Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmondjátok a főnökötöknek,...

Elmondjátok a főnökötöknek, ha elkezdtek új munkahely iránt nézelődni?

Figyelt kérdés

Szeretnék váltani, mert több munkatársra, fizetésre és felelősségteljesebb feladatokra vágyom. Nehéz eljárni interjúkra, mert a szakmámban minimum kettő, de sokszor 3 körös kiválasztás a jellemző, nem vehetek ki annyi szabit, és nem akarok sunyítva kamuzni, hogy dokihoz kell mennem ekkor meg akkor, aztán meg felmondok.

Másrészt szeretem a főnökömet, mert egy nagyon korrekt ember, csak én más munkára vágyom. Az is fontos, hogy csak ketten vagyunk, ezért neki fontos az az egy ember maga mellett, nem tud kivel helyettesíteni egykönnyen.



2022. máj. 3. 22:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen pozíció. Felelősségteljesebb beosztásban szerintem egy vezető képben van azzal, ha a munkavállalója nem elégedett valamivel és nagyjából azt is tudja mivel. Én pl. azt nem bírom, ha sok a stressz és még b*sztatnak is. A főnököm tudja hol a határ az egészséges nyomás között nálam és mit érzek én már túltolt b*sztatásnak. Ezért pl. sokszor szűri a felülről érkező nyomást, nem tolja tovább. Pontosan tudja, hogy nem lehet túlfeszíteni a húrt, mert most az a piaci helyzet van, amikor én gond nélkül találok új helyet, ő viszont nehezen találna a helyemre bárkit értelmeset hasonló fizuért. Járok interjúzgatni, tudom mit érek a munkaerőpiacon és össze tudom hasonlítani az egyéb feltételeket is. Tudja és én is tudom, hogy amíg ez a hely erősebb, addig nem fogok elmenni, de ha valami elcsúszik, akkor igen.

Nekem is van egy beosztott vezetőm, én is pontosan tudom, hogy nála hogy megy ez. Ő mindig elmondja őszintén, ha interjúzni megy, azt is elmondja, hogy mit ajánlottak. Pontosan tudom azt is, hogy mivel nem elégedett. Valamin tudok segíteni, valami feladatköri adottság sajnos, így ezen nem tudok enyhíteni. Mivel én is járok interjúzni, nem tartom abnormálisnak, ha más is. A munkáltató feladata, hogy olyan feltételeket teremtsen, ami miatt én nem akarok elmenni.

Ilyen formán szerintem lehet nem kell direktben elmondani, hogy mikor hol interjúzik az ember, nem kell ezzel presszionálni a vezetőjét, de jó, ha tud róla a vezető, hogy mi a gond, mivel nem elégedett a beosztottja.

2022. máj. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Ők sem szokták bejelenteni előre, ha le akarnak valakit építeni. Váratlanul egyszer csak eléállnak egy közös megegyezéssel, hogy ezt tessék aláírni, aztán lehet is hazamenni, mert mától nincs munkád.
2022. máj. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!