...

35 felett tényleg képtelenség másik munkahelyet találni már?

Figyelt kérdés
Pl eddig otthon éltél, és minden pénzed egy szemig félre tetted, hogy egy lakást vehess. Nagy nehezen sikerült is, vagyis a lakás majd 46-47%-a összejött (14 millió a 32 milliós lakásból), a többi hitel. Na most a lakás másik városban van, ahol van valamicske élet, és nem a faluban ahol 36.5 éves korodig éltél otthon anyáddal, és dolgoztál diplomásként az önkormányzatnak nettó 260 ezer ft-ért. Megvan a lakás, másik munkahelyet akarsz, de nem fognak felvenni sehová sem, mert ,,öreg,, vagy (akárhonnan nézem még 28 évem van a nyugdíjig, ami rengeteg)? Oké, ehhez értek, ezt tanultam, de rugalmas vagyok, nincs családom (feleség, gyerek), így terhelhető vagyok és nem várok el magas bért egy új munkahelyen, csak annyit, hogy egyedül meg tudjak élni (egy 330-350 nettó nekem már elég egy 90 ezres hitellel a normális élethez). Tényleg esélytelen és maradok abban, amit már nem szeretek csinálni vagy be kell adni 1000 helyre a CV-t és az életkort nem feltüntetni rajta?
2022. ápr. 30. 15:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy képtelenség, csak a korodnak / képzettségednek megfelelő munkakört kell becélozni különben vagy fel se vesznek, vagy nem bírsz megmaradni a tőled 15 évvel fiatalabbak között.


Vannak persze kortalan munkakörök is.

2022. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
17%

Nekem 9 szakmám van amiből 3 inkább vállalkozói jellegű.

Neked mi a képzettséged?

2022. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Közigazgatásban dolgoztam eddig, ezirányú végzettséggel. De már unom, bármi másfelé is orientálódok és simán elvégzek bármilyen tanfolyamot. Csak egy újabb egyetem, az már elég sok idő sajnos.
2022. ápr. 30. 15:52
 4/36 anonim ***** válasza:
27%

Nekem nincs egyetemem csak ezek.


- taxisvizsga

-vagyonőr

- targoncás

-villanyszerelő

- társasházkezelő

- kalászos gazda

- élelmiszeripari laboráns

- földmunkagép kezelő

- fotográfus, fototermék értékesítő


Bárhol találok velük melót.

2022. ápr. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Hát a villanyszerelő az tényleg népszerű szakma manapság és mindenhol keresett is.
2022. ápr. 30. 15:55
 6/36 anonim ***** válasza:
17%

Jaja, meg életveszélyes is.

Villanyszerelő egyik lába a koporsóba, másik a sitten.

Szokták mondani..

2022. ápr. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
93%

Én azt látom, hogy 35 felett kezd el jó hely lenni a munkaerőpiac. Rengetegen keresnek meg, elég jó ajánlatokkal, mert jócskán van tapasztalatom a szakmában, de nem vagyok még öreg és lusta. Ez persze akkor igaz, ha az ember az előző 15 évet nem végigalibizte (lásd közig), hanem dolgozott és tanulsz.


Szóval nem az életkorod a baj.


És igen, aki állást keres, az addig küldözgeti a CVket, amíg nem veszik fel valahová.

2022. ápr. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim válasza:
16%

1.: Alapban nem gyűjtenék egy életen át lakásra. Bocs, de előbb öröklöd meg a szüleid házát, mint kiköhögd a lakásod árát.


2.: Reálisan olyan melót kellett volna választanod, amivel jár lakás. Pl.: sereg.

2022. ápr. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
95%
Ebben a korban még majdnem bármit kezdhetsz az életeddel, nem képtelenség :)
2022. ápr. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

,,1.: Alapban nem gyűjtenék egy életen át lakásra. Bocs, de előbb öröklöd meg a szüleid házát, mint kiköhögd a lakásod árát."


Bocs, de nem szeretnék várni szülőm halálára, mert milyen az már. Rettenet. Amúgy is, max 20 milliót ér vidéken egy családi ház, van egy tesóm, szóval 10-10 millió fejenként. Egyszer még jó lesz persze, de nagyon nem szeretném ha az most vagy pár éven belül lenne. Plusz mindjárt 37 vagyok, nem szeretném a 4. x-et lakás nélkül kezdeni. Nekem jobb ez a havi 85-90 ezer a sajátomra, mint 150 máséra.

2022. ápr. 30. 17:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!