Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mozdonyvezető eü. és pszichika...

Mozdonyvezető eü. és pszichikai vizsgálat alkalmasság?

Figyelt kérdés

Kérem csak olyanok írjanak akik átmentek és/vagy van tapasztalatuk vasúti alkalmassági vizsgálaton!

Szeretnék jelentkezni mozdonyvezetői képzésre. Az eü vizsgálaton úgy gondolom átmennék, mivel nincs semmilyen öröklött vagy fennálló betegségem, gyógyszert sem szedek már. Viszont korábban egy nehéz élethelyzet miatt elmentem saját akaratomból pszichiáterhez segítséget kérni, ahol egyből rám tukmálta a gyógyszert(antidepresszánst) és mivel fiatalabb voltam és úgy gondolom naivabb is, így belementem, gondoltam hát orvos mondja, nagy bajom nagy csak nem lesz. Sajnos a covid miatt nem adtak időpontot a dokihoz miután már zajlott a "kúra", így huzamosabb ideig rákényszerültem a gyógyszer szedésére, de hatása nem volt, orvossal való egyeztetés nélkül meg nem gondoltam abbahagyni a szedését. Nos mivel már nem szedem a gyógyszert és teljesen megszokott életet élek mindenféle "mellékhatás" nélkül és a korábbi panaszaim sem állnak fent, így felvennének-e mv gyakornoknak?

Ezt a korábbi esetet leszámítva nem áll fent nálam más "deviancia", ami kizáró ok lehet, nem tudom a fentebb leírt eset mennyire lehet befolyásoló tényező.

Köszönöm a válaszokat!



#mozdonyvezető #mozdonyvezető gyakornok #mozdonyvezető alkalmasság #mozdonyvezető felvételi
2022. máj. 28. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Egészségi alkalmasságot kizáró, korlátozó állapotok, fogyatékosságok és betegségek előzetes egészségi alkalmassági vizsgálatok során (BNO X.)

d) Depresszió (F3220-F3390)


Hát így konkrétan benne van a depi. De kérdés mit diagnosztizált a ciciátered. Mondd meg neki, hogy nyilvánítson gyógyultnak.

2022. máj. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1-es!

Értem, köszönöm. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ott a vizsgálatoknál hozzáférnek az orvosi aktáimhoz, vagy ezt ott mérik fel, hogy ezek a betegségek fent állnak-e?

A felsorolt kizáró okok közül csak az éppen aktuálisan fenn álló eset számít kizáró oknak, vagy a korábbi esetek is? Gondolok itt arra ugye ami időszakos lehet, mint a depresszió.

2022. máj. 28. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!