Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minek akar az külföldön...

Minek akar az külföldön dolgozni aki itthon is csak betanított vagy szakmunkára alkalmas, miért kell az önámíttás?

Figyelt kérdés

Miért gondolják ők hogy bármivel is jobb életszínvonalon fognak élni mint Magyarországon?


Persze, marha jó átszámolni forintba az eurós fizetést de majd ha kint szembesül az árakkal rájön hogy jól becsapta magát



2022. máj. 30. 16:53
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
92%

"Ki az a marha aki ezért kimegy a rothadó nyugatra?"


Aki nem akarja, hogy ilyen hozzáállású begyepesedett magyarok között kelljen élnie.

2022. máj. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
12%

Nem is értem miért járnak félévente mégis haza a magyarok Békés megyébe.


Ja de, még mindíg nem jött össze a 150 millió a 3x-os nyugati fizetésből...

2022. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
96%

"Ja de, még mindíg nem jött össze a 150 millió a 3x-os nyugati fizetésből..."

Ugyan úgy, ahogy itthon sem jönne össze az 50 millió az itteni fizetésből...


"Budapesten nincs No-Go zóna, hát Dortmunba?"

Dehogyis nincs, legfeljebb nem ezt a kifejezést használják rá.

2022. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, ha te ezt a kérdést feltetted, akkor az hétszentség, hogy életedben nem dolgoztál önállóan a "feljett nyugaton", mert ha dolgoztál volna egy normális szakmában, akkor nem tetted volna fel ezt a f@sz kérdést.


Én 5 évig dolgoztam Angliában, az egészségügyben, sokminden volt, ami nem tetszett ott, de az az egy hétszentség, hogy sokkal jobban élt ott minden egészségügyben dolgozó ember, (én is egy lenézett kelet-európai migriként, bizony) mint itthon.


Hogy miért jöttem haza? Hát nem a pénz miatt, az biztos. Az a rohadék honvágy, az hozott haza.

2022. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
17%

"Ugyan úgy, ahogy itthon sem jönne össze az 50 millió az itteni fizetésből..."


Összejön az!


Nekem is összejöt 40 vagyok 3 milla örökséggel (15 éve).


A 3 millából 7 év alatt 14 et csináltam abból vettem a házamat ami ma 50 millát ér.


Egy percet nem dolgoztam "külföldön", csak nyaralni voltam párszor pár hetet.


Hát így...

2022. máj. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
14%

#24 Mindenki ezzel a honvággyal jön.


Akinek bejönnek a dolgok annak nincs honvágya, vagy ha van is hazajön "nyaralni" egy hónapra, aztán megy is vissza!


(Ismerek ilyet, de az Miami-ig ment, nem Dortmundig).

2022. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
90%

Tipikusan olyan ember vagy aki a büdös életbe nem tette ki a lábát az országból de tudod hogy megy az élet külföldön.


Én most jöttem haza pár hétre nyaralni és pár dolog jóval drágább itthon mint a hanyatló nyugaton. Németországban is iszonyú drágulás lett az elmúlt pár hónapban, de mikor itthon dupla áron van a paradicsom, 30%-al drágább a citrom, a banán meg még csomó minden akkor milyen szembesülésről is beszélsz? a hús pl. jóval drágább kint és nem mondom, hogy van ami nem brutálisan drága de míg egy átlag magyar 200 ezerből addig egy átlag német 800 ezerből gazdálkodik


Kint is és itthon is csak a lidlbe járok, így van összehasonlítási alapom

2022. máj. 31. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
24%
Aki Sopronban él és hajlandó megtanulni kommunikációs szinten németül , az ingázva betanitott melóval hazavihet 1500 eurót, ami kB 600 ezer és ugye évi 14 x jár :D . Napi 100 ezer ember csinálja már ezt a nyugati szélről. Abból aztán itthon jól lehet élni.
2022. máj. 31. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Utolsó nem erről szól a kérdés. Hanem aki kint is kel megéljen belőlle
2022. máj. 31. 12:53
 30/33 anonim ***** válasza:
98%

Általában annak éri meg kimenni, akinek itthon nincs lakása, vagy keresett szakmája.


Tehát az ország lakosságának 80%-ának megérné kimenni.


Meg azért mások a munkakörülmények, túlórát kifizetik, minőségibb dolgokat vásárolhatsz ugyan azért a pénzért.

2022. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!