Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Össze szeretném gyűjteni a...

Össze szeretném gyűjteni a pénzt diákmunkából jogosítványra de nem megy. Mit kéne tenni?

Figyelt kérdés
Sokáig nem járhatok már diákmunkára, ahova most járok oda heti háromszor megyek 8 órát, órabérem ezer Ft. Nagyon lassan gyűlik a pénz, ráadásul költenem is kell minden sz*rra, bérletre, gyógyszerekre. Hogy lehetne összegyűjteni így a pénzt jogosítványra? Sose fog összejönni elég pénz
2022. máj. 8. 06:46
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Tanulj :)

Ha ertelmes munkat csinalsz tobbet keresel majd :)

2022. máj. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Űgy, hogy térj vissza rá iskola után amikor már dolgozol
2022. máj. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az élet ilyen, nem tudsz mindent egyből megvenni. Ha heti szinten összegyűjtesz 24 ezer forintot, az egy hónapban közel 100 ezer forint, ez közel sem a "sose fog összejönni elég pénz" kategória.

De ha már a jogosítványhoz szükséges pénz előteremtése gondot okoz, akkor miből szeretnél autót venni? És miből szeretnéd fenntartani? Ha pedig csak a jogosítvány megléte a fontos, akkor nem teljesen mindegy, hogy már megvan holnap vagy csak egy év múlva?

2022. máj. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt a kell a pénz a jogsira dilemmát sose értettem. Én már melóztam és havonta köhögtem ki bizonyos összeget, amennyit éppen levezettem. Nem kuporgattam 400 ezer forintot rá és amíg nincs meg, addig bele se kezdek.
2022. máj. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Magyarországon pofátlan amennyit elkérnek a jogosítvány megszerzéséért manapság,ha van rá lehetőséged inkább külföldön érdemes letenni persze megfelelő nyelvtudás mellett.
2022. máj. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha megfogadsz tőlem egy nagyon jóindulatú tanácsot: Ha tanulsz, akkor ne a pénzkeresésen járjon az eszed (persze szép dolog dolgozni tanulás mellet, de a a piramis csúcsán mindig a tanulás álljon), ha egyébként a tanulás feltétlei anyagilag adottak.

Most pedig jön egy rosszmájú megjegyzés: Ha gondot okoz anyagilag a jogsi megszerzése (ezzel nyilván nincs semmi gond, sokan vannak igy ezzel fiatalon), akkor talán tanácsos lenne, ezzel akkor foglalkozni, amikor olyan anyagi helyzetben leszel, hogy fenntudj tartani egy kocsit, ilyen árak/költségek mellet a jogsi megszerzése a legkisebb költség, ha kocsikázni akarsz. Ha pedig nem akarsz kocsikázni, akkor miért is kellene most ezzel foglalkoznod? :)

2022. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem látom értelmét ennek. Ahogy hangzik/látszik, kb csak azért "kell", mert másoknak már van az ismerőseid közül. Ezt el kéne engedni! Én 30 múltam, de még nincs jogsim. Lehetne, de nem volt rá szükségem. A dolgaimat meg tudtam oldani busszal, biciklivel, vagy gyalog. Nem szórnám a pénzt csak azért, hogy az embereknek menőzzek.
2022. máj. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!