Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire számít ez korrekt...

Mennyire számít ez korrekt fizetésnek helyzetem alapján ? (Pontos adatok lent.)

Figyelt kérdés

Pedagógia és Családsegítő munkatárs vagyok, és használom szakmámat munkahelyemen.(Érettségivel rendelkezem.) Nyilván pontos Intézményt nem említek. De emberekkel foglalkozom egy viszonylag kisebb intézményben. Teljes Pályakezdő vagyok, nem volt állasom ez előtt. Csak egy pár hete kaptam meg ezt a munkát.


C-1 Angol felső fokú nyelv-vizsgám van. (B2 Is de ez gondolom nem releváns.)


Vidéken élek, közeli kisvárosban dolgozom. Bejárásomat fizetik.


Havi 20,000 Cafetériát kapok.


Fizetésem 315,000. Általában, hogy valami Bruttó vagy Nettó számít de az én helyzetemben nem. Fiatal vagyok, olyan 5-10,000 forint adót vonnak csak le. Gyakorlatilag kézhez kapom a teljes összeget.(25 éves kor alatt vagyok és leszek jó pár évig.)


Előre is elnézést ha kérdésem bugyuta vagy ezerszer meg lett kérdezve hasonló. Egyszerűen ez egy olyan téma melyről fogalmam sincs, csak tudni szeretném mennyire jártam jól vagy esetleg rosszul.(Utána jártam, vagyis próbáltam de nehéz ezen pontos adatot találni.)


Ha valami nem tiszta, én szívesen tisztázom.(amennyiben nem túl személyes.) Lehetséges(valószínű.) hogy valamit kihagytam.



#fizetés #Szociális Munkakör
2022. jún. 7. 16:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
41%

Kb ennyi az átlagos bérkeret.

Nem inkorrekt és nem is korrekt, de ez van.

Dolgoznak ettől kevesebbért is.

2022. jún. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem nagyon kevés, de azt elképzelhetőnek tartom, hogy ebben a munkakörben más is hasonlóan alulfizetett.

Nyelvvizsga léte akkor érdekes, ha azt kifejezetten kérik is a munkakörhöz.

Lehet, hogy keveset adózol,ez jól jön még pár évig, de én akkor is a bruttó bért nézném. Hiszen az ami jobban jellemzi, hogy a munkáltató mennyit fizet a munkádért cserébe.

2022. jún. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem egy pályakezdőnek érettségivel egy vidéki kisvárosban kb. 300 nettó+20e cafetéria nagyon jó.


Megítélésem szerint az angol nyelvtudást nem használod ebben a pozicióban, ezért irreleváns a bérezés szempontjából.


Ez bőven több, mint a bérminimum ami szerintem egy ilyen munkakörben releváns lehet, sőt pl. diplomás pedagógusok a bérminimumot kapják.


Egyszóval diploma nélkül, pálykezdőként egy pedagógiai/szociológiai munkakörben kb. 40 ezerrel többet kapni a (bruttó) bérminimumnál és még cafeteriát is, ez vidéken kiváló.

2022. jún. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

2. Nem tudom alulfizetett e. Ez volt a kérdésem. A nyelv-vizsga nem szigorúan szükséges. Ettől függően értékelték amikor felhoztam.(Ezért jegyeztem meg egyáltalán, hogy ilyenem nekem van.) Ha kevésnek tartod ez érthető.


1. Én Körülbelül erre számítottam a kérdésem feltételkor.


3. Ezt jó hallani ! Hivatásom a munkám és elsősorban nem a fizetésért csinálom de azért Örülők, hogy nem lettem átverve pénzügyileg sem.

2022. jún. 7. 17:34
 5/23 anonim ***** válasza:
14%

2. Vagyok

Van egy szakmája. Ezt valahol értékelni kéne a fizetésben is. Pl. egy segédmunkás biztos, hogy többet keres nála, miközben az 8 általánossal (vagy anélkül) is végezhető.

Így nézve fenntartom, hogy kevés. Úgy nézve, hogy pl. a pedagógusok mennyit keresnek, nem feltétlenül.

2022. jún. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

#5

Ja, egy segédmunkás az építőiparban, napi 10-12 óra nehéz fizikai munkával és feketén többet keres nála.


A kérdező napi 8 órában, nem fizikai munkával és bejelentve, pályakezdőként keres ennyit, ami több, mint a szakképzett/diplomás bérminimum.


Almát nem a körtével kell összhasonlítani

2022. jún. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

Mondhattam volna más munkakört is. (De a segédmunkás órabére is 2000 Ft körül kezdődik) Legyen pénztáros. Könnyű, fizikai munka, normális helyen minimum. 400.000 a havi bruttó. Szintén nem igényel képzettséget.

Nem tudom, hogy fejezzem még ki, hogy siralmas, hogy vannak ennyire nem megbecsült szakmák,mint a kérdezőé, ahol egyedül a hivatástudat hajthat előre. (A bérminimum egy papíron létező szám, senkinek sem szabadna ilyen kevésért dolgoznia)

2022. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
16%
Ez a meló minimum br. 900 ér, lehúznak, becsapnak. Felmondás.
2022. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
8. Én Őszintén Nagyon kétlem, hogy bárhol az országban ezért fizetnének... majdnem egy millió forintot. Nem pénzért csinálom de Azt azért kétlem, hogy szakmám melyet bármely átlag ember egy kis együttérzéssel, szeretettel, s türelemmel képes elvégezni valahogy milliomossá fog tenni egy hónapon belül. Ha valahol egy ilyen Munka ajánlatot te Láttál, én szívesen ránézek.(Váltani sosem váltanék, ez a hivatásom.) De ezt azért na, érdemes lenne látni.
2022. jún. 7. 19:09
 10/23 anonim ***** válasza:

Könyörgök, a nyelvvizsgát írd helyesen.


Most így ebben a formában egész korrekt bér, ha normálisan adóznál belőle, akkor már nem lenne az.

2022. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!