Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem az egyéni vállalkozó...

Miért nem az egyéni vállalkozókat (EKHO, KATA) adóztatják meg jóval jobban, mintsemhogy a szerencsétlen alkalmazottakról húzzák le a bőrt? Semmi plusszal nem jár az, ha valaki alkalmazott.

Figyelt kérdés

Nézzük realisztikusan, ebben a szutyok, legalja országban az egészségügy és a nyugdíj az, ami alkalmazottként jár, ahol:

-Egészségügy halott, 9 hónapos időpontok

-Nyugdíj pedig éhenhalni sem elég.


2022. máj. 12. 17:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Azokat a KATA-sokat utáld, akik a normális adózás kikerülése miatt csinálják a dolgukat így. A KATA a "fusizók" kifehérítéséről szólt mindig is.
2022. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Te mennyit adóztál múlt évben? Csak mert ebben a rohadt országban szinte már senki nem adózik a vállalkozókon kívül.
2022. máj. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

pér kérdés.. akik katásként sokallják az adót miért nem mentek át másik adózási formára ?


Ez persze költői, lehet panaszkodni..


Nos, nekem is van véleményem, ami másik szemszögből de egyezik a kérdezőjével.

Katas is vagyok, én is párom is..

De nem voltunk.


Végülis jól alakult, a saját zsebemet nézve.


Pár fős vállalkozásom van, párom besegített, elvoltunk. Bejött a kata, elkezdtek az emberek elszivárogni mert lehetetlen volt annyi pénzt kitermelni hogy a katával versenyképes legyek.


Jelen pillanatban kevesebbet melozunk, amit lehet kata-ra csináljuk, sajnos ki is maxoljuk mindketten. Ez éves szinten több millió forint (3.8) megtakarítást okoz, és ekkor csak az osztalékról beszéltünk ami ugyanúgy nem képez semmilyen támogatási alapot, bár arra még munkanélkülit se kapok. (a tb meg az apróságokhoz még munkakörben is kell lennünk oda a katán felül a kata 3szorosát fizetjük)


Alapvetően jól jártunk de rossz is egyben. A kevesebb ember kevesebb munka de nem kevesebb pénz a kata miatt. Ez jól hangzik.

De nagyon vacak az országnak, nincs hatásfok.


Nem a saját péládomat írom hanem ismerősét, 10+ éves villanyszerelő kft tulaja.

Ha kértél csak egy családi házra ajánlatot megadta kiépítette mindenre azokat osztotta be akik azt tudták.


Ma így megy:

Alapszerelés villanyszerelő.

Riasztó szerelés riasztó szerelő

Kaputelefon szerelés kaputelefonos

Kapumotor szerelés ami villanyszerelő, kapumotor szerelő, kaputelefon szerelő kell.

Villanyhoz EPH szakember.

És külön szakember aki a villanyórát szereli, mert az nem sima villanyszerelő.


ez általában 6-7 vállalkozó. Aki vési a falat hülye helyre teszi a riasztót, így azt másik ember javítja, a kapu elektronika kiállását a villanyszerelő elcseszi, és lehetne sorolni mennyit kell javítani, mennyi vállalkozóra várni. Az adó miatt persze több pénz marad a zsebben, de hatésfok az nulla.


Van több japán gyár ahol szeretnek hangzatos mondatokat kiírni, az egyik ilyen, hogy az önálló munka a teljesítmény halála.


Nem véletlen hogy nincs kis manufaktúra aki korrekt áron gyártana autókat, hiszen ha nincs csapatmunka nem lehet komplexebb feladatot elvégezni.

De a multi boltok is nyereségesebbek miközben olcsóbbak jóval mint a kis üzletek.. Nem véletlen..


Ezért én a katat nem szeretem. Nincs vele bajom, adót takarítok meg, talán jobb is így az életem, de nem tudom elképzelni hogy ez jó az országnak, és jó a munkamorálnak, hiszen itt valaki 1.9 milliós katáról panaszkodik amikor ez nettó 220ezres fizetés 1 évre kivetített járuléka, és a katás is kap nyugdíjat, igaz kevesebbet mint a nettó 220ezret kereső ember, de az afeletti részt tegye félre a katás, jobban fog járni.


N

2022. máj. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13, senki nem mondta, hogy sokallom, csak felvilágosítottam a kérdezőt, hogy én messze nem 600k-t fizetek be évente.


És nyugodj meg van mellette idéntől egy kft-m mert rákényszerített az állam, pedig inkább vittem volna a katás ev-t büntiadóval egyedül, mint ezt a mennyiségű szar papírt muszájból egy könyvelővel és havi 200k minimum költséggel, ha egy fillér bevételem sincs

2022. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#13

Szerintem senki nem panaszkodott, csak válaszoltunk egy kérdésre.

Párom pl egyéni vállalkozó, neki a könyvelő javasolta hogy egyelőre katázzon, majd később meglátják hogy jobb lenne-e egy kft - ha már ennyire akarod tudni.

2022. máj. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!