Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmondjátok a főnökötöknek,...

Elmondjátok a főnökötöknek, ha elkezdtek új munkahely iránt nézelődni?

Figyelt kérdés

Szeretnék váltani, mert több munkatársra, fizetésre és felelősségteljesebb feladatokra vágyom. Nehéz eljárni interjúkra, mert a szakmámban minimum kettő, de sokszor 3 körös kiválasztás a jellemző, nem vehetek ki annyi szabit, és nem akarok sunyítva kamuzni, hogy dokihoz kell mennem ekkor meg akkor, aztán meg felmondok.

Másrészt szeretem a főnökömet, mert egy nagyon korrekt ember, csak én más munkára vágyom. Az is fontos, hogy csak ketten vagyunk, ezért neki fontos az az egy ember maga mellett, nem tud kivel helyettesíteni egykönnyen.



2022. máj. 3. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom el.
2022. máj. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Miert, hogy elkezdjen keresni embert, es amikor megtalalja, egybol kivagjon, mielott te is talalnal uj munkahelyet? Hogy aztan rosszabb alku pozicioban legyel, ha talalsz valamit?
2022. máj. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem szoktam elmondani. Ha letöldöd a felmondási időt, az alatt csak talál valakit a helyedre, ez miatt ne fájjon a fejed. Esetleg, ha tudnál valakit "szerezni" magad helyett, akkor a lelkiismereted még nyugodtabb lenne.
2022. máj. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. máj. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Mindig nézelődök úgyhogy nem titok.

Bértárgyalást időnként arra alapozom, hogy konkurencia mennyit ajánlott.

2022. máj. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondod el, ha megvan az ajánlat, és korrekt akarsz lenni, megadva a lehetőséget hogy pénzügyileg ráígérjen. Egyébként nem, csak magadat szivatod meg.
2022. máj. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Folyamatosan nyomás alatt tartom a mocsadék vállalkozót, átlagosan félévente hullámszerűen bevetem az álláskeresős-nézelődős dumát.
2022. máj. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
6 : teljes mértékben egyetértek ertek.
2022. máj. 4. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondod, már azelőtt kirúghat, hogy találnál mást. A saját érdekeid az elsők, nem másé!
2022. máj. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Volt már olyan, hogy elmondtam (meg olyan is, hogy nem). Az lett belőle, hogy nagyjából egyidőben találtunk én állást, ő meg másik embert. Ő szólt róla először, egy kérdéssel kezdte, hogy komolyan gondolom-e még mindig, hogy ott akarom hagyni. Mondtam, milyen érdekes, hogy ez pont most kérdezi, mert tegnap kaptam egy jónak tűnő ajánlatot. Ekkor bejelentette, hogy ez pont passzol, mert lenne egy jelentkező az én helyemre, akkor be is hívja próbamunkára, lehetne-e, hogy az illető egy napig mögöttem áll, és nézi, hogy mit csinálok, és esetleg néhány feladatot engedjek át neki, hogy lássuk, képes-e rá.

Aztán egy hét múlva bejelentettem, hogy főni, aláírtam a másik helyen, két hónap múlva kezdek ott. Erre mondta, hogy jóvan, hogy tervezem a dolgot, még két hónapig itt maradok, vagy kérek a végén egy-két hét szabit? Mert akkor úgy írná a szerződést az új embernek, hiszen ahogy véleményeztem őt, elég neki max. két hét betanulás. (Illetve persze több kell neki, de én két hét alatt átadhatom az infókat, amiket tőlem kéne megtudnia, a többi infót megkaphatja bárkitől is, és nem baj, ha az elején lassúcska, úgyis épp nyugi van az évnek ebben az időszakában.)

2022. máj. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!